Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Pavasariniai odos priežiūros rūpesčiai

Pirma dalis
Nuotraukos

Taip jau susiklostė, kad sunkiausi visada būna pereinamieji laikotarpiai. Šis, seniai pastebėtas dėsnis, puikiai tinka ir kalbant apie mūsų veido odą. Jeigu atėjus vasarai aišku, kad odą reikia saugoti nuo karštos saulės ir nematomų ultravioletinių spindulių, o žiemą – nuo šalčio ir žvarbaus vėjo, tai rudenį ir pavasarį odai reikia kiek kitokios, ypatingos priežiūros, nes oras dažnai keičiasi.


Apie tai, kaip tinkama prižiūrėti mūsų odą pereinamuoju laikotarpiu, pasakoja grožio konsultantė Miglė Kručiūtė-Babickienė.

1.  Veido odos tipai (riebus, sausas, normalus), kaip jie reaguoja į oro pasikeitimus?

Žiemos šalčiai ir žvarba, šildymas namuose bei darbe, sausas patalpų oras, saulės šviesos ir vitamino D trūkumas išvargina visą žmogaus organizmą, neretai jaučiamės labiau pavargę, stinga jėgų ir energijos. Visa tai atsispindi ir mūsų odoje. Todėl galima sakyti, kad žiema ypatingai sudėtingas metas visiems odos tipams. Po žiemos oda atrodo papilkėjusi ir pavargusi, praradusi elastingumą, skaistumą ir drėgmę. Ir visi su nekantrumu laukiame pavasario. Tačiau pereinamasis laikotarpis taip pat turi savo ypatumų ir į juos gali jautriau sureaguoti mūsų oda.

Sausa oda panaši į pergamentą – ji plona, tarsi perregima, dažnai ir jautri. Po žiemos ji itin jautriai reaguoja į orų permainas, šerpetoja, rausta, gali atsirasti niežulys,  išryškėja smulkios ar gilesnės raukšlelės, kapiliarai, jaučiamas tempimas ir diskomfortas. Sausa oda prašyte prašo ypatingo drėkinimo, maitinimo ir apsaugos. Su pirmaisiais saulės spinduliais tokia oda gali greit nudegti, ją greitai gali nugairinti stiprūs pavasario vėjai. Sausą odą pavasarį būtina intensyviai drėkinti ir pamaitinti švelniomis priemonėmis (kremai, serumai, kaukės), turinčiomis savo sudėtyje tokių vertingų komponentų kaip sviestmedžio aliejus, linų sėmenų ekstraktas, saulėgrąžų ekstraktas ir pan., vitaminais (A, E), kapiliarus pastiprinti švelniu maitinamuoju serumu su augaliniais ekstraktais ir vitaminu C, kuris pasižymi itin efektyviu odos drėkinimu, stiprina odos matricą, skatina naujo kalogeno gamybą, gerina odos elastingumą, turi antialerginių ir raminamųjų savybių, naudojant jį pastebimai pagerėja bendra odos išvaizda – ji tampa elastingesnė, skaisti, sumažėja raukšlelės ir pigmentacija.

Sausą odą būtina apsaugoti nuo UV spindulių, nes jie palieka itin nemalonius pėdsakus – nudegimus, raukšles, pigmentines dėmes. Todėl nuo pat ankstyvo pavasario patariu naudoti priemones su SPF filtrais (min. SPF 30).

Riebiai odai būtinas drėkinimas. Po žiemos riebi oda dažnai būna pilkšvai  dulsva, praradusi gyvybingumą, su ryškiomis poromis, komedonais, blizganti . Pritrūkusi drėgmės riebi oda išskiria dar daugiau sebumo, taip tarsi bando pati save drėkinti. Jei riebi oda nepakankamai drėkinama arba pasirenkamos netinkamos priemonės (didelė klaida naudoti alkoholio turinčias priemones – tonikus, losjonus), ji gali pradėti pleiskanoti, dar labiau blizgėti, taip nualinamas epidermio sluoksnis. Riebioje ir drėgnoje terpėje puikiai tarpsta bakterijos, neprižiūrint odos vystosi uždegimas, padaugėja spuogų. Pavasarį tokią odą lengvai pažeis aktyvios saulės UV spinduliai, nesaugant jos raginis epidermio sluoksnis storės, po juo dar aktyviau dauginsis bakterijos ir vystysis uždegimas, kuris anksčiau ar vėliau prasiverš į paviršių aktyviais spuogais. Todėl riebią odą jau nuo pavasario būtina apsaugoti emulsijomis su SPF filtrais.

