Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Žinomi vyrai: aprangos stilių kuria kokybė ir detalės

Naujoji vyrų karta jau pasiryžusi aprangos patogumą išmainyti į stilių. Tačiau kaip vyrai suvokia stilių? Kas yra stilingas vyras?
Nuotraukos

2019.11.27.

Naujoji vyrų karta jau pasiryžusi aprangos patogumą išmainyti į stilių. Tačiau kaip vyrai suvokia stilių? Kas yra stilingas vyras? Žinomi vyrai – badmintonininkas Kęstutis Navickas ir sveikos gyvensenos treneris Alanas Dzeranovas – dalinasi nuomonėmis, koks garderobas turėtų užpildyti stilingo vyro spintą. K. Navicko nuomone, stilių padės sukurti šarmo turinčios detalės ir aprangos kokybė, o A. Dzeranovas pataria tikėti savo stiliaus idėja, žinoti savo kūno trūkumus bei privalumus ir darniai koja kojon žengti su aplinka, bet nebūtinai mada.  

Moterims įprasta kas sezoną daryti spintos reviziją, atnaujinti garderobą. Nėra ką slėpti: apsipirkimas drabužių parduotuvėse – viena iš moterų silpnybių, kuriai nepavaldūs dauguma vyrų. Tačiau karts nuo karto ir vyrams naudinga kyštelti nosį giliau į savo spintą – perversmo daryti nereikia, tačiau vienas kitas naujas rūbas ar aksesuaras padės nepasiklysti stiliaus labirintuose. Tad „Audimo“ ambasadoriai ne tik pasakoja, iš ko susideda vyro stilius, bet ir dalinasi patarimais, kaip vyrams atnaujinti spintą šaltąjį sezoną.

Ne mados žurnalai sukuria stilių, o pojūtis

Patogumas buvo tas raktažodis, kuriuo vyrai ilgus metus vadovavosi, vos įkėlę koją į drabužių parduotuvę. Išaugusi drabužių pasiūla, greitai besikeičiančios mados tendencijos patogumą stumia į antra planą, užleisdami vietą stiliui. Žinomi ir stilingi vyrai pastebi, kad dar toli gražu ne kiekvienas vyras supranta, kas yra tas stilius ir kaip jį susikurti. Pasak K. Navicko, net jei spintą užpildys visais mados žurnaluose siūlomais deriniais, nebūtinai vyrai bus stilingi. 

„Esu sporto atstovas, man kasdien labai svarbus patogumas ir funkcionalumas, todėl mėgstu patogų gatvės stilių, tačiau jį derinu su klasikiniu. Pavyzdžiui, rudeniui prie kasdienio stiliaus renkuosi paltą ar švarką. Kiekvienas gali būti madingas, pervertęs mados žurnalus, bet ne kiekvienas gali būti stilingas, nes tam reikia pojūčio. Man gražiau, kai žmogus stilingas, o ne aklai seka tendencijas – jos ateina ir praeina. Svarbiausia, kad stilius nebūtų primestinis, atitiktų asmenybę ir gyvenimo būdą”, – sako badmintonininkas K. Navickas.

Sveikos gyvensenos treneris A. Dzeranovas pritaria, kad būti stilingu galima ir aklai nesekant mados tendencijų.

„Aš augau rajone ir ten vyravo tokios stiliaus tendencijos: turėti vieną naujos kolekcijos drabužio pigesnį variantą ir jį nešioti kiekvieną dieną – kol susidėvės. Galbūt yra rajonų, kur iki šiol vyrai taip ir kuria savo stilių. Tačiau didesniuose miestuose prekybos centrų pasiūla, jaunimo poveikis, augantis vartotojiškumas paskatino vyrus taikytis į stilių su gausesniu garderobu. Tačiau, vyre, nori būti stilingas – nebūtina tau eiti koja kojon su mada. Tikėk savo stiliaus idėja, žinok kūno privalumus ir trūkumus, turėk kelis drabužių derinius, prisižiūrėk veidą ir kūną, turėk klasikinių drabužių ir vieną kitą aksesuarą – ir susikursi savitą stilių“, - sako aktyvaus laisvalaikio prekės ženklo „Audimas“ ambasadorius.

Pigi mada ar kokybė

Tiek vyrai, tiek moterys apsipirkinėdami susiduria su amžinu klausimu, ar geriau investuoti didesnę sumą ir įsigyti kokybiškesnį drabužį, ar apsipirkinėti greitosios mados parduotuvėse ir įsigyti madingą, tačiau vienam sezonui skirtą drabužį.

„Mados dabar pradėjo labai greitai keistis, pigesnių parduotuvių pasiūla tapo patraukli gausiam ir nerūpestingam vartojimui –panešiojau, išmečiau, nusipirkau naują. Stiliaus, mados ir kainos vardan, kokybė neretai nukeliauja į antra planą. Taip pat aukojamas būna ir patogumas. Dabar dažnai pamatau vyrus, kurie rengiasi, kas madinga, o ne tai, kas atitinka jų figūrą. Pastebėjau, kad pigesnėse parduotuvėse yra sunkiau atrasti tinkamą rūbo fasoną ir dydį.  Geresnės kokybės parduotuvėse tikrai yra lengviau priartėti prie stiliaus idealo”, –kalba treneris A. Dzeranovas.

Ar rinksitės naujus rūbus pigesnėse ar brangesnėse parduotuvėse, atkreipkite dėmesį į jų spalvą, kaip derinsite su kitais turimais drabužiais, ar kaina atitinka kokybę.

„Mėgstu lietuviško prekės ženklo aktyvaus laisvalaikio drabužius, nes juose dera stilius ir patikrinta kokybė. Drabužiai universalūs ir išskirtiniai, atitinkantys mados tendencijas, bet jų aklai nesivaikantys“, –sako sveikos gyvensenos treneris.

Aksesuarai–stiliaus prieskonis

Abu žymūs vyrai sutinka, kad kiekvienam vyrui pirmiausia turėtų rūpėti švara, o tada net ir prie kasdieniško stiliaus galima priderinti aksesuarus, kurie pavers aprangą išskirtine. 

„Man svarbu būti ne madingu, o turėti savitas stiliaus detales. Aksesuarai, kurie galėtų pabrėžti individualumą, yra kojinės, kepurė, akiniai, laikrodis. Aš pats daug metų žaviuosi japonų vyrų stiliumi, jis –savitas ir įdomus”,–kalba badmintonininkas K. Navickas.

Vienas mėgstamiausių vyrų aksesuarų yra laikrodis: solidus puikiai papildys, įneš prabangos dvelksmo į garderobą, o sportinis tiks kiekvienai dienai. Išskirtinės sąsagos, kaklo papuošalas, piniginė – tai, kas gali suteikti prieskonių visam įvaizdžiui. Šiuo metu vis dar labai populiarios išlieka išskirtinių raštų kojinės. Tokia kartas nuo karto pasirodanti žaisminga detalė neturi kruopščiai būti derinama prie visos aprangos dermės, o gali būti skoningas išskirtinumas.

Drabužiai, kuriems vyro spintoje visada atsiras vietos

Dažna spintos revoliucija nebūdinga vyrų prigimčiai, sako A. Dzeranovas. Ir čia puikiai tinka pasakymas: geriau rečiau, bet kokybiškai. 

„Esu iš tų, kurie labai atsakingai dėvi drabužius: labai prižiūriu ir stengiuosi kuo rečiau plauti. Spintą atnaujinu esant reikalui, taigi dažniau renkuosi drabužius, kurie stilių išlaiko ilgiau. Šį rudenį savo garderobą papildžiau pora naujų džemperių, nauju švarku, Ievos Daugirdaitės ir „Audimo“ marškinėliais, sportiniu komplektu, išeiginėmis kelnėmis, kurios dera tiek prie oficialios aprangos, tiek su laisvalaikio avalyne bei šiltu švarku“, - naujais pirkiniais dalinasi sveikos gyvensenos treneris. 

Paprašytas įvardyti tris drabužius, kurie tapo nepakeičiami, treneris nedvejodamas mini slimfitdžinsus, trumpą žieminę striukę ir polo marškinėlius.

Badmintonininkui K. Navickui sunku atsispirti sneakers‘ams(sportiniams bateliams – aut. past.), todėl karts nuo karto spintoje atsiranda nauja pora. 

„Mėgstu kokybiškus paprastus drabužius ir įvairass detales. Todėl dažniausiai ieškau įdomių detalių: kojinių, kepurių, akinių. Šiuo metu gyvenu Danijoje, kur atšiaurus klimatas. Važinėju dviračiu, todėl didelius megztinius po truputį keičia funkcionalūs, vėjo neperpučiami ir lietui atsparūs drabužiai. O nepakeičiami tapo golfas, nes nemėgstu šalikų, juodi džinsai, į kuriuos vis tiek įšoku, net kai noriu rengtis ką nors naujo, ir raudona žieminė kepurė, dažnai užbaigianti mano derinį žiemą. Gal todėl, kad nuo vaikystės mėgstu Kalėdas“, - savo TOP 3 vardija badmintonininkas.

Na, o kokios mados vyrauja dabar vyrų aprangos pasaulyje? Gyvename dėkingu metu –madingu ir stilingu gali būti visai paprasta ir neatsisakant patogumo. Pavyzdžiui, jau kurį laiką mados viršūnėje išlieka sportiniai bateliai, juos galima derinti tiek prie šiltesnės striukės, tiek prie solidaus palto ar oficialaus kostiumo. Taip pat rudenį stilingų vyrų pamėgtos liemenės puikiai tiks visą laiką skubantiems – jas galima derinti prie siaurėjančių ar tiesių džinsų. Nepamirškite ir megztinių paaukštintais kaklais, rinkitės šį sezoną madingų žemės spalvų: itin prabangiai atrodo kreminiai, rudi ar paprasčiausiai juodi, kurie derės prie visko. O žavesio ir klasikos dvelksmo įneš supinti tradiciniai rombų ar pynių raštai.