Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Išeivė teatro režisierė G. Parulytė Lietuvos publikai pristatys Liuksemburge puikiai įvertintą spektaklį

Teatro gerbėjams G. Parulytė pristatys savo vaikystės prisiminimais paremtą jautrią tragikomediją „Lietuvė-ateivė bananų šalyje (Lithualien in the land of bananas)“
Nuotraukos

2019.05.28.

Birželio 4 d. Vilniaus mažojo teatro scenoje galima bus išvysti užsienyje gyvenančios režisierės Gintarės Parulytės debiutą Lietuvos scenoje. Teatro gerbėjams G. Parulytė pristatys savo vaikystės prisiminimais paremtą jautrią tragikomediją „Lietuvė-ateivė bananų šalyje (Lithualien in the land of bananas)“, kurioje atskleidžiami jos jausmai, kai teko netikėtai palikti tuometę Sovietinę Lietuvą ir pratintis gyventi Vakarietiškame Liuksemburge.

Prieš tris metus šio spektaklio trumpoji versija buvo parodyta Liuksemburgo auditorijai, o po anšlaginio šou ir pozityvių atsiliepimų pjesė perdaryta į visos valandos spektaklį, kuris atidarė 2018 m. festivalį „Fundamental monodrama festival“ Liuksemburge. Šiemet draugų raginimų įkvėpta, G. Parulytė spektaklį atveža į gimtąjį Vilnių.

„Lietuvė-ateivė bananų šalyje“ – tai asmeniškas pasakojimas, kurį inspiravo režisierės prisiminimai apie savo patirtis, kai ji, septynmetė mergaitė, 1990-aisiais netikėtai persikraustė iš Lietuvos į Liuksemburgą. Šis monospektaklis – tai komiškų ir graudžių detalių kolekcija, virstanti siurrealistiniu paveikslu, kuris atspindi Lietuvos vadavimąsi iš izoliuotos ir diktatoriškos Sovietų Sąjungos režimo ir pagrindinės herojės patiriamas naujas galimybes Liuksemburgo Didžiojoje Hercogystėje. Spektaklis atskleis emocinės izoliacijos, susvetimėjimo ir galiausiai žmogaus atsparumo temas.

Nuo 15-os tiek nacionaliniuose, tiek tarptautiniuose filmuose bei spektakliuose vaidinusi bei šiuo metu užsienyje įvairius kūrybinius projektus realizuojanti lietuvė taip pat yra šios tragikomedijos scenarijaus autorė ir akorė.

„7-metė mano pjesės veikėja staiga buvo paveikta pasaulio, nuo kurio totalitarinis režimas bandė ją apsaugoti. Ji nuolat buvo vedama arba smalsumo, sumišusio su nuostaba, arba jautė paniką, bandydama susiorientuoti naujojo pasaulio tvarkoje, kur trivialūs dalykai buvo visai kitokie. Net tualetinis popierius buvo toks minkštas, palyginti su tuo, kuriuo ji buvo pratusi naudotis ir kurio naudojimas staiga tapo sąžinės klausimu, mat gyvenant Lietuvoje, mergaitės motina buvo liepusi sunaudoti tik vieną popieriaus lapelį vieno apsilankymo tualete metu. Kaskart, kai mergaitė naudojo daugiau, ji tuo pačiu jautė ir kaltę, ir maištą“, – spektaklio emocijas apibūdino jo autorė.

Taip pat G. Parulytė yra išleidusi novelę „Fuck“, kuri pasiekusi knygų lentynas atsidūrė pirmojoje populiariausios nacionalinės grožinės literatūros sąrašo vietoje Liuksemburge. Šiuo metu scenaristė ir režisierė montuoja savo pirmąjį trumpametražį filmą „Ar tai yra tavo tikrasis darbas?“.

Monospektaklį „Lietuvė-ateivė bananų šalyje“ Lietuvos publika galės išvysti birželio 4 d. 18:30 Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre. Spektaklis vyks anglų kalba.

Straipsnio kategorijos