Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Kūno šveitiklis be žalos gamtai – tai įmanoma!

Oda reikia rūpintis visais metų laikais, tačiau pavasarį ir vasarą šis poreikis
Nuotraukos

Oda reikia rūpintis visais metų laikais, tačiau pavasarį ir vasarą šis poreikis itin sustiprėja dėl labiau atidengtų kūno vietų. Švelni ir blizganti oda rodo tinkamą žmogaus gyvenimo būdą, pabrėžia jaunystę. Vis stipriau šviečiant saulei, esamos odos problemos išryškėja ir tampa dar labiau pastebimos nei šaltuoju metų laiku. Odos šveitimas – vienas iš būdų pašalinti suragėjusį epidermio sluoksnį ir taip suteikti odai daug patrauklesnę išvaizdą. Ši procedūra ne tik pagerina odos struktūrą, bet ir padeda sumažinti nedidelių raukšlelių skaičių. Kaip tinkamai pasirinkti šveitiklį, kad nebūtų žalos jo naudotojui ir gamtai?

Odos šveitimo nauda

Odos šveitimas atliekamas nuo seniausių laikų. Dar senovės romėnai pastebėjo, kad po jo pagerėja odos ląstelių regeneracija, medžiagų apykaita, o oda tampa skaistesnė ir lygesnė. „Tai –  priemonė, ilgainiui grąžinanti odai natūralumą ir elastingumą, per ilgesnį laiką galinti atjauninti bet kokio amžiaus moterį“, – rašoma romėnių grožio „biblijose“. Šių laikų sveikatingumo ir grožio ekspertai patikina, kad iš esmės niekas nepasikeitė – odos šveitimas, jei jis atliekamas tinkamai, yra naudingas dalykas, padedantis odai geriau įsisavinti naudojamas kosmetikos priemones. Sausai odai šveitimo procedūrą patariama atlikti kartą per savaitę, jei riebi – du kartus. Po jos porą dienų nepatartina degintis saulėje.

Šveitiklių žala gamtai ir žmogui

Retai susimąstome apie tai, kad parduotuvių lentynose esančios priemonės, skirtos odai šveisti, yra kenksmingos aplinkai dėl jų sudėtyje esančių plastikinių mikrodalelių. Atlikus šveitimo procedūrą ir nuplovus naudotą priemonę, šios aplinkai kenksmingos, iš naftos produktų pagamintos plastiko dalelės patenka į kanalizaciją. Šios granulės yra labai mažos, todėl jų nesulaiko vandens valymo sistemos ir jos nekliudomai nukeliauja į natūralius vandens telkinius – ežerus, upes, vandenynus. Ten gyvenančios žuvys neatskiria plastikinių dalelių nuo ikrų, tad jomis maitinasi, taip užteršdamos savo organizmą. Vėliau sveikatai kenksmingas maistas patenka ant mūsų stalo. Dermatologas iš Niujorko – Dennis Gross – paklaustas, kaip vertina situaciją, kai gyvi organizmai nuodijami plastiku, pirmiausia akcentuoja tai, kad kai kurie kosmetikos priemonių gamintojai, net ir suvokdami didžiulę žalą, vis tiek nesiliauja naudoti kenksmingų granulių. „Plastikinės mikrogranulės biologiškai nesuyra, tad labiausiai kenkia gyvūnams, pavyzdžiui, žuvys negali atskirti vandenyje plaukiojančių polietileno granulių nuo mikroarganizmų. Kai nenatūralios medžiagos patenka į žuvų organizmą, prasideda toksiški procesai“, – aiškina žinomas JAV dermatologas.

Neseniai Europoje ir Amerikoje atlikti tyrimai rodo, kad mikrodalelių „šiukšlių“ aptinkama visoje planetoje. Pasiteiravus grožio ekspertų apie tai, kodėl nemažai gamintojų vis dar naudoja plastinines granules, paaiškėjo, kad taip yra dėl siekio gerokai sutaupyti. „Tai – pigus užpildas, kurį naudodami kosmetikos gamintojai gali išleisti mažiau pinigų kokybiškiems ir tą patį ar dar didesnį efektyvumą turintiems natūraliems ingredientams. Grožio priemonės su plastikinėmis mikrodalelėmis JAV buvo uždraustos pernai metų pabaigoje, o mūsų šalyje ir kitose ES valstybėse jos vis dar naudojamos kosmetikos pramonėje“, – konsultuoja sveikatingumo ir grožio ekspertė Ona Rickevičienė.

