Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Meškeriojimas Latvijoje

Vienas maloniausių būdų ilsėtis gamtoje – žvejyba
Nuotraukos

Vienas maloniausių būdų ilsėtis gamtoje – žvejyba. Į žvejybą traukia ne tik azartas sugauti vertingą laimikį, bet ir puiki galimybė pasimėgauti nepaliesta gamta, pabūti prie vandens, pasiklausyti paukščių balsų...  Latvija, kuri didžiuojasi daugybe vandens telkinių – ežerais, tvenkiniais, upėmis ir jūra – yra tikras žvejų rojus. Be to, Latvijos vandenyse apstu žuvų.

Latvijoje pamėgti ir paplitę kone visi populiariausi žvejybos būdai – žvejojimas su plūde, spiningavimas, žvejojimas museline meškere, poledinė žūklė ir kt. Žvejoti galima upėse ir ežeruose bei žuvų tvenkiniuose. Be to, visais metų laikais! Netgi žiemą. Latvijoje ypač paplitusi poledinė žūklė – vos tik ežerai bei upės pasidengia pakankamai storu ledo sluoksniu, nepaisydami žiemos vėjo ir speigo, aistringi žvejai tuoj pat imasi savo pamėgtos veiklos.

Latvijos vandenyse plaukioja daugiau nei 100 rūšių žuvų.

Be to, nė viena jų nėra nei nuodinga, nei kenksminga sveikatai. Žvejai labiausiai pamėgę lydekas, sterkus, upėtakius, šamus, karpius, lynus, ešerius, žiobrius, kuojas, karšius ir kitas žuvis. Populiarus ir lašišų spiningavimas. Tačiau pati didžiausia Latvijos vandenyse sužvejota žuvis yra šamas. Šis 84,7 kg svorio ir 242 cm ilgio milžinas sužvejotas 2010 m. gegužę Dauguvoje šalia Aizkrauklės HES!

Reikėtų žinoti, kad, norint žvejoti Latvijoje, reikia turėti žvejo kortelę. Žvejų korteles galima įsigyti visose specializuotose žūklės bei medžioklės parduotuvėse ir pašto skyriuose. Žvejodami privalote turėti žvejo kortelę ir asmens tapatybės dokumentą. Nepamirškite, kad žvejybos tvarką Latvijoje reguliuoja žvejybos taisyklės.

Reikia žinoti, kad Latvijoje yra viešųjų vandenų, kuriuose leidžiama žvejoti be jokių apribojimų, bet yra ir privačių vandens telkinių, kur žvejoti reikalingas savininko leidimas. Taip pat yra ir ežerų bei atkarpų upėse, kur žvejoti leidžiama tik turint specialią licenciją. Be to, Latvijoje kelioms žuvų rūšims taikomas apsaugos režimas šioms neršiant, taip pat yra ir kitų draudimų žvejoti bei žuvų apsaugos taisyklių. Išsamiau apie galimybes žvejoti konkrečiuose vandens telkiniuose reikėtų klausti vietos savivaldybių arba Turizmo informacijos centre.

Nei žvyno jums, nei uodegos!

 

Info