Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Žalioji arbata prieš prostatos vėžį

Didelis žaliosios arbatos kiekis mažina uždegimą ir stimuliuoja apoptozę (programuota ląstelių žūtis), todėl gali slopinti prostatos vėžio progresavimą, – teigia mokslininkai
Nuotraukos

Išsaugomos maistinės medžiagos

Žalioji arbata – arbatos gaminimo būdas: kininio arbatmedžio lapeliai apdorojami karščiu, ir juose greitai stabdomas oksidacijos procesas. Tokiu būdu išsaugomos naudingos maistinės medžiagos, vitaminai, mineralai, taninai ir polifenoliai.

Žalioji arbata tonizuoja nervų sistemą ir suteikia energijos, normalizuoja cholesterolio ir cukraus kiekį kraujyje, stiprina kraujagyslių sieneles, mažina arterinį kraujospūdį. Kai kurios eksperimentinės studijos parodė apsauginį žaliosios arbatos efektą prieš kai kurias vėžio rūšis.

6 puodeliai arbatos kasdien paveikia tumoro augimą

Amerikiečių mokslininkai vertino žaliosios arbatos antikancerogeninį poveikį prostatos vėžiu sergantiems pacientams.

3-8 savaites prieš numatomą prostatektomiją (prostatos šalinimas) 34 pacientai išgerdavo po 6 puodelius žaliosios arbatos kasdien, kiti 33 (kontrolinė grupė) – tokį patį kiekį vandens.

Tiriamiesiems buvo matuojama serumo PSA koncentracija, prostatos audinio PSA proteino kiekis, žaliosios arbatos polifenolių ir jų metabolitų koncentracija prostatoje, vertinami įvairūs oksidacinius ir uždegiminius procesus atspindintys biomarkeriai: proteinų Ki67 ekspresija (proliferacija), Bcl2, Bax (apoptozė), branduolio faktorius kappa B ir kt.

31 iš 34 vyrų, gėrusių žaliąją arbatą prieš operaciją, prostatos audiniuose buvo rasta katechinų (organinių junginių, pasižyminčių stipriomis oksidacinėmis savybėmis), mažesnis prostatos tumoro intrabranduolinis biomarkeris, specifinio PSA kiekis ir kt. Kontrolinėje grupėje pokyčių nepastebėta.

Studijos metu įsitikinta, kad 6 žaliosios arbatos puodeliai per dieną, mažindami uždegimą ir stimuliuodami apoptozę, gali paveikti prostatos tumoro augimą. Rezultatai patvirtina kitų studijų duomenis, kad žalioji arbata sumažina įvairių vėžio rūšių vystymosi riziką, tačiau įrodymams būtinos detalesnės studijos.

Tikrai sveika, bet su saiku ir ne visiems

„Žalioji arbata tikrai sveika, tačiau ji gali būti skiriama tik profilaktikai, bet ne gydymui“, – savo nuomonę apie šią arbatą išsakė gydytojas urologas medicinos mokslų daktaras Mindaugas Danilevičius.

Natūralaus sveikatinimo ir diagnostikos centro gydytoja natūropatė Irina Karpova „Vakarų Lietuvos medicinai“ sakė, jog naudingosios žaliosios arbatos savybės nuo seno traukia mokslininkų dėmesį. Dabar jau beveik neabejojama, kad joje yra cheminių medžiagų, pasižyminčių antioksidantinėmis,  jauninančiomis savybėmis.

„Tačiau reikėtų prisiminti, kad dar Paracelsas sakė: „Viskas – nuodai, viskas – vaistas; ir viena, ir kita nulemia dozė“. Taip pat primenu, kad atsargiai reikėtų vartoti žaliąją arbata tiems, kurie kenčia nuo podagros, širdies aritmijos ir reumato. Kofeino, esančio žaliojoje arbatoje, didelis kiekis gali neigiamai paveikti sergančiuosius širdies ligomis, kontraindikuotinas nėščiosioms ir krūtimi maitinančioms moterims“, – perspėjo I. Karpova.