Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Kaip žiemą išlikti puikios fizines formos?

Lietuvoje tikrai rasite, kur užsiimti ...
Nuotraukos

1. Slidinėjimas

Slidinėjimas yra tradicinis žiemos sportas. Ar esate iš tų žmonių, kurie vos tik iškritus pirmajam sniegui ruošia slides? Ar turite tinkamą slidinėjimo aprangą? Ar jau nusprendėte, kur būtų geriausia paslidinėti šiais metais?

Pradėkime nuo to, kaip išsirinkti tinkamas slides. Svarbiausi dalykai yra šie:

  • Jūsų ūgis,
  • amžius,
  • slidinėjimo įgūdžiai,
  • slidinėjimo stilius.

Ko reikės?

Kiek yra slidinėjimo stilių, tiek yra ir slidžių rūšių. Grubiai galima išskirti du slidinėjimo stilius: teritorinį slidinėjimą (slidinėjimą trasose) ir laisvo stiliaus slidinėjimą (slidinėjimą už trasos ribų). Tiesios ir lenktos slidės gaminamos slidinėjimui įvairų tipų trasomis, galite rinktis slides žygiams ar slides leidimuisi nuo kalno.

Jums reikės ne tik slidžių, bet ir slidinėjimo įrangos:

  • slidinėjimo batų,
  • slidžių apkaustų,
  • akinių,
  • striukės, kepurės, pirštinių, kojinių ir pan.

2. Rogučių sportas

Nepamirškite ir rogučių sporto, tai ne tik vaikų pramoga! Tai labai įdomi veikla, kuri gali kaip reikiant Jus įtraukti. Jums nereikės mokėti už keliones ir pramogas kokiame nors brangiame kurorte, juk galite kraują pakaitinti leisdamiesi nuo šalia namų esančio šlaito.

Ko reikės?

Jums reikės tik rogučių, šiltos aprangos ir patikimų batų. Prekybos centre tikrai rasite rogučių pakaitalų, pavyzdžiui plastmasinių diskų ir pan. Jei neturite rogių ir nenorite leisti pinigų, galite panaudoti plastmasinį maišą pripildytą putų polistirolo arba skudurų. Būkite atsargūs, nes sėdite tiesiai ant žemės ir galite susimušti, susižeisti ar nusibrozdinti.

3. Čiuožimas ant ledo

Lietuvoje tikrai rasite, kur užsiimti šia pramoga. Galite čiuožinėti uždarose ledo arenose arba ant užšalusiu ežerų. Tačiau turite būti atsargūs, geriausia ant ežero čiuožinėti tada, kai šaltukas pabuvo ilgesnį laiką. Tik tada būsite tikri, jog susidarė pakankamai storas ledo sluoksnis.

Išsirinkite pačiūžas

Pirmiausia siūlome išsirinkti pačiūžas. Jos turi būti tinkamo dydžio, kad būtų patogios mūvėti. Jei anksčiau nesate čiuožę ant ledo, rekomenduojame pačiūžas išsinuomoti ar pasiskolinti iš draugų.

Svarbiausi patarimai

O dabar pati svarbiausia dalis. Dauguma žmonių meta čiuožimą, nes iš pradžių jiems sunkiai sekasi stovėti ant ledo ir todėl dažnai krenta bei skaudžiai susimuša galūnes. Nepasiduokite, Jūs išmoksite čiuožinėti, jei laikysitės žemiau pateiktų patarimų.

  • Užsidėkite pačiūžas ir pavaikščiokite jomis ant sniego, ne ant ledo;
  • Kai apsiprasite, galite lipti ant ledo ir stengtis išlaikyti pusiausvyrą. Pabandykite pritūpti. Galvą laikykite tiesiai, žiūrėkite į priekį.
  • Labai svarbu yra išmokti teisingai kristi. Nerekomenduojame kristi į priekį ant rankų, nes galite susižaloti pirštus ar riešus. Visuomet stenkitės kristi ant užpakalio.
  • Kai išmoksite nukristi, turite išmokti ir atsistoti. Nukritę atsistokite keturiomis, vieną koją statykite tarp rankų. Tada šalia statykite ir kitą koją.
  • Tuomet kiek pasilenkite į priekį ir vieną koją statydami įstrižai už kitos kojos atlikite stūmimo veiksmą. Šis judesys padės judėti pirmyn. Pakartokite daug kartų, nes tai pats svarbiausias čiuožimo judesys. Galiausiai turite išmokti panaudoti kulkšnių ir kojų pirštų jėgą atsispyrimui.
  • Paskutinis žingsnis yra išmokti sustoti. Norėdami sustoti, vieną pačiūžą statykite už savęs įstrižai, kad kojų pirštai būtų nukreipti į išorę. Ramiai vilkite pačiūžą už savęs tol, kol sustosite.

4. Joga

Įsivaizduokite sportinę veiklą, kurios metu lavinamas kūno lankstumas, stiprinami raumenys, didėja dėmesio koncentracija, be to, atsipalaiduojama ir nusiraminama. Taip, tai joga! Joga yra senovinė kūno ir dvasios disciplina, glaudžiai susijusi su rytų filosofija. Manoma, kad joga atsirado Indijoje prieš daugiau nei 5000 metų.

Ramybė ir stiprus kūnas

Kokia yra jogos esmė? Jogoje naudojamos asanos (pozos), skirtos konkrečioms kūno dalims ir pranajamos (kvėpavimo technikos) tam, kad sujungtų į vieną visumą kūną, protą ir dvasią. Asanos (pozos) padeda treniruoti kūną, yra daugiau nei tūkstantis skirtingų pozų.
Svarbiausi jogos tikslai yra šie:

  • sustiprinti kūną,
  • pagerinti protinę veiklą,
  • įgauti vidinę ramybę,
  • atskleisti dievišką žmogaus prigimtį.

Kaip tai pasiekti?

Šie tikslai gali būti pasiekiami per nuolatinį kūno, proto ir dvasios lavinimą, vegetarišką dietą, skleidžiant meilę ir pagarbą kitiems gyviems organizmams, toleranciją kitoms tautoms ir kultūroms, per skaidrias mintis ir teigiamą požiūrį į gyvenimą.



Info