Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Kaip išsirinkti masažą? Specialisto patarimai

Išsiruošus į kurortą ar SPA centrą malonu skirti sau dėmesio ir gerų pojūčių, bet prieš tai kartais tenka pasukti galvą, kokias paslaugas ir procedūras išsirinkti.
Nuotraukos

2019.04.17.

Išsiruošus į kurortą ar SPA centrą malonu skirti sau dėmesio ir gerų pojūčių, bet prieš tai kartais tenka pasukti galvą, kokias paslaugas ir procedūras išsirinkti. Ypatingai daug siūloma įvairių masažų, tačiau verta žinoti, kad kai kuriuos iš jų galima rinktis tik su gydytojo rekomendacija, o kitais galima mėgautis savo malonumui.

Masažistas Domantas Nedzinskas, dirbantis „UPA Medical SPA“ Druskininkuose, dalinasi pagrindiniais patarimais, kaip išsirinkti iš gausybės SPA centruose siūlomų masažų. Savo darbo sritį specialistas pasirinko norėdamas padėti žmonėms geriau jaustis. Tam labai svarbus individualus darbas su kiekvienu klientu, kuomet reikia įvertinti ir rasti, kaip išspręsti žmogų kamuojančią problemą arba tiesiog padėti pailsėti.

Gydytis ar atsipalaiduoti?

Pasak specialisto, pirmas klausimas, kurį turėtų sau užduoti kiekvienas masažu besidomintis klientas, yra su kokiu tikslu jis norėtų rinktis procedūrą.

„Dažniausiai žmonės atvyksta sveikatingumo  arba  atsipalaidavimo tikslais. Pačia bendriausia prasme masažai taip pat yra dviejų tipų – gydomojo pobūdžio ir raminantys nervų sistemą“, – teigia D. Nedzinskas.

Pasak specialisto, bet kurios rūšies masažo veiksmingumas ir sėkmė labiausiai priklauso nuo žmogaus būklės įvertinimo ir įsiklausymo, kuo jis skundžiasi. Problemos nustatymas leidžia tinkamai parinkti veiksmingas masažo, minkštųjų audinių technikas. Taip pat sėkmė labai priklauso nuo terapeuto komunikabilumo bei gebėjimo rasti ryšį su lankytoju ir tinkamai nuteikti. Todėl psichologija čia taip pat vadina svarbų vaidmenį.

Kuri kūno vieta neramina?

Antrasis klausimas – apie tai, kuri kūno vieta kelia nepatogumo jausmą – galbūt skauda, arba jaučiama įtampa, sąstingis. Pagal nusiskundimus nusprendžiama, kuriai kūno daliai ir kokio tipo masažo labiausiai reikėtų.

„Vieta, kur jaučiamas skausmas, nebūtinai gali būti pagrindine priežastimi, dėl kurios kyla vienas ar kitas nemalonus pojūtis. Dažniausios – stuburo srities problemos, kurios gali sukelti nemalonius pojūčius ne tik nugaros srityje bet ir galūnėse“, – teigia masažo specialistas.

Pasak D. Nedzinsko, dažniausiai žmonių išsakomi nusiskundimai būną galvos skausmas, svaigimas, rankų, kojų tirpimas, raumenų įtampa arba jų silpnumas, juosmens dalies problemos.

„Gydymui ir profilaktikai labiausiai tinka gydomasis, giliųjų audinių, tailandietiškas masažai. Vienas populiariausių yra gydomasis, trunkantis 20 ar 60 minučių“, – teigia masažistas.

Masažai grožiui ir malonumui

Pasak specialisto, poilsiui ir grožiui tinka atpalaiduojantis, kiniškas taškinis pėdų masažas, karštų akmenų, kobido – tradicinis japoniškas veido masažas ir daugelis kitų grožio srities masažų. Psichologiškai labai gerai nuteikia, ramina ir pagerina nuotaiką aromaterapiniai masažai.

Tarp SPA centrų paslaugų galima rinktis ir kombinuotų procedūrų, pavyzdžiui, pusantros valandos trukmės kūno ritualai grožiui ir poilsiui, kuomet derinamas kūno šveitimas ir viso kūno masažas. Tokia procedūra atpalaiduos raumenis, o oda bus minkšta ir šilkinė.

Kiek kartų kartoti seansą?

Vienus masažus seansus reikėtų pakartoti kelis kartus – visą jų kursą, o kitų kaip tik negalima atlikti per daug dažnai ir intensyviai. Pasak D. Nedzinsko, masažo efektyvumas ir seansų skaičius priklauso terapeuto atlikimo stiliaus, naudojamų metodikų.

„Pavyzdžiui, jei tai yra gydomasis masažas, kurio metu dirbama su konkrečia problema, tos pačios vietos nereikėtų dirginti penkias dienas iš eilės, nes nuolatinis dirginimas gali sukelti nepageidaujamas nervų sistemos reakcijas. Tokie masažai kaip giliųjų audinių ar tailandietiškas rekomenduotini atlikti ne daugiau 2-3 kartus per savaitę“, – pataria specialistas.

Tuo tarpu atsipalaidavimui skirti masažai tikrai nebus per daug intensyvūs. Viešint kurorte ilgesnį laiką, galima išbandyti ir derinti įvairias procedūras bei išsirinkti mėgstamiausias. O kai sunku išsirinkti patiems, tai padaryti visada padės bet kurio centro ar kabineto konsultantai.