Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Latvijos šimtmečio istorija unikalioje jungtinėje 68 muziejų parodoje

Jubiliejiniais Latvijos metais Latvijos nacionalinis istorijos muziejus Rygos lankytojams suteikia unikalią galimybę per kelias valandas susipažinti su Latvijos istorija.
Nuotraukos

2018.05.16.

Jubiliejiniais Latvijos metais Latvijos nacionalinis istorijos muziejus Rygos lankytojams suteikia unikalią galimybę per kelias valandas susipažinti su Latvijos istorija ir pristato žmonių likimus, politiškai svarbius arba net įprastus buitinius dalykus, pirmąjį Latvijos himno garso įrašą bei vaizdo įrašus nuo Latvijos kelio ir iki pat Europos Sąjungos. „Latvijos šimtmečio“ paroda – vienas svarbiausių šalies šimtmečio renginių – pristatoma Rygos muziejuje Brīvības bulvaris (Laisvės bulvare) 32.

„Latvijos šimtmečio“ paroda – tai bendras 68 Latvijos muziejų darbas, supažindinantis su 100 metų Latvija ir suteikiantis galimybę pamatyti daugiau nei 1500 unikalių ir puikių istorinių objektų, saugomų visuose Latvijos regionų – Kuržemės, Sėlos, Vidžemės, Žemgalos – bei Rygos muziejuose. Šie objektai atspindi pastarojo šimtmečio Latvijos žmonių, žemės ir šalies istoriją.

Paroda pristato pastarųjų 100 metų Latvijos istoriją, išskiriamos labiausiai būdingos kiekvieno laikotarpio vertybės bei pokyčiai. Parodoje demonstruojami ne tik Latvijos valstybingumo klestėjimo dešimtmečiai, bet ir tragiški, kupini nežinomybės bei kritiniai laikotarpiai, per kuriuos valstybė buvo naikinama, taip pat pateikiamos alternatyvios nuomonės. Šie dalykai lygiai taip pat svarbūs, norint suvokti Latviją ir jos tęstinumą, nes jie taip pat formavo Latvijos visuomenę tokią, kokią mes šiandien žinome.

Savo ruožtu skaitmeninėje aplinkoje labai išpopuliarėjo „Šimtmečio albumas“ – speciali interneto svetainė, kurioje kiekvienas Latvijos gyventojas gali patalpinti savo istoriją ir įvykio, asmens ar šeimai svarbios vietos nuotrauką. Čia pateikiama plati skirtingų laikotarpių Latvijos gyvenimo panorama.

„Bendra muziejų paroda „Latvijos šimtmetis“ yra vienas svarbiausių nacionalinių šimtmečio renginių. Esu labai dėkinga kūrybinei istorikų grupei, kuri per trejus pasiaukojamo darbo metus subūrė daugiau kaip 60 muziejų ir sukūrė istorijos šedevrą, pasakojantį Latvijos šimto metų istoriją. Ši paroda yra taip pat išskirtinė, nes kiekvienas turi galimybę į skaitmeninį muziejų latvijasgadsimts.lv pridėti savo šeimos istoriją, čia jau yra daugiau kaip 500 nuotraukų-istorijų“, – sako Latvijos kultūros ministrė Dace Melbārde.

Parodos dizainą sukūrė tarptautiniu mastu žinoma Ingunos ir Holgers Eleri menininkų dizaino studija H2E.