Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Druskininkai

Tarp pušynų paskendęs ir prie Nemuno upės vingio prisiglaudęs vienas iš seniausių Lietuvos kurortų. XVIII a. čia buvo aptiktas mineralinis vanduo, o kiek vėliau – ir mineralinis gydomasis purvas, savo gydomosiomis savybėmis prilygstąs garsiausiųjų Europos gydomųjų kurortų purvui
Nuotraukos

Druskininkai (16,9 tūkst. gyv.; www.druskininkai.lt ) - tarp pušynų paskendęs ir prie Nemuno upės  vingio prisiglaudęs vienas iš seniausių Lietuvos kurortų. XVIII a. čia buvo aptiktas mineralinis vanduo, o kiek vėliau – ir mineralinis gydomasis purvas, savo gydomosiomis savybėmis prilygstąs garsiausiųjų Europos gydomųjų kurortų purvui.

XX a. pradžioje Druskininkai buvo madingas turtuolių kurortas, į kurį rinkdavosi Maskvos, Peterburgo, Varšuvos, Vilniaus didikai. Ant Druskonio ežero kranto ir dabar stovi atgijusios to laikotarpio gražuolės vilos.

Druskininkuose veikia 9 sanatorijos ir viena balneologinė gydykla, kurios vienu metu gali aptarnauti apie 6000 žmonių. Sanatorijose taikomos naujausios diagnostikos ir gydymo technologijos, platus procedūrų spektras - povandeninis masažas, džiakuzi, mineralinės, perlinės, deguonies, vertikalios bei gydomųjų žolelių ir purvo vonios. Visose gydyklose yra baseinai, saunos, treniruolių salės, grožio kabinetai. Mieste yra sveikatingumo centras, trykšta 7 mineralinio vandens šaltiniai.

Druskininkai tampa vis populiaresne seminarų, konferencijų ar susitikimų vieta. Kurorte yra keletas labai gražių nedidelių jaukių viešbučių.

2006 m. pabaigoje Druskininkuose duris atvers  Vandens atrakcionų parkas, kuris bus didžiausias ir moderniausias visame Baltijos regione. Čia bus labai platus pramogų pasirinkimas ir suaugusiems, ir vaikams; įvairios relaksacinės procedūros.

Graži Druskininkų bei greta esančio Dzūkijos nacionalinio parko gamta - dar vienas "gydomasis" komponentas. Kurorte daug pasivaikščiojimo takų, keli dviračių maršrutai nuves į  įdomiausias apylinkės vietas: į etnografinius Švendubrės ir kitus kaimus, prie mistinio Raigardo slėnio. O gal minsite pedalus į Grūto sovietinių monstrų parką-muziejų? Ar aplankysite ant upių krantų stūksančius Liškiavos ir Merkinės piliakalnius? Norintieji gali išbandyti vandens kelius – baidarėmis, kanojomis ar garlaiviu; pažvejoti. Pramogų aktyviam poilsiui Druskininkuose tikrai netrūksta.

Druskininkai - dviejų pasaulinio garso dailininkų  M.K.Čiurlionio ir kubizmo pradininko Ž. Lipšico gimtinė. Mieste saugomas  jų  atminimas. Kasmet vyksta Čiurlionio muzikos festivaliai. Kurorte koncertuoja klasikinės ir lengvosios muzikos kolektyvai, vyksta poezijos vakarai, keičiasi parodos meno galerijose.