Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Mokslininkai paaiškino, kodėl vyrai augina barzdas

Vakarų Australijos universiteto tyrėjai teigia išsiaiškinę vieną didžiausių visų laikų paslapčių – kodėl vyrai augina barzdas?
Nuotraukos

Vakarų Australijos universiteto tyrėjai teigia išsiaiškinę vieną didžiausių visų laikų paslapčių – kodėl vyrai augina barzdas?

Vyrai augina barzdas idant atrodytų patrauklesni moterims ir parodytų savo dominavimą prieš kitus vyrus, paskelbė Australijos mokslininkai.

Žurnale „Evoliucija ir žmogaus elgesys“ savo tyrimą drauge su kolegomis mokslininkais paskelbęs Dr. Cyril Grueter tyrė prielaidą, jog vyriškos giminės primatai didelėse bendruomenėse išsivystė polinkį demonstruoti savo išskirtinumą – siekdami pabrėžti turimus vyriškus bruožus, kurie padidintų seksualinį patrauklumą moteriškos lyties atstovėms ir parodytų galią ir agresiją prieš vyriškąją lytį.

Tarp gyvūnų – orangutangai didžiuojasi išryškėjusiais, pasipūtusiais žandais, didnosės beždžionės – ilgomis ir nukarusiomis nosimis, riestanosės beždžionės – stora ir raumeninga viršutine lūpa, o vyrai – savo barzda. Būtent pastaruosius bruožus vyriškosios lyties atstovai pasitelkia dailiosios lyties viliojimui.

Mokslininkų teigimu, kuo bendruomenėje daugiau vyriškos lyties atstovų, tuo daugiau konkurencijos ir tuo ryškesni vyriškumo simboliai.

Modernus vyras ne tik turi varžytis su šimtais kitų vyrų realiame pasaulyje, tačiau taip pat rungiasi su potencialiais varžovais internete. Pavyzdžiui, švariai nusiskutęs vyras gali būti nepatrauklus toms moterims, kurias traukia akivaizdžiai galios siekiantys vyriškos lyties asmenys.

„Kai gyveni mažoje bendruomenėje, kur visi visus pažįsta iš pasikartojančių interakcijų, tuomet nebūtina puošmenomis demonstruoti privalumus ir konkurenciją“, - pasakojo mokslininkas.

„Didelėse grupėse, kuriose individai yra apsupti nepažįstamųjų, reikalingas greitas, patikimas įrankis, leidžiantis įvertinti kito individo stiprybes ir privalumus, tuomet ir pasitelkiamos šios puošmenos“, - dėstė Dr. C. Grueter. „Žmonių atveju tai taip pat gali reikšti fenotipo padidinimą, pavyzdžiui, kūno puošybą, papuošalus ir prestižinius daiktus“, - pridūrė jis.