Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Kelionės dviračiu žiemą: kaip pasiruošti?

Užkietėjusiems velomanams kyla sunkiai pažabojamas noras poilsį nuo dviračio atidėti kiek įmanoma ilgiau. Ar važinėjimui tikrai nėra blogo oro ir pakanka tiesiog deramai pasiruošti?
Nuotraukos

2018.12.14.

Aktyvusis dviračių sezonas Lietuvoje jau baigėsi, ir nemažai dviratininkų savo numylėtas transporto priemones paliko sandėliukuose, garažuose ar rūsiuose. Tačiau pastebima, kad žiemos Lietuvoje tampa vis mažiau atšiaurios. Užkietėjusiems velomanams kyla sunkiai pažabojamas noras poilsį nuo dviračio atidėti kiek įmanoma ilgiau. Ar važinėjimui tikrai nėra blogo oro ir pakanka tiesiog deramai pasiruošti?

Svarbiausia – saugumas

Atsakant į aukščiau užduotą klausimą lakoniškai – taip. Be abejo, nemažai priklauso nuo individualių finansinių galimybių, o dar daugiau – nuo noro ir užsispyrimo. Vis tik, pasirinkus tinkamą aprangą ir paruošus dviratį šaltajam metų laikui, važiavimas žiemą gali tapti maloniu užsiėmimu, o ne didžiuliu kantrybės išbandymu.

Įvairūs dviračių aksesuarai tam bus tikrai reikalingi, tačiau pirmiausia reikėtų pradėti nuo priemonių, kurios padės užtikrinti Jūsų saugumą. Vertėtų atsižvelgti į kelio dangą galinčias paveikti oro sąlygas ir dienos ilgumą – šie faktoriai gali gerokai apkartinti kelionę. Apie šalmo svarbą atskirai nekalbėsime, nes jį dėvėti yra privalu bet kokios kelionės metu.

  • Platesnės ir dygliuotos padangos. Kad pagerintumėte stabdymo efektyvumą, sukibimą su slidžia kelio danga ar sniegu, rinkitės kiek įmanoma platesnes padangas. Minimalų ir maksimalų padangos plotį gamintojai neretai nurodo ant ratlankio arba šią informaciją pateikia savo interneto svetinėse. Be to, vietos padangai turės užtekti priekinėje šakėje ir galiniame rėmo trikampyje.

  • Specifinis padangos raštas ir protektorius. Siūloma rinktis grubų protektorių turinčias padangas be lygaus paviršiaus viduryje. Dygliuotos padangos, priešingai nei kiti dviračių aksesuarai, pravers, kuomet kelio danga pasidengs ledo sluoksniu. Kuo dygliai išdėstyti tankiau, tuo didesnis sukibimas užtikrinamas. Dar vienas patarimas – esant prastoms kelio sąlygoms, šiek tiek sumažinkite oro slėgį padangose. Tai padidins padangos kontaktinį plotą ir pagerins manevringumą.

  • Atšvaitai ir žibintai. Žiemą temsta ypač greitai, o rytai neretai būna migloti. Jei norite geriau matyti kelią ir būti matomi patys, neišsiversite be žibintų bei šviesą atspindinčių priemonių. Remiantis kelių eismo taisyklėmis, dviratininkai turi vilkėti ryškią, šviesą atspindinčią liemenę, o ant dviračio įtaisyti žibintus. Šie dviračių aksesuarai yra įvairių rūšių, o jų kaina dažniausiai priklauso nuo šviesos stiprumo ir papildomų funkcijų – krovimo tipo, mirgėjimo parinkčių.

Atkreipę dėmesį į tokias dalis ir detales, kelyje jausitės ir saugiau, ir patogiau. Vis dėlto svarbi ne tik paties dviračio konstrukcija.

Investuokite į kokybišką aprangą

Šiandien dviratininkų aprangos pasiūla ypač didelė. Jeigu jaučiatės patogiai vilkėdami kasdieniais drabužiais – puiku. Tačiau norint išlikti sausiems ir šiltiems bet kokiu oru, išties vertėtų pasižvalgyti į funkcinius, specialiai dviratininkams pritaikytus drabužius. Žiemai geriausia rinktis aprangą, turinčią membranas, kurios apsaugo nuo vėjo ir lietaus – jos neperpučiamos ir nepraleidžiančios drėgmės. Taip pat tokie drabužiai gali turėti papildomą šildantį sluoksnį, kuris neleis Jums sušalti, jeigu neminsite intensyviai.

Nepamirškite, jog bene geriausi dviračių aksesuarai, kurie padės nuo purvo apsaugoti tiek Jus, tiek patį dviratį, yra purvasaugiai. Be to, nuo vėjo, šalčio ir drėgmės būtina apsaugoti galūnes – kojas, rankas. Galima įsigyti terminius, neperpučiamus ir drėgmės nepraleidžiančius antbačius, pirštines. Galvai ir veidui sušildyti tiks įvairūs pošalmiai ar balaklavos.

Reikalinga ir papildoma priežiūra

Dažnai važinėjant gausiai apsnigtais ar druska barstomais takais, dviračio priežiūrai reikės skirti daugiau dėmesio. Po tokių pasivažinėjimų dviratį ir jo svarbiausius komponentus – pavarų sistemos dalis, amortizuojančią šakę – būtina kruopščiai nuvalyti. Nepalikite dviračio tiesiog savaime išdžiūti vėsioje ar drėgnoje patalpoje, kitaip galite sulaukti korozijos požymių. Šiandien specializuotų parduotuvių pasiūlą sudaro ne tik įprasti dviračių aksesuarai, bet ir specialios valomosios, tepamosios priemonės.

Valikliai, apsauginiai purškalai, guolių ir grandinės tepalai padės tinkamai pasirūpinti savo dviračiu. Drėgnoms sąlygoms skirti tepalai ilgiau išsilaiko ir geriau padeda apsaugoti važiuoklę nuo dilimo. Jei grandinę ar žvaigždes sunku nuvalyti, galima išbandyti riebalus šalinančias priemones, kurios efektyviai pašalina sunkiai prieinamus nešvarumus. Naudodami tokią priemonę, leiskite jai keletą minučių veikti, po to grandinę nuplaukite, nusausinkite ir sutepkite iš naujo.

Važinėti dviračiu žiemą gali būti visiškai nebaisu – tereikia tam skirti šiek tiek laiko ir iš anksto pasiruošti. Įvairūs dviračių aksesuarai bei dalys, šilta, kokybiška apranga leis jaustis patogiai ir saugiai. Svarbiausia – kelyje išlikti ypač atidiems, tinkamai įvertinti oro sąlygas ir važiavimo įgūdžius, pasirinkti saugų greitį.