Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Sveikos kosmetikos tendencija Lietuvoje: kokių kosmetikos priemonių geriau vengti

Grožio ir sveikatos specialistai primena, kaip atsirinkti sveiką kosmetiką ir kokių kosmetikos priemonių geriau vengti.
Nuotraukos

2018.02.14.

Moterys Lietuvoje vis atidžiau rūpinasi savo sveikata, sveiku odos puoselėjimu ir jau ne tik svarbiausias veido ar kūno priežiūros prekes, bet ir dekoratyvinę kosmetiką vis dažniau renkasi tik įvertinusios produktų sudėtį. Grožio ir sveikatos specialistai primena, kaip atsirinkti sveiką kosmetiką ir kokių kosmetikos priemonių geriau vengti.

Vizažistė ir makiažo kursų dėstytoja Rūta Šapalienė sako, kad sveikos kosmetikos sudėtyje privalo būti medžiagų, kurios maitintų, drėkintų odą ir stabdytų jos senėjimo procesus bei stiprintų apsauginę odos rūgščių plėvelę. „Svarbi yra ir antimikrobiškai veikianti medžiaga, reguliuojanti arba skatinanti riebalinių liaukų veiklą. Dažniausiai visas šias savybes turi kokybiškos dekoratyvinės mineralinės kosmetikos priemonės“, – sako „Glow Make-up“ vizažistė.

Pasak jos, kosmetika leidžianti odai kvėpuoti, nekemšanti odos porų, sustiprinanti apsauginį odos sluoksnį, neturinti savyje dirginančių medžiagų, tokių kaip sintetiniai kvapai, leidžia odai pačiai geriau atlikti savo gyvybines funkcijas bei gyti. O tai – pagalba ir sveikatai, ir grožiui. „Labai svarbu,  kad kosmetika skatintų nereikalingų medžiagų šalinimo procesus, leistų odai kvėpuoti, atliktų apsauginę – barjerinę funkciją“, – kalba specialistė.

Skaityti etiketes – verta

Makiažo kursų dėstytojai antrina ir „Eurovaistinės“ grožio specialistė Greta Simonaitytė, kuri pastebi, kad klientės jau vis dažniau, prieš pasirinkdamos priemonę, skaito etiketes, domisi, dažna jau ir puikiai atskiria sudedamąsias dalis.

„Sveika kosmetika tampa vis populiaresnė. Moterys dažnai ieško natūralių produktų, kurie susideda iš augalų ekstraktų ir kitų nekenksmingų medžiagų“, – sako grožio specialistė.

G. Simonaitytė atkreipia dėmesį, kad, renkantis dekoratyvinę kosmetiką, pirmiausia derėtų nuspręsti, kokio poveikio iš jos tikitės. 

„Renkantis priemones reikėtų vengti medžiagų, kurios yra komedogeniškos ir kemša poras, pavyzdžiui, talkas ir mineraliniai aliejai. Taip pat labai svarbu, kad produkte nebūtų alergijas sukeliančių ingredientų. Kiekviena moteris individualiai turėtų žinoti, kam yra alergiška“, – sako „Eurovaistinės“ grožio vaistinėje dirbanti kosmetikos specialistė. 

Pasak jos, veido odai labiausiai kenkia būtent netinkamai parinktos priemonės. Riebios odos savininkėms kenkia aliejiniai produktai, o sausą odą turinčioms produktai su alkoholiu.

Geriausia išbandyti

Grožio ekspertė R. Šapalienė taip pat pažymi, kad šių dienų moteris turi galimybę išsirinkti, įsigyti ir naudoti sveiką, odą puoselėjančią ir net gydančią dekoratyvinę kosmetiką. Ji  atkreipia dėmesį, kad renkantis kosmetiką savarankiškai ir skaitant etiketes, reikėtų išmokti atpažinti neigiamai odą veikiančias sudedamąsias dalis, tokias kaip parabenai, alkoholis, talkas, silikonai, sunkieji metalai, mineraliniai aliejai, laureth ir sodium lauryl sulfatai, TEA ir DEA, EDTA, sintetiniai kvapai ir kt.

„Prieš perkant bet kurią dekoratyvinės ar higieninės kosmetikos priemonę pirmą sykį, siūlau moterims pirmiausia išmėginti ją ir, tik įsitikinus, kad kosmetika tinka, ją pirkti. Kartais net geriausios ir sveikiausios priemonės gali netikti būtent jūsų odai“, – pataria specialistė.