Riebiai odai patarčiau rinktis priemones, praturtintas jūros dumbliais,  varnalėšų, kaštonų ar arbatmedžio ekstraktais, baltuoju moliu. Šie komponentai neleidžia užsikimšti odos poroms, švelniai reguliuoja riebalų išsiskyrimo funkciją, valo ir sutraukia poras, veikia antiseptiškai, mažina uždegimą, suteikia odai matinį atspalvį, pagreitina spuogų gijimą. Riebiai odai skirtos priemonės dažniausiai yra lengvos tekstūros emulsijos ar geliai. Riebiai odai būtina mikrodermabrazijos procedūra – tai efektyvi negyvų epidermio ląstelių pašalinimo nuo odos paviršiaus, odos poliravimo ir lyginimo procedūra, po kurios oda atgauna skaistumą, tampa lygi, poros mažiau matomos, inkštirai ir komedonai mažėja, randeliai ir dėmės nuo spuogų lyginasi, oda greičiau atsinaujina ir atsigauna.

Normaliam tipui priskiriama oda žiemos metu linkusi pasausėti, papilkėti, jai ima trūkti drėgmės, ji atrodo labiau pavargusi, praradusi spindesį. Pavasarį jai būtina padėti atstatyti savo gyvybingumą, sveiką odos išvaizdą – tam puikiai tiks mikrodermabrazijos procedūros, kurios atgaivina veido spalvą, paskatina odos ląstelių regeneraciją, išlygina smulkias raukšleles, pagerina bendrą veido odos tonusą. Taip pat rekomenduoju ant odos tepamo maitinamojo serumo su unikalių augalų tokių kaip: australietiškos kakadu slyvos ekstraktas, granatų ekstraktas, juodųjų serbentų lapų ekstraktas, argano sėklų ekstraktas ir t.t. vitamino C kursą. Jis pagerina odos drėkinimą, lygina raukšles, stangrina, suteikia „liftingo“efektą, suvienodina odos atspalvį. Drėkinamosios kaukės su natrio hialuronatu, vitaminu E, aliejinės kopūstpalmės uogų ir kaštonų ekstraktais – naujausias būdas kovoti su senėjimo požymiais, atgaivinti išsekusią po žiemos odą, sumažinti raukšles, apsaugoti nuo kenksmingų išorinių veiksnių ir laisvųjų radikalų. Skaistinamosios kaukės su kvapniosios ferulos ir australietiškos kakadu slyvos ekstraktais suvienodins veido odos atspalvį ir bendrą odos išvaizdą, oda taps akivaizdžiai šviesesnė, skaistesnė, gyvybingesnė, šviesės pigmentinės dėmės, oda atgaus drėgmę ir elastingumą.

Normalaus tipo odą taip pat būtina saugoti nuo saulės spindulių, nes kaip žinome – UVA/UVB spinduliai yra viena pagrindinių ankstyvo senėjimo priežasčių. Naudokite serumus, kremus ar emulsijas su SPF filtru.

2. Kuo skiriasi odos priežiūrą žiemą ir pavasarį?

Žiemą mus vargina šalčiais, kartais šalta drėgme su žvarbiais vėjais. Visa tai gali sukelti odos apsauginės hidrolipidinės plėvelės pažeidimą ir pH pokyčius. Dėl to oda silpniau apsaugoma nuo kenksmingų mikroorganizmų, odos epidermio ląstelės nesugeba savyje išlaikyti drėgmės. Įvyksta taip vadinama odos dehidratacija, oda tampa  sausa, ima šerpetoti, jaučiamas tempimas, kartais atsiranda raudonos sudirgusios dėmės. Staigūs temperatūrų svyravimai, kai iš šiltos patalpos išeiname į lauką verčia mūsų veido odos kraujagysles nuolat plėstis ir trauktis. Ilgainiui tai gali sukelti veido paraudimą ir kapiliarų išryškėjimą odos paviršiuje.
 Jei Jūsų darbo specifika ar hobiai lemia, kad tenka būti  šaltame ore, tinkamiausi yra riebesnės konsistencijos kremai, kurio pagrindą sudaro ne vanduo, o pvz. aliejai.  Riebus maitinamasis kremas sukuria apsauginę plėvelę odos paviršiuje ir tokiu būdu neleidžia „išgaruoti“ drėgmei. Kremą patariu tepti likus 30 minučių iki išėjimo į lauką. Tačiau raginu įsidėmėti, jog būnant šiltoje, sausoje patalpoje, riebus kremas odą apsunkina ir užkemša poras, o silpnesnės kraujagyslės plečiasi ir trūkinėja. Todėl moterys, kurios į darbą važiuoja visuomeniniu transportu arba ilgesnę dienos dalį praleidžia lauke, eidamos į lauką, veido odą turėtų tepti riebiu kremu, o atėjusios į šildomas patalpas - turėtų riebų kremą nusivalyti toniku ir užsitepti drėkinamąjį kremą. Jei į darbą važiuojate automobiliu ir veidą apsaugote makiažo pagrindu, galite naudoti ir tą patį drėkinamąjį kremą. Jei šiltoje, sausoje patalpoje praleidžiama daug laiko, papildomai odą galima purkšti drėkinamuoju veido toniku, kuris odai neleis išsausėti.

Rytais odą būtina apsaugoti, aš rekomenduoju naudoti mineralinį makiažo pagrindą, parinktą asmeniškai pagal kiekvienos moters odos atspalvį ir tipą.

Pavasarį bunda visa gyvoji gamta, kurios dalimi mes esame, taigi bunda ir kiekviena mūsų kūno ląstelė, paspartėja jų atsinaujinimas, tačiau dažnai organizmas nesugeba prisitaikyti prie šio proceso, nes jo atsparumas per žiemą būna sumažėjęs. Mes turime jam padėti.

Pavasarį labai permainingi orai, aktyvi saulė, todėl be intensyvaus odos drėkinimo ir apsaugos labai svarbu papildomai naudoti vitaminų. Geriausio efekto sulauksite įvedę į savo odos priežiūra priemones, kurios spartina odos ląstelių atsinaujinimą, pagerina odos gebėjimą išlaikyti drėgmę, atnaujina epidermį. Tai - odos mikrodermabrazija (šveitimas), tai ir vitaminais, aktualiausi odai - C, E, A, taip pat B komplekso vitaminai bei mikroelementai cinkas, magnis, varis, kurie atsako už teisingą odos funkcionavimą ir atstato natūralų jos balansą.

Norėdami greitesnio efekto sulauksite naudodami drėkinamąsias kaukes, praturtintas natūraliais augalų ekstraktais, vitaminais, aliejais, peptidais, proteinais ir keramidais ir veikliosiomis medžiagomis, kurios skatina kalogeno gamybą, hialurono rūgštimi, kuri sulaiko drėgmę odoje ir didina odos atsparumą žalingam aplinkos poveikiui.

Kitas be galo svarbus ir būtinas momentas - tai apsauga nuo UV spindulių. Dieną būtinai naudokite kremus, serumus ar makiažo pagrindus, turinčius SPF filtrus.

3.  Į ką reikia ypač atkreipti dėmesį pradėjus keistis orams?

Ypatingą dėmesį keičiantis sezonui siūlyčiau atkreipti į odos drėkinimą ir apsaugą nuo UV spindulių. Taip pat patarčiau sveikai maitintis, vartoti pakankamai skysčių, mankštintis ir sistemingai, prižiūrėti bei saugoti savo odą.

 

Bus daugiau...

Prim.lt