Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Šiaurietiškas ėjimas – malonumas ne visiems

Šiaurietiškas ėjimas – puikus aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdas, tačiau po rimtų traumų šis sportas, pasak Respublikinės Šiaulių ligoninės chirurgės V. Pupkutės, tinka ne kiekvienam
Nuotraukos

Šiaurietiškas ėjimas sparčiai populiarėja visame pasaulyje, kaip aktyvaus laisvalaikio leidimo, kūno ir