Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Lietuvos Motociklininkų Klubas ir Kraujo donorystė

Kai padėti žmogui reikia tiek nedaug
Nuotraukos

Jeigu dar nežinojote, Asociacijos „Lietuvos Motociklistų Klubo (LMK)“ idėja kilo atradus seną, tarpukario metais veikusio klubo ženkliuką ir pradėjus gilintis į motociklizmo istoriją.

Buriant bendraminčius, motociklams neabejingi vyrai ėmė organizuoti bendras išvykas, paramos keliones ir pan.

Sparčiai augant narių ar norinčių jais tapti skaičiui, plečiantis veiklos sferoms, buvo nuspręsta įsteigti oficialią asociaciją „Lietuvos Motociklistų Klubas (LMK)“. Tai buvo padaryta 2013 m. sausio 25 d.

Pristatydama save, asociacija „Lietuvos Motociklistų Klubas (LMK)“ net tik pripažįsta Lietuvos Motociklistų Klubo, veikusio Nepriklausomoje Lietuvoje 1928-1940 metais, propaguotas vertybes, bet ir savo šiandienos veikla tęsia šio klubo tradicijas.

Viena iš tokių, jau tradicine tapusių klubo veiklų yra kasmetinė neatlygintina kraujo donorystės akcija. Pasak klubo prezidento Manto, idėja gimė prieš trejus metus ir nuo tada tiek klubo nariai, tiek ir visi norintys Vasario 16–osios arba Kovo 11–osios proga susirenka bendram „kraujo nuleidimui“. Nors renginį organizuoja motociklininkai, jis yra atviras visiems, norintiems darbais, o ne žodžiais prisidėti prie šio kilnaus tikslo – pagalbos žmonėms.

Šiemetinę tradicinę, As.LMK organizuojamą, donorystės akciją po savo stogu priglaudė ir atskirą, erdvią patalpą išskyrė Vilniuje, vaizdingoje vietoje įsikūręs baras „Tres Baracudos“. Įdomu tai, kad pradžioje kiek su nepasitikėjimu stebėjęs kaip motociklininkai ir motociklininkės, vienas po kito gula į specialias lovas ir kantriai laukia, kol išvarvės leistina – 450 ml. – kraujo norma, vėliau prie akcijos prisijungė ir baro personalas.

Tiesa, nors pati procedūra yra neskausminga ir trunka palyginti trumpai, norintiems duoti kraujo asmenims taip pat keliama tam tikri reikalavimai. Kaip savo tinklalapyje informuoja Nacionalinis kraujo donorystės centras, ateiti duoti kraujo gali pailsėję, išgėrę daug skysčių, papusryčiavę, nerūkę, išvakarėse ir donacijos dieną nevartoję svaigiųjų gėrimų, nevartoję narkotikų, nevalgę aštrių, riebių, sunkiai virškinamų maisto produktų, nedirbę naktį, pastarosiomis dienomis nesidarę tatuiruočių ir sveriantis daugiau kaip 52 kg asmenys. Taip pat reiktų žinoti, kad be žalos organizmui duoti kraujo galima ne dažniau kaip kas du mėnesius.

Kita vertus, jeigu nusprendėte, kad galite tapti kraujo donoru, nebūtina laukti specialių akcijų. Kraujo ligoninėse niekada nebūna per daug, tad jūsų kraują, galbūt išgelbėsiantį kieno nors gyvybę, mielai priims tiek Nacionaliniame Kraujo centre, tiek ir Santariškių universitetinės ligoninės Kraujo centras.

Pasidalinti savo krauju – bene paprasčiausia pagalbos artimam savo forma, kuri jums visai nieko nekainuoja – kraujas netrukus atsistato, tačiau pagalvokite, kiek daug jūs padarote tiems, kas galbūt dabar laukia skubaus kraujo perpylimo ir tikisi, kad atsiras tas žmogus, kurio kraujas, padaręs stebuklą, taps išsigelbėjimu. Ir jei šiandien jūs esate visiškai sveikas, pagalvokite, kaip jaustumėtės ir apie ką svajotumėte būdami to, laukiančiojo perpylimo, vietoje...

 

Prim.lt