Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Kas apie vitaminus kosmetikoje tiesa, kas – mitai?

Vitaminų molekulės ganėtinai didelės, tad negali prasiskverbti į giliuosius odos audinius...
Nuotraukos

Vitaminai kosmetikoje naudojami jau seniai, tačiau kiek jie efektyvus, jei yra kremuose ar šampūnuose? Ar naudingos medžiagos pasiekia mūsų organizmą?

Vitaminų molekulės ganėtinai didelės, tad negali prasiskverbti į giliuosius odos audinius. Be to, kosmetinėse priemonės, dažniausiai, naudojami ne patys vitaminai, o jų sudedamosios dalys. Tiesa, mokslininkai teigia, kad tai nėra būtina. Užtenka, kad vitaminų yra ant epidermio. Būtent nuo viršutinio odos sluoksnio vitaminai ir pradeda savo darbą.

Kosmetikoje populiariausi vitaminai – A, E ir C. Būtent jie laikomi pagrindiniais grožio, sveikatos ir jaunystės vitaminais.

Vitaminas A – stiprus antioksidantas, veikiantis visas gyvas odos ląsteles. Jis odą daro elastingesne ir minkštesne, gerina jos struktūrą ir išvaizdą. Jį galima rasti beveik visuose kosmetiniuose produktuose, pradedant veido kremais ir baigiant nagų priežiūros priemonėmis. Naudojant šio vitamino turinčius kremus oda greičiau atsinaujina, raukšlės tampa mažiau pastebimos, gerėja veido spalva. Tik nepagalvokite, kad vitamino A koncentratas iš vaistinės pakeis jums kremą. Grynas vitaminas A gali sukelti alergines reakcijas ir niežulį. Norite pagerinti odos spalvą be didelių pastangų? Pradėkite dažniau vartoti menkių kepenėles, saulėgrąžų aliejų, grietinėlę, kiaušinio trynius, petražoles, morkas, moliūgus. Šiuose produktuose daug vitamino A.

Antras pagal naudingumą mūsų odai – vitaminas E. Jis nepakeičiamas saugant odą nuo senėjimo, padeda jai išsaugoti natūralią drėgmę, lygina raukšles, maitina ir saugo nuo ultravioletinių spindulių. Vitamino E gausu kviečių gemalų aliejuje, todėl jį dažnai naudoja kosmetikos pramonėje. Taip pat jo yra varpiniuose augaluose, daigintuose kviečiuose, šalto spaudimo augalinės kilmės aliejuose.

Vitaminas C – stipriausias antioksidantas. Jis stimuliuoja kolageno sintezę, skatina odos regeneraciją, daro ją elastingesnę, suvienodina veido spalvą ir šalina pigmentacijos žymes. Vitaminą C vadina sveikatos ir jaunystės vitaminu, nes jis pasižymi priešuždegiminiu poveikiu, gerina imunitetą ir lėtina senėjimo procesą.

Vitaminas F – nepakeičiamosios riebalų rūgšty – plačiai naudojamas kosmetikoje, skirtoje sausos ar sudirgusios odos maitinimui ir valymui. Jis dalyvauja riebalų ir deguonies apytakoje, gydo odos sudirgimą ir šerpetavimą, neleidžia susidaryti pleiskanoms, stabdo plaukų slinkimą, saugo odą nuo neigiamo kenksmingų medžiagų ir buitinės chemijos poveikio.

Vitaminas B5 (D-pantenolas) – drėkina, ramina, šalina sudirgimą, uždegimus, niežulį, pasižymi stipriu jauninančiu ir lyginančiu efektu. Jį geriau negu kitus vitaminus įsisavina plaukai: jis atkuria pažeistus plaukus, stiprina plaukų šaknis.

Vitaminas H (biotinas) – neleidžia susidaryti patinimams, atkuria odos spalvą, reguliuoja riebalinių liaukų veiklą. Naudojamas nagų tvirtinimo ir augimo skatinimo priemonėse.

Vitaminą D dar vadina saulės vitaminu. Jis būtinas mineralų apytakai, skatina odos regeneraciją, stangrina ją. Dažniausiai jis naudojamas kremuose, skirtuose rudeniui ir žiemai.

Problemos ir sprendimai

Spuogai, inkštirai ir uždegimai

Deja, bet su veido odos problemomis susiduria ne tik jaunimas. Moterys spuogų, dažnokai, „susilaukia“ artėjant mėnesinėms. Dažniausiai jie susidaro sutrikus riebalinių liaukų sekrecijai ir padidėjus vyriškų hormonų gamybai. Kas gali padėt?

Cinkas – puikus antioksidantas, mažinantis poodinio odos sluoksnio gamybą. Cinko trūkumas dažnai tampa minėtų problemų priežastimi.

Vitaminas A pasižymi priešuždegiminiu poveikiu. Kartu su vitaminu E gali tapti „geriausiu odos draugu“.

Odos būklę gerina ir folijo rūgštis. Jeigu prieš mėnesines spuogai pasirodo nuolat, papildykite savo racioną vitaminu B6.

Sausa oda

Oda sausėja dėl daugybės priežasčių. Taip atsitinka ją neteisingai prižiūrint, neteisingai maitinantis arba kai trūksta vitaminų. Kas gali padėt?

Su odos išsausėjimu ir šerpetavimu padės kovoti vitaminas A.

Omega 3 padės papildyti nesočiųjų riebalų rūgščių kiekį.

Odą nuo blyškumo ir šerpetavimo saugo ir biotinas, kuris skatina ir ląstelių regeneraciją.

Hialuronas palaiko drėgmės balansą ir tiesina odą. Hialurono rūgštis pasižymi priešvirusinėmis savybėmis ir skatina regeneraciją.

Raukšlės ir suglebusi oda

Sulėtinti odos senėjimą padės:

Vitaminas C, stuimuliuojantis kolageno gamybą ir saugantis odos elastingumą.

Vitaminas E, lėtinantis senėjimo procesą, lyginantis odą ir skatinantis ląstelių atsinaujinimą.

B grupės vitaminai skatina medžiagų apykaitą ir „saugo“ grožį.

Vitaminas PP padės pašviesinti veido odą ir suteiks jam žvilgesio.

Hialuronas – geriausias odos draugas. Padėdamas išsaugoti būtina drėgnumą, jis padeda odai išlikti stangriai ir elastingai.

Suskeldėjusios lūpos

Jeigu jūsų naudojamas higieninis lūpdažis nepadeda, naudokite B2 grupės vitaminus.

Negražūs plaukai

Jei plaukai atrodo ploni, greitai lūžtantys, krenta, reiškias, jiems kažko trūksta. Tai gali būti:

Vitaminas A, neleidžiantis plaukams lūžinėti ir slinkti.

Vitaminai B2 padės riebiems plaukams prie šaknų ir sausiems galiukuose.

Vitaminai B3 rūpinasi plaukų pigmentacija. Jo trūkstant plaukai lėčiau auga ir per anksti pražyla.

Vitaminai B6 ir F stabdo plaukų slinkimą, neleidžia susidaryti pleiskanoms ir sausėti galvos odai.

Vitaminai B9 ir E skatina plaukų augimą ir suteikia jiems žvilgesio.

 

Prim.lt

 

Straipsnio kategorijos