Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Paskelbtos 2017-ųjų Europos kultūros sostinės

Danijos miestas Aarhus ir Kipre esantis Pafos paskelbti 2017–ųjų metų Europos kultūros sostinėmis
Nuotraukos

 

 

Danijos miestas Aarhus ir Kipre esantis Pafos paskelbti 2017–ųjų metų Europos kultūros sostinėmis. Nuo 1985 m., kuomet buvo pradėta Europos kultūros sostinės iniciatyva, 54 miestams buvo suteiktas šis garbingas titulas. „Europos kultūros sostinė“ yra vienas populiariausių ES projektų, skirtų pažymėti Europos kultūrų įvairovę ir skatinti artimesnius žemyno tautų kultūrinius ryšius.

Aarhus

Aarhus – tai antras pagal dydį Danijos miestas, kuriame gyvena virš 331 tūkst. gyventojų. Aštuntame amžiuje įkurta vikingų gyvenvietė šiuo metu yra seniausias ir kartu jauniausias Danijos miestas – 13 proc. gyventojų sudaro studentai.

Tarp žinomiausių lankytinų objektų – „ARos“ meno muziejus, „Moesgard“ archeologijos ir etnografijos muziejus bei Senamiesčio muziejus po atviru dangum, sudarytas iš 75 istorinių pastatų. Miestas taip pat garsėja savo muzikos istorija.

Pagrindinė Aarhus 2017 m. tema – „Rethink“. Pasitelkdamas menus ir kultūrą miestas kviečia permąstyti rytojaus iššūkius. Projekto tikslas yra įkvėpti gyventojus bendradarbiauti ir drauge dirbti Europos regione.

Pafos

 

Graikų–romėnų laikais Pafos buvo Kipro sostinė. Šiandien 88 tūkst. gyventojų turintis pajūrio miestas didžiuojasi išlikusiu gausiu kultūros paveldu.

Kultūros sostinei miestas pasiriko „Open Air Factory“ tematiką. Šis pasirinkimas paremtas tūkstančius metų menančia tradicija, kai kultūra plėtojosi atviroje erdvėje, pabrėžiant dialogo tarp skirtingų erdvių ir žmonių regione svarbą.

 

Info