Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Koks maistas „augina“ nereikalingus kilogramus

Nors vasara jau į pabaigą ir maudymosi sezonas, panašu, baigiasi, dar kartą pakalbėkime apie tai, iš kur atsiranda papildomi ir nuotaiką gadinantys kilogramai.
Nuotraukos

Nors vasara jau į pabaigą ir maudymosi sezonas, panašu, baigiasi,  dar kartą pakalbėkime apie tai, iš kur atsiranda papildomi ir nuotaiką gadinantys kilogramai. Juo labiau, kad ir šaltuoju metų laiku ne vienas norime būti lieknas ir gražus. Visgi svarbiausia ne tik atsikratyti trukdančių kilogramų, bet ir sugebėti jų vėl nepriaugti. Būtent greit augantis svoris dažnai tampa nusivylimo dieta (ir savimi) priežastimi. Jeigu norite, kad svoris neaugtų, reikia iš savo mitybos raciono išmesti keletą produktų arba pakeisti juos kitais, ne tokiais kenksmingais.

Kas vienija daugelį kenksmingų produktų? Juose esantis didelis riebalų kiekis. Jeigu pavyks jų atsisakyti, svoris turėtų nebeaugti. Tiesa, jokiu būdu nereiškia, kad jų reikia atsisakyti visam gyvenimui. Niekas taip netrukdo mesti svorio, kaip radikalūs vienų ar kitų produktų draudimai. Tiesiog mažinkite jų kiekį arba naudokite mažiau kenksmingus produktus. Ir viskas. Taigi:

Bet kokie aliejai

Kai kurie žmonės klysta manydami, kad augalinės kilmės aliejai gali būti neriebūs. Iš tikro visi aliejai – saulėgrąžų, rafinuoti, alyvuogių ir k.t. – riebalų savyje turi beveik 100 proc. Ir kas iš to, kad jie – augalinės kilmės? Naudos jie neduoda jokios, o kenkia taip pat, kaip ir gyvulinės kilmės taukai.

Jei išeina, išmeskite iš savo raciono bet kokius aliejus ir taukus. Tai neturėtų būti taip sunku, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Margarinai ir majonezai

Margarinuose ir įvairiuose aliejų pakaitaluose riebumas siekia 60–75 proc. Šiuo atveju kalbama apie lengvus ir ypač lengvus sviestus. Deja, jų sudėtyje riebalų yra ne ką mažiau negu paprastame svieste. Be to, margarinai, siekiant pratęsti jų galiojimo laiką, yra specialiai chemiškai apdorojami, o tai dar labiau didina jų kenksmingumą.

Majonezą išvis sunku pavadinti maisto produktu. Tradicinio majonezo riebumas siekia 70 proc. Atsirado produktai, kurių riebumas 40–45 proc., tačiau ir tai daugoka.

Šiaip jau margarino ir majonezo reiktų išvis atsisakyti. Ir ne tik nenorint priaugti svorio, bet ir saugant savo organizmą.

Deja, jeigu mėgstate majonezą, atsisakyti jo bus sunku. Tačiau visada galima rasti pakaitalą. Tarkim, sūresnė grietinė, jogurtas, arba... santykiu 1:1 kefyru atskiestos garstyčios.

Kietieji ir lydyti sūriai

Visi žino, kokie skanūs būna sumuštiniai su sūriu. Deja, šiuolaikinių sūrių riebumas siekia 45–50 proc. Jeigu norite lieknos figūros, jų teks atsisakyti.

Ką daryti, jei vis tiek norisi sūrio? Pabandykite juos pakeisti sūdyta neriebia varške arba minkštais sūriais, tai vadinama brinza. Jie ne tik skanūs, bet ir neriebūs.

 Mėsa

Paprastos kiaulienos riebumas viršija 30 proc., riebios veršienos siekia 25–30 proc. Valgant tokią mėsą apie gražią išvaizdą galima pamiršti.

Visgi organizmui reikia baltymų, nes jų negaunant pradės skaudėti galvą, atsiras nuovargis ir vangumas. Bandykite mėsą pakeisti žuvimi. Ypač naudinga šiuo atveju bus jūrinė žuvis. Patiekalų iš žuvies galima paruošti daugybę.

Liesą veršieną galite naudoti verdant sriubas ar ruošiant mėsos užkandėles.

Virtos, rūkytos dešros ir dešrelės

Jeigu tik žinotumėt, kaip ruošiama dalis šių produktų, jums visiems laikams dingtų noras juos valgyt. Naudos organizmui iš jų nelabai įmanoma tikėtis, o pakenkti jie gali.

Visgi dauguma žmonių įsitikinę, kad sardelės, dešrelės ir dalis dešrų nėra riebios. Juk vizualiai riebalų kaip ir nesimato. Deja, teks juos nuvilti. Visose jose yra 25–35 proc. riebalų.

Tarkim, populiari daktariška virta dešra turi 30 proc. riebalų, o tai yra daug. Jeigu išeina, atsisakykite šių produktų ir pakeiskite juos žuvimi.

Saldumynai

Kas iš mūsų nemėgsta saldumynų? Tad, tikėtina, mintis jų atsisakyti, daug kam sukels neigiamas emocijas. Neskubėkite. Daugumą saldėsių galima pakeisti į mažiau riebius. Jeigu šokoladas ar šokoladiniai saldainiai turi iki 50 proc. riebalų, tai karamelėse ar zefyruose jų beveik nėra. Taip pat tinka marmeladai, pastilės, uogienės.

Grietinėlės ledus lengvai galima pakeisti dietiniais. Skonio skirtumo jūs, greičiausiai, nepajusite, tačiau organizmas tikrai pajus skirtumą.

Pieno produktai

Kai kurie pieno produktai turi ganėtinai daug riebalų. Tarkim grietinėje jie siekia iki 40 proc. Laimei, daugumai riebių pieno produktų galima rasti neriebių analogų.

Pabaigai

Taigi, štai tos septynios produktų, kenkiančių jūsų figūrai ir kūno linijoms, grupės. Jeigu pavyks išmesti juos iš savo kasdienio raciono arba bent pakeisti mažiau kaloringais, tai pavyks atsikratyti ir nepageidaujamų kilogramų.

 

Paruošta pagal užsienio spaudą

Prim.lt