Šiuolaikiški sprendimo būdai

Norint apsaugoti save ir gamtą nuo žalingų produktų, patariama rinktis šveitiklius be mikrogranulių. Pavyzdžiui, šiuolaikiškos šveičiamosios veido ir kūno servetėlės su opuncijų ekstraktu yra vienas iš pažangiausių odos šveitimo sprendimų. Šių tropinių augalų sudėtyje esantys enzimai skatina korneocitų (suragėjusių epidermio ląstelių) atsiskyrimą ir pasišalinimą. Panaudotos servetėlės ant odos nepalieka jokių medžiagų likučių, nesukelia šalutinio poveikio nei odai, nei gamtai, nes odos nereikia nuskalauti vandeniu. „Tokios pažangios grožio priemonės turi dvejopą poveikį: natūralus, visiškai biologiškai suyrančio pluošto paviršius su mikrosferomis yra tinkamo šiurkštumo, tad gerai nušveičia odą, o biologinės kilmės ingredientai skatina ląstelių atsinaujinimą. Itin efektyvi priemonė – kaukės-šveitikliai su baltuoju moliu ir titano dioksidu –  sugeria riebalų perteklių ir normalizuoja odos riebalų išsiskyrimą. Kininių simondsijų dalelės pašalina nešvarumus, užkemšančius poras, o vanduo, patenkantis į aplinką plovimo metu, yra nekenksmingas, nes sudėtyje nėra kenksmingų mikrogranulių“, – pataria ekspertai.

Dar vienas inovatyvus pasirinkimas – veido šveitikliai su aktyvintąja anglimi. Aktyvintoji anglis valo odą: sugeria riebalų perteklių ir nešvarumus iš odos porų, padeda švelniai nuvalyti mirusias odos ląsteles ir suteikia skaistumo papilkėjusiai, senėjimo požymių, streso ar aplinkos taršos paveiktai odai. „Šveitiklyje esančios korundo dalelytės  yra vos minkštesnės už deimantus (9 balai Moso skalėje), o jų paviršius netolygus, todėl giliai ir efektyviai šveičia odą. Oda minkštėja, šviesėja, mažėja spuogelių,vienodėja odos tonas, oda atrodo skaistesnė ir gerokai jaunatviškesnė. Patartina rinktis šveitimo priemones, kuriose yra stabilizuoto vitamino C – jis šviesina odą, suteikia jai gyvybingumo ir energijos. Jei priemonėje yra vitamino E, saugančio odos ląsteles nuo senėjimo ir stiprinančio odos atsparumą, galite būti tikri, kad jūsų pasirinkimas – saugantis sveikatą ir užtikrinantis ilgalaikį odos grožį“, – konsultuoja kosmetologė Agnija Sipavičiūtė.

Sveikatingumo ir grožio industrijoje įsitvirtina šveičiamoji ryžių ir kokosų pudra, giliai valanti odą ir padedanti odos ląstelėms regeneruotis. Apmirusios odos dalelės švelniai pašalinamos, oda įgauna gražaus jaunatviškumo bei tolygią spalvą. Tekstūra netgi leidžia pasirinkti norimą šveitimo lygį. Kad šveitimas būtų intensyvesnis, pudrą reikia maišyti su vandeniu. Norint atlikti procedūrą švelniau, patartina atskiesti prausiamuoju geliu, aliejumi ar makiažo valymui skirtu pieneliu.

Sveikatingumo specialistai įsitikinę, kad atsakingas asmeninis kosmetikos priemonių vartojimas gali gerokai pagerinti esamą situaciją. Prieš keletą metų mokslininkams ištyrus didžiųjų vandens telkinių vandenį, viename keliasdešimties miligramų mėginyje buvo rasta per tūkstantį plastikinių mikrodalelių. Ar įsivaizduojate, kiek tokių mikrodalelių yra gerai pasaulyje vertinamų firmų šveitikliuose – vienoje tūbelėje per 300 tūkst. vienetų. Kaip atpažinti, ar jūsų pasirinktoje kosmetikos priemonėje yra mikrogranulių? Patikrinkite sudėtį – jei yra polietileno ar polipropileno ingredientų sąraše, vadinasi, yra plastiko.