Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Kaimo turizmo sodybos – žingsnis link Lietuvos pažinimo

Juos iš rinkos užtikrinai stumia modernūs, supratę, kad poilsis, ypač Lietuvoje, tai ne tik
Nuotraukos

Buvo laikas, kai žodis „kaimas“ turėjo labiau neigiamą įvaizdį. Dabar situacija keičiasi. Dažniausiai – į gerą: „kaimas“ asocijuojasi ne su purvu ir netvarka, o su poilsiu ir ramybe. Gražėja kaimo turizmo sodybos, gerėja aptarnavimas, auga siūlomų pramogų skaičius. Tiesa, čia mes susiduriame su paradoksu – tikėtina, kad daugiau mūsų tautiečių yra poilsiavę Egipte ar Turkijoje, o ne Lietuvos kaimo turizmo sodybose ar svečių namuose. Aišku, Turkija, Egiptas, Ispanija vilioja beveik visada šiltu ir nuspėjamu oru, viešbučių gausa, stulbinančių pramogų pasirinkimu ir stebuklinga fraze „viskas įskaičiuota“. Lietuvos kaimo turizmo sodybos ir svečių namai tokių dalykų pasiūlyti negali.


Dar daugiau, kai kurios, buvusių gamyklų poilsinių vietoje ar senuose malūnuose įsikūrusios „modernios“ sodybos už ganėtinai abejotiną poilsį prašo tiek, kiek nekainuoja 4 žvaigždučių viešbutis toje pačioje Turkijoje. Laimei, tokių „pseudo verslininkų“, pasirengusių poilsiautojams „numauti paskutines kelnes“ už abejotinos kokybės poilsį, nenumaldomai mažėja.

Juos iš rinkos užtikrinai stumia modernūs, supratę, kad poilsis, ypač Lietuvoje, tai ne tik gulėjimas paplūdimyje arba pievelėje. Saulė Lietuvoje, net ir vasarą, pasirodo ne kasdien, tad verslininkams, norintiems pritraukti į savo kaimo turizmo sodybas ar svečių namus, lankytojų, tenka plėsti paslaugų pasiūlą. Praktika rodo, kad daugelis su tuo puikiai susidoroja. Beveik nerasime kaimo turizmo sodybos ar svečių namų, kuriuose nebūtų pirties. Pirtis seniai tapo ne tik „vieta kur prausiamasi“, bet atskira, savita erdvė, kurioje galima ne tik pasikaitinti, bet ir pasimėgauti pirties ritualais, o vėliau atsivėsinti kokiame nors giliame ir švariame tvenkinyje, įšokti į ežerą grožintis Trakų pilimi ar karštą pirties aplinką pakeisti vėstančio kubilo teikiama atgaiva.

Daugelis kaimo turizmo sodybų ar svečių namų siūlo ir kitokių pramogų – nepamirštamų ekskursijų ežerais, pasiplaukiojimų baidarėmis, šaudymo tiek iš lanko, tiek ir iš medžioklinio šautuvo ir t.t. Be to, verslininkai, supratę, kad žmonėms reikia peno ne tik kūnui, bet ir sielai, mielai organizuoja ekskursijas po apylinkes, svečiams pristatydami įspūdingus gamtos paminklus, istorinį architektūrinį Lietuvos palikimą ar netgi įkurdami muziejus sodybų teritorijoje.

Vienas sodybos šeimininkas, auginantis ne vieną bičių spiečių, ilgai gali pasakoti apie bičių ir bitininkystės vietą Lietuvos istorijoje ir kasdienėje lietuvių buityje. Kitas, įsikūręs prie Galvės ežero, su vaizdu į Trakų pilį, pasiūlys ne tik „nacionalinių“ Trakų patiekalų, bet ir papasakos Trakų legendas, susijusias tiek su pačiu miesteliu, tiek ir Trakų pilimi – vieninteliu visoje Rytų Europoje saloje įsikūrusiu gynybinės paskirties pastatu. Trečias pasiūlys nepamirštamą pasijodinėjimą žirgais atviruose laukuose, kuriuose beveik nepasitaiko automobilių ar traktorių, todėl, mokant, žirgu galima ne nuobodžiai risnoti, o smagiai „pralėkt“. Ketvirtas atvykusius pailsėti svečius nustebins... pirmuoju Lietuvoje ir vis besiplečiančiu Motociklų muziejumi. Penktas pasiūlys aktyvias sportines pragomas - futbolą, krepšinį ar tenisą. Sutikite, smagu būtų surengti kolektyvo mini olimpiadą ir pasivaražyti su kolegomis krepšinio aikštelėje ar teniso kortuose.

O kur dar pažintinės ekskursijos po apylinkes, aplankant piliakalnius, pilkapius, kapinynus ar Lietuvos patriarcho Jono Basanavičiaus gimtinę ir šalia jos šlamančią ąžuolų giraitę.

Galbūt Egipte ar Turkijoje ilgiau šviečia saulė, o gulint prie baseino galima niekuo nebesirūpinti, bet Lietuvoje yra gerokai daugiau lankytinų ir dar nematytų vietų. Taip pat reikia nepamiršti, kad mūsų regione, skirtingai nuo šiltųjų kraštų, būna savo žavesio turinti žiema. Tik žiemą galima pasivėžinti arklių traukiamomis rogėmis, čiuožinėti ant užšalusių vandens telkinių ar mėgauti pirties malonumais, kurie žiemą tampa visiškai kitokie.

Reiktų nepamiršti visiems metų laikams tinkančių ir nemažą adrenalino dozę garantuojančių pasivažinėjimų keturračiais. Dar nebandėte? Nebeatidėliokite - išbandykite šią transporto priemonę visais metų laikais. Kiekvienas laikas pradžiugins neišdildomais įspūdžiais ir nauja patirtimi.

Belieka nebent palinkėti, kad Lietuvos kaimo turizmo sodybos ir svečių namai, analogiškai užsienio patirčiai, pradės siūlyti ne tik nuolaidų kuponus, bet ir savaitės ar dviejų poilsį pagal „viskas įskaičiuota“ sistemą, ir vis daugiau tiek mūsų tautiečių, tiek ir Lietuvos svečių atras tą taip arti esantį, bet vis dar nepažintą grožį. Visa tai – šalia. Tereikia kokią dieną, užuot skubėjus į oro uostą ir gaišus laiką skrendant ar persėdant iš lėktuvo į lėktuvą, sėst į automobilį, pasiimt žemėlapį ir leistis į Lietuvos pažinimo kelionę. Atstumai mūsų krašte nėra dideli, o kaimo turizmo sodybų pasiūlymai – patrauklūs.

 

Prim.lt