Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Apie auskarų vėrimą

Visos sutiksime, kad auskarai ausyse - įprastas ir savaime suprantamas dalykas ...
Nuotraukos

Metų metus, diena iš dienos moterys siekia būti gražios ir patrauklios. Į pagalbą pasitelkia rūbus, kosmetiką, kvepalus ir, savaime suprantama, papuošalus. Neįprasčiausio dizaino, skirtingų tauriųjų metalų, su brangiaisiais akmenimis ar be jų. Grandinėles, apyrankes, žiedus, auskarus… Pastaruosius veria ne tik į ausis, bet ir į nosį, antakius, lūpą, liežuvį, spenelius, bambą. Atrodo, kitaip ir negalėtų būti Juk papuošalais moterys (pastaruoju metu neretai ir vyrai) dabinasi jau ne vieną tūkstantmetį. Kad ir senovės Egipte, faraono Akhenatono valdymo laikotarpiu, maždaug 1400 m. pr. m. e. Jau tuomet kilmingieji į savo kūną verdavo auskarus, nes šie rodė jų išskirtinumą. O kur Afrikos čiabuviai bei tolimųjų rytų šalių gyventojai? Kai kurie iš jų tam tikrų apeigų metu netgi specialiai varstydavo savo kūną netikėčiausiose vietose, kad aplinkinius įtikintų savo ištverme. Beje, kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Indijoje auskarai turėjo (ir dabar dar tebeturi) simbolinių reikšmių: jei moteris nosyje nešioja auskarą, vadinasi ji ištekėjusi.

Skauda ar neskauda? Panašus klausimas turbūt iškyla ne vienai, besigrožinčiai įveriamais auskarais. Tačiau bijoti tikrai neverta, juolab, kai auskarą salone įveria profesionalas. Prieš imdamasis darbo, geras meistras iš pradžių pažymės reikiamą tašką ir pačią procedūrą atliks tik sulaukęs klientės pritarimo. Beje, visas šis procesas užtruks maždaug 15-20 minučių, o dūrio vieta bus atšaldyta, kad procedūra būtų mažiau skausminga.

Vertėtų žinoti, kad kiekvienai vėrimo rūšiai egzistuoja specifinės auskarų formos, o pirmam vėrimui salonuose turi būti naudojami tik iš specialaus metalo pagaminti auskarai (o ne tiesiog pirkti parduotuvėje), nesukeliantys alergijos net ir itin jautriam organizmui ir kad pirmam vėrimui specialistai pataria rinktis nedidelius auskarus. Tačiau jokiu būdu ne per mažus, kad organizmas jų… "neprarytų". Be to, jei auskarai labai mažyčiai, būna labai sunku tinkamai prižiūrėti vėrimo vietą: ją dezinfekuoti, pasukioti auskarėlį ir pan.

Visos sutiksime, kad auskarai ausyse - įprastas ir savaime suprantamas dalykas. O liežuvyje? Lūpoje? Bamboje? Kas tai - paskutinis mados klyksmas, ar beprotybė? Pastaruoju metu labai madinga verti auskarą į bambą. Auskariukas bamboje atrodo išties fantastiškai, tačiau kartu reikalauja ir ypatingos priežiūros bei didelio meistro profesionalumo. Juk jeigu jis į bambos sritį bus įvertas nekvalifikuotai, gali būti suardytas vadinamasis saulės rezginys ir gali sutrikti skrandžio, kepenų, žarnyno veikla. Auskarų vėrimas į nosį taip pat labai populiarus. Dažniausiai jų pageidauja tos merginos ar moterys, kurios nenori per daug išsiskirti iš minios. Juk specialūs labai maži auskariukai nesukelia keistų žvilgsnių oficialioje aplinkoje. Į lūpą auskarai veriami kur kas rečiau, nors atrodo gražiai. Didelis privalumas - galimybė vėliau labai lengvai keisti auskariuko antgaliukus, suteikiant didelę skirtingų vaizdų įvairovę. Ar žinote, kuris vėrimas, aišku, teisingai prižiūrint, gyja greičiausiai? Ogi auskaro vėrimas į liežuvį. Sutikite, gana neįprasta auskarėlio vieta, tačiau ten jis atrodo labai patraukliai ir… erotiškai. Gal ir sunku tuo patikėti, tačiau auskarus į antakius, kur kas dažniau ryžtasi įsiverti vaikinai.

Nedidelis patarimas: jokiu būdu nesiverkite auskarų pačios bei nepatikėkite šito reikalo net ir geriausioms savo draugėms, nes galite netyčia pažeisti kraujagyslę ar nervą. Be to, atminkite, kad namuose tokios procedūros neįmanoma atlikti visiškai steriliai. Vertis auskarų nereikėtų, jei esate alergiškos, sergate kokiomis nors chroniškomis ligomis, (pavyzdžiui, sloga: sutikite, tuomet auskaras nosyje tik trukdytų), taip pat, jei yra pakilusi temperatūra, blogai kreša kraujas.

Jeigu auskarus veriatės pirmą kartą (tiek į ausis, tiek į nosį, antakį, lūpą, bambą ir pan.), jokiu būdu nesirinkite auksinių arba sidabrinių. Pastarieji - tai juvelyriniai dirbiniai, kurie be aukso arba sidabro (tauriųjų metalų) savo sudėtyje turi dar ir kitokių priedų, galinčių sukelti jūsų organizme alerginę reakciją arba net uždegimą. Pavyzdžiui, auksinis 585 prabos auskaras turi tik apie 60 procentų aukso, o likusius 40 sudaro kiti netaurieji metalai, kurie dažniausiai ir sukelia žaizdelės gijimo problemų. Jei norite to išvengti, auksinius ir sidabrinius auskarus verkitės tik tada, kai skylutė jau visiškai užgijusi.

 

Info

Straipsnio kategorijos