Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Gero kirpėjo paieškos: kurie ieško, tie randa ir gatvėje…

Dažnai sakoma, kad jei kirpėjas puikiai atlieka savo darbą, moteriai nebereikia išlaidauti kitur
Nuotraukos

 

„Jei ieškote kirpėjo, kuris jūsų svajones paverstų realybe – ieškokite ir gatvėje. Nebijokite prieiti prie moters, kuri jau nešioja ant savo galvos jūsų svajonės šukuoseną ir paklausti kieno rankos lietė jos plaukus. Tiesa, atsakymo galite ir neišgirsti. Yra moterų, slepiančių šią informaciją“, – sako kirpėja Ramunė Vigelė, tarptautinės akademijos „Pivot Point“ dėstytoja, šiandien gerai žinoma Kirpėjų meistrų gildijoje, dviejų salonų „Ramunės linija“ ir Ramunės Jazz“ savininkė.

Anot pokalbininkės, jei nepasisekė gatvėje, paieškas galima pratęsti kita linkme. Yra keli požymiai, skiriantys tik „burti“ mokančius kirpėjus nuo tikrų savo srities profesionalų… 

Kaip neprašauti pro šalį renkantis kirpėją–stilistą?

Geras meistras privalo sugebėti išnaudoti kliento plauko galimybes, atskleisti privalumus ir paslėpti trūkumus. Labai svarbu gebėti išgauti spalvinę gamą, kuri tiktų konkrečiam žmogui, nes visi esame skirtingi. Tai, kas tinka mano draugei, nebūtinai puoš ir mane.

Kuo meistras profesionalalesnis, tuo labiau tai atsispindės kirpime, dažyme ir šukuosenos stiliaus formavime. Geras meistras savo darbą atlieka tiksliai ir preciziškai. Namuose tokį kirpimą bus lengva prižiūrėti, jūsų plaukai visuomet atrodys gražiai. Tačiau svarbiausias punktas,  pradėjus gero meistro paieškas – susikalbėjimas. Jei kirpėjas nesugeba iki galo išsiaiškinti kliento norų, galutinis rezultatas vargu ar bus teigiamas. Štai todėl, reikia visuomet pasitikrinti ar galutinis kirpimo matymas – ir meistro, ir kliento, sutampa. Imame žurnalus, sklaidome ir tariamės. Tai, ko negalima paaiškinti žodžiais, juk galima pamatyti.

Kitas reikalas, jei kirpėjas supranta kliento norus, bet nesugeba tų pageidavimų įgyvendinti…Deja, būna ir taip.

Ar prieš einant į saloną moteris turėtų „paruošti namų darbus“, ar meistro pareiga yra siūlyti, jo nuomone, tinkamus klientei kirpimus bei spalvas?

Savo klientų visuomet pirmiausia klausiu, kas jiems yra gražu, prašau parodyti kataloge. Nuolat reikia tikrintis ar tikrai nuomonės sutampa. Dažnai moterys nori keisti kirpimą iš esmės, bet draudžia kirpti ilgį,  jei nesusikalbi – nukerpi ir padarai didžiulę klaidą. Klientė pas tave nesugrįš. Be abejo, kirpėjas, įvertinęs plaukus, jų struktūrą, turėtų patarti kokie kirpimai tiks, bet dirbti  lengviau, kuomet yra žinoma į kurią pusę linksta pageidavimai.

Ar tiesa, kad klientės kirpėjais vyrais pasitiki mažiau, nei moterimis?

Sakyčiau, priešingai. Yra daug moterų kurios galvoja, kad jei vyrukas dirba salone, vadinasi, js turi kažkokių prigimtinių talentų šiam darbui ir yra geresnis už moteris kirpėjas.Yra buvę atvejų, kuomet atėjusios į saloną klientės ir pamačiusios kirpėją vyrą, pasirenka būtent jį.

Yra sakoma, kad apie gerą meistrą daug gali pasakyti jo darbo vieta: diplomais nuklotos sienos, salono aplinka, į paslaugos kainą įskaičiuotas galvos masažas ir pan. Sutinkate su šiais teiginiais?

Diplomai parodo, jog kirpėjas daug kur važiuoja, domisi savo profesija, nenustoja mokytis ir lankosi seminaruose, bet mes juk negalime patikrinti ar tai, ką jis išmoko ėmėsi pritaikyti praktikoje. Gal diplomas yra tik gražiai įrėmintas popieriaus lapas? Ar salonas kabina diplomus –priklauso ir nuo interjero sprendimų. Galų gale ateina laikas, kuomet profesionalui nesvarbu kiek ir kokių diplomų yra jo darbo vietoje. Žmonės moka už profesionalumą ir patirtį, už tai, kad kirpėjas atskleidžia grožį, savo darbu dovanoja teigiamas emocijas. Apie gerus meistrus moterys greitai sužino. Na, o aukštos kainos ir eilės pas gerus specialistus juk šiaip sau taip pat neatsiranda. Ir nebūtinai šalia jų darbo vietos turi būti daug diplomų.

Geras meistras tiesiog privalo domėtis naujovėmis, mados tendencijomis ir pasiūlyti pokyčius.

Beje, apie naujienas, ar  ilgaplaukės lietuvaitės jau prašo dažyti jų plaukus ombre technika?

Kol kas Lietuvoje ombre yra naujiena, bet galiu garantuoti, kad po kelių metų gatvėse vaikščios daugybė moterų ir merginų, kurių plaukai bus dažyti būtent šia technika. Ji yra labai dėkinga, ypač ilgiems plaukams. Šiandien plaukai dažomi keliomis, o ne viena spalva – toks laikas jau praėjo. Galima teigti, yra madingas dažymas šešėlių principu: šaknys tamsesnės, visuma šviesesnė. Madingas ataugusių šaknų efektas. Taip išgaunamas gylis, storesnių plaukų efektas. Aukštoji mada diktuoja bochemišką įvaizdį – plaukai lyg ir pašiurę, išdraikyti vėjo. Tiesa, vienaip tai atrodo ant podiumo, kitaip – gatvėje.

O kokios šių metų tendecijos trumpiems plaukams?

Vadinamas unisex stilius laikosi jau 5-erius metus ir neužleidžia savo pozicijų. Trumpi kirpimai tiek vyrų, tiek moterų yra panašūs.Viršugalvio zona paliekama ilgesnė, šonai – kirpėjo fantazija, galima labai nutrumpinti, galima išskusti. Bob kirpimas yra universalus, kiekvienam pritaikomas individualiai. Su šiuo kirpimu galima daug ką paslėpti, ištaisyti, pritaikyti ilgį ir pan., todėl bobas išliks aktualus dar ilgai. Dar viena naujovė, kurią šiemet pristato „Meta“ katalogas – ryškios plaukų šaknys.

Kokios tendencijos Lietuvos dar nepasiekė?

Nežinau, ar lietuvaičiai kada nors ryšis savo plaukus dažyti ryškiomis, rėkiančiomis spalvomis. Vakaruose didmiesčių gatvės pilnos ryškiaspalvio jaunimo. Užsienyje labai populiaru plaukus puošti viena ar keliomis itin ryškių spalvų sruogomis. Jaunimas žaidžia su spalvomis drąsiai – violetinė, mėlyna, raudona ar žalia plaukų spalva jau nieko nestebina. Lietuviai – santūrus žmonės, laikas parodys ar ši tendencija prigys ir pas mus.

Dažnai sakoma, kad jei kirpėjas puikiai atlieka savo darbą, moteriai nebereikia išlaidauti kitur: pirkti naujus drabužius, krepšius kosmetikos. Kodėl plaukai  – tokia svarbi išvaizdos dalis?

Kerpant plaukus, kartu nukerpama ir informacija, nutarus jų neliesti, auginti – ieškoma ryšio su visata, grįžtama prie moteriškumo, tarsi norima pasislėpti nuo supančios aplinkos po plaukų uždanga. Mes labai dažnai esame nepatenkintos savo formomis, o graži, tinkanti šukuosena, atskleidžia moters grožį, nukreipia dėmesį nuo esamų ar išsigalvotų tūkumų. Atsibundi ryte ir pirmiausia veidrodyje matai idealiai šukuosenos įrėmintus pačius gražiausius veido bruožus. Aš pati tai kartą patyriau, kuomet leidau sau apsilankyti „Vidall Sassoon“ akademijoje. Neapsakomas jausmas. Niekas manęs iki šiol Lietuvoje nesugeba taip apkirpti, kaip tai padarė šios akademijos meistrai.

Kiek yra svarbu, kaip atrodo mūsų plaukai? Viena klientė po apsilankymo salone parašė SMS žinutę, kad dabar  nebeliko būtinybės gražinti savęs plastinėmis operacijomis. Štai ir atsakymas…

 

Info