Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Pradinukai dalyvavo projekte „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“

„Delfino“ plaukimo mokykla tikisi, kad projekto „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ dalyviams užsiėmimai patiko, nes treniruotes tęsia Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos pradinukai
Nuotraukos

„Delfino“ plaukimo mokykla tikisi, kad projekto „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ dalyviams užsiėmimai patiko, nes treniruotes tęsia Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos pradinukai.

Antrą kartą Šiaulių „Delfino“ plaukimo mokykloje vyko Lietuvos plaukimo federacijos rengtas projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje-2“. Projekto tikslas – išmokyti nemokančius plaukti I-V klasių moksleivius ir suteikti saugaus elgesio prie vandens ir vandenyje žinias, skatinti vaikų fizinį aktyvumą bei populiarinti plaukimą.

Tris mėnesius Dainų gatvėje esančiame baseine mokėsi plaukti 84 6-10 metų amžiaus moksleiviai.
Intensyviai treniravosi 24 Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos pradinukai, po 24 vaikus iš Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos ir Kairių pagrindinės mokyklos bei 12 moksleivių iš Verbūnų pagrindinės mokyklos. Su vaikais dirbo trys treneriai - Laima Ribikauskienė, Robertas Šuipis ir Kristina Zajauskienė.

Vaikai buvo mokomi plaukimo pradmenų, saugių šuoliukų, sužinojo pagrindines saugaus elgesio vandenyje taisykles. Treneriai siekė, kad projekto pabaigoje vaikai be pagalbinių priemonių nuplauktų 25 m atstumą.

Treneriai džiaugėsi vaikų noru ir užsidegimu išmokti plaukti. Projekto dalyviai klausė trenerių paliepimų, vykdė jų nurodymus. Intensyvus darbas davė rezultatų: plaukti vaikai mokėsi gana sparčiai.

Žinoma, iškilo ir sunkumų. Buvo vaikų, kurie bijojo vandens, bijojo lipti į baseiną. Džiaugiamės, kad įpusėjus projektui projekto dalyviai šią baimę įveikė. Tai, pasak trenerės Laimos Ribikauskienės, didelis pasiekimas.

Projekte dalyvavusių vaikų mokytojos sakė, kad vaikams treniruotės baseine teikė daug džiaugsmo. Treniruotėse lavėjo vaikų fizinės savybės – greitis, jėga, lankstumas, ištvermė, taip pat pusiausvyra, koordinacija, vikrumas, reakcija.

„Delfino“ plaukimo mokyklos direktorius Valerijus Belovas sakė, kad mokėti plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – tai tas pats, kas mokėti skaityti, rašyti, skaičiuoti. Tas pats, kaip žinoti saugaus elgesio taisykles einant per gatvę, važiuojant dviračiu ir panašiai. Tad plaukimo technikos pagrindų geriausia mokyti 7-10 metų vaikus. Dėl to Šiaulių „Delfino“ plaukimo mokykloje šis projektas buvo rengiamas antrą kartą.