Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Naujas filmas atskleidžia koralinių rifų svarbą planetai

Siekiant atskleisti koralinių rifų svarbą, organizacija „Red Sea Global“ ir „Warner Bros. Discovery“ suvienijo jėgas ir pristato specialų dokumentinį filmą
Nuotraukos

2024.04.25.

Koraliniai rifai – itin svarbi visos planetos ekosistemos dalis. Juose prieglobstį randa daugiau nei 25 proc. įvairių jūros gyvūnų rūšių. Siekiant atskleisti koralinių rifų svarbą, organizacija „Red Sea Global“ ir „Warner Bros. Discovery“ suvienijo jėgas ir pristato specialų dokumentinį filmą „Po vandeniu: kova už koralus“, kurį Lietuvoje jau gali išvysti „discovery+“ prenumeratoriai.

Nors koraliniai rifai sudaro mažiau nei 1 proc. vandenyno dugno, jie itin reikšmingi – juose dauginasi, maitinasi ir veisiasi ketvirtadalis visų jūros gyventojų rūšių. Be to, koraliniai rifai saugo pakrantes nuo audrų ir erozijos. Deja, spartėjant klimato kaitai, koralinių rifų kiekis pasaulyje sparčiai mažėja.

Organizacija „Red Sea Global“ siekia parodyti, jog aplinkosauga yra neatsiejama nuo turizmo. Kartu su „Warner Bros. Discovery“ sukurto filmo tikslas – ugdyti visuotinį supratimą apie gyvybiškai svarbų koralinių rifų indėlį planetos ekosistemai.

„Didžiuojamės galėdami kurti kartu su „Red Sea Global“. „Warner Bros. Discovery“ tiki pasakojimo galia, todėl siekiame, kad mūsų kuriama istorija ne tik linksmintų, bet ir įkvėptų pokyčiams. Filmas „Po vandeniu: kova už koralus“ yra puikus pavyzdys kaip galime tai padaryti“, – sako „Warner Bros. Discovery“ dokumentikos kanalų skyriaus vadovas Kerry McEvoy.

Su kokiais iššūkiais susiduria koraliniai rifai ir kodėl svarbu juos išsaugoti, jau galima išvysti filme „Po vandeniu: kova už koralus“ „discovery+“ platformoje, Lietuvoje pasiekiamoje per „Go3“ televiziją, „MEGOGO“ ir „Telia Play“.

Koraliniai rifai – daugybės jūros gyvūnų namai

Filmas „Po vandeniu: kova už koralus“ pasakoja apie nepaprastą Saudo Arabijos laisvojo nardymo profesionalės Salmos Shaker kelionę, kurios metu ji gilinasi į novatorišką „Red Sea Global“ ir Karaliaus Abdullah mokslo ir technologijų universiteto mokslininkų darbą.

Pagrindinis filmo akcentas – neatrasi koraliniai rifai Raudonosios jūros pakrantėje šalia Saudo Arabijos krantų. Juosta siekiama atskleisti šios neišnaudotos teritorijos paslaptis, parodyti itin unikalią biologinę įvairovę ir atliekamą ypač svarbų vaidmenį.

„Esame įkvėpti gamtos, o vadovaujamės mokslu. Mūsų mokslininkai taiko novatoriškus metodus, kad apsaugotų, pamaitintų ir atkurtų koralinius rifus, taip pat savo žiniomis dalinasi su kolegomis iš viso pasaulio. Filme siekiame atkreipti dėmesį ne tik į šių povandeninių stebuklų grožį, bet ir pažeidžiamumą, pabrėžti mūsų visų vienybės svarbą išsaugant vandens gyvūnų populiaciją ir vandenynus“, – sako „Red Sea Global“ generalinis direktorius John Pagano.

Straipsnio kategorijos