Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Kas kenkia plaukams žiema – problemos ir jų sprendimai

Turi žiema savo žavesio – sniegas, šventės, aktyvios pramogos gamtoje.
Nuotraukos

Turi žiema savo žavesio – sniegas, šventės, aktyvios pramogos gamtoje. Deja, greta šių linksmybių su šalčiu ateina ne tokios matomos, bet aiškiai juntamos problemos. Apie pavojų odai rašėme, o šiandien pakalbėkime apie tai, kokį poveikį plaukams daro šaltis ir kaip tinkamai juos prižiūrėti šaltuoju metu laikotarpiu.

Pirma problema – sausi ir lūžinėjantys plaukai

Sausas oras – viena rimčiausių žiemos problemų. Visi šildymo prietaisai iš plaukų tiesiog siurbia drėgmę, džiovindami juos. Problema nėra išgalvota. Tyrimais nustatyta, kad šildymo laikotarpiu oras bute tampa sausesnis negu Sacharos dykumoje. Norėdami išsaugoti sveikus plaukus, du kartus per savaite naudokite drėkinančias ir maitinančias kaukes, taip pat naudokite nenuplaunamas priežiūros priemones – aliejus. Karštas Įprastų fenų pučiamas oras ar tiesinimo žnyplių karštis bendrą padėtį tik dar labiau blogina. Žiema – pats tinkamiausias laikas atnaujinti plaukų priežiūrai naudojamus instrumentus, tarkim, rinktis tokius fenus, kurie „išmoko“ diagnozuoti plaukų būklę ir pučiamo oro temperatūra parenka būtent pagal tai.

Tiesinant plaukus tikslinga naudoti žnyples su „plaukiojančiais“ paviršiais, kurie apsaugo plauko kamieną nuo pažeidimų ir plaukai nepradeda lūžinėti. Per 15 sekundžių įkaistančios žnyplės leis rytais sutaupyti laiko.

Taip pat pasirūpinkite, kad kambariuose nebūtų per daug sausa. Jeigu drėgmė patalpose bus normali, geriau jausitės ne tik jūs, bet ir plaukai.

Antra problema – trumpalaikė šukuosena

Užsimaukšlinus kepurę plaukai greitai praranda ir formą, ir apimtis. Nepaisant to, ganėtinai greitai šukuoseną galima ne tik sutvarkyti, bet ir užtikrinti jos „stabilumą“. Kadangi žiemą oras išsausėja, plaukų priežiūrai naudokite instrumentus, turinčius jonizacijos funkciją – ji leidžia išvengti statiškos elektros ir skatina plaukų žvynelių susiglaudimą, o tai suteikia plaukams spindesį. Nebijokite apsunkinti šukuosenos tokiomis priemonėmis kaip putos ar žele. Jos puikiai padengia plaukus, saugo juos nuo aplinkos poveikio ir fiksuoja šukuoseną. Norėdami išsaugoti apimtį, plaukus džiovinkite palenkę galvą ir nepamirškite apie termo apsaugą.

Trečia problema – slenkantys plaukai

Dažnai žiema suintensyvėja plaukų slinkimas. Taip atsitinka todėl, kad galvos odos kraujagyslės susitraukia ir plaukų svogūnėliams trūksta maitinimo. Įpraskite apsimauti kepurę, jei į lauką išbėgate tik 10 minučių. Vakarais, prieš miegą, masažuokite galvos odą – tai stimuliuos folikulus ir pagerins kraujotaką. Taip pat plaukų slinkimas gali būti vidinių organizmo problemų pasekmė, tad nepamirškite pasirodyti gydytojui.

Ketvirta problema – plaukai greitai nustoja žvilgėti

Kepurė, nors ir būtina, bet sukuria savotišką šiltnamio efektą, todėl galva prakaituoja ir plaukai greičiau praranda šviežumą. Visgi situaciją galima pakeisti. Visų pirma pradėkite naudoti specialius šampūnus – riebioms šaknims ir sausiems galiukams. Jie greitai subalansuos situaciją. Antra – naudokite sausą šampūną – jis sugeria riebalus, ilgiau išlaiko plaukus šviežius ir jo nereikia nuplauti. Trečia – rinkitės natūralaus audinio kepures ir įpraskite jas plauti. Lauke po kepure paslėpkite visus plaukus, nes kitaip šaknys greičiau riebaluosis, o galiukai – sausės.

Penkta problema – niežulys ir pleiskanos

Kai galvos oda išsausėjusi ir suerzinta, pasirodo pleiskanos ir pasireiškia nelabai malonūs pojūčiai. Stenkitės gerti daugiau vandens, naudokite plaukus tausojančias priemones su neutraliu ph lygiu, neplaukite plaukų verdančiu vandeniu. Optimali temperatūra - +36 C – + 38 C.

Šešta problema – įsielektrinimas

Žiemą plaukams trūksta drėgmės, todėl, būdami po kepure, jie kaupia statinę elektrą, o dėl dažno trynimo galiukai dar ir šakojasi. Išeitis viena – drėkinti plaukus. Be kasdienių kaukių reiktų įprasti naudoti ir plaukus tausojančias priemones. Įprasti fenai sausumo problemą tik pagilins, tad reiktų investuoti į „protingas mašinas“. Geras pasirinkimas – fenas su infraraudonaisiais spinduliais, kurie „tiria“ plaukų būklę. Po šio „tyrimo“ prietaisas parenka optimalią temperatūra ir išsaugo iki 84 proc. plaukuose esančios drėgmės. Baigiant formuoti šukuoseną, prapūskite plaukus šaltu oru – tai užfiksuos šukuoseną ir apsaugos nuo staigaus temperatūros pokyčio palikus patalpą ir išėjus į lauką.

 

Paruošta pagal užsienio spaudą

Prim.lt