Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Iš Dusetų – su lauktuvėmis kiekvieno skoniui

Mažiau nei mėnuo beliko iki nacionaline švente pretenduojančių tapti žirgų lenktynių „Sartai 2017“
Nuotraukos

Mažiau nei mėnuo beliko iki nacionaline švente pretenduojančių tapti žirgų lenktynių „Sartai 2017“, kurios, laikantis ilgamečių tradicijų, Dusetų hipodrome bus surengtos pirmąjį antrojo mėnesio šeštadienį, vasario 4 dieną.

Didžiausiai metų šventei rengiasi ne tik eikliųjų žirgų vadeliotojai, jas padedantys organizuoti zarasiškiai, jau nekalbant apie šventės šeimininkus dusetiškius, garsėjančius aukštaitišku svetingumu ir dėmesiu kiekvienam svečiui. Tradicines žirgų sporto žiemos varžybas lydinčiai mugei, be kurios jau neįsivaizduojama ši ne tik Aukštaitiją, bet ir visą Lietuvą garsinanti šventė, rengiasi ir gausus ūkininkų ir prekybininkų, tautodailininkų ir nacionalinių amatų puoselėtojų būrys, pasiryžęs savo gaminiais tenkinti net įnoringiausio svečio skonį.

„Žirgų lenktynės Dusetose ir neatskiriamu jų atributu tapusios mugės garsėja puikiomis, jau nusistovėjusiomis tradicijomis, - teigia Dusetų seniūnas Saulius Keblys. - Todėl net didelių įgeidžių turinčiam svečiui nekyla jokių problemų renkantis lauktuves iš lenktynių draugams ar šeimos nariams“.

Pasak žirgų žiemos sporto šventę jau daugelį metų rengiančios VšĮ „Promo Events“ vadovo Dariaus Jonušio, nelengva patikėti, kad prekybininkams, amatininkams, kultūrinio paveldo puoselėtojams Dusetose skiriamas net 3 hektarų plotas.

„Prekybininkai, amatininkai išsidėsto ne tik hipodromo prieigose, bet ir Dusetų gatvelėse, vedančiose link svarbiausios šventės, kur didžiausias žmonių susitelkimas, - sako D.Jonušis. – Džiugu, kad kasmet mugė šurmuliuoja vis smagiau, o joje apsilankę atras pradedant specialiai šiai šventei išleistais suvenyriniais „sarčiais“ ir baigiant gomurį kutenančiais skanėstais“.  

Prekybininkų paraiškos dalyvauti mugėje šiemet pradėjo plaukti anksčiau. Pirmieji suskato mugės lankytojams savo veikla bei produkcija gerai pažįstami gamintojai, kurių daliai siūlomų prekių suteikti tautinio paveldo sertifikatai ir kitokie kokybės pripažinimo ženklai.

Todėl jau dabar drąsu teigti, jog atvykę į Dusetas šiemet turės itin didelį pasirinkimą, pradedant įvairiais sūdytais, rūkytais, dar kadagio dūmais tebekvepiančiais mėsos gaminiais, duona ir sūriais, tradiciniais lietuviškais šakočiais ir baigiant moliniais puodais ar puodynėmis, unikaliais suvenyrais iš keramikos, kalvystės gaminiais.

Norintieji savo gaminiais dar labiau praturtinti šventinės mugės asortimentą gali registruotis ir siųsti paraiškas adresu : http://www.sartulenktynes.lt/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=76&lang=lt

http://www.sartulenktynes.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=73&Itemid=73&lang=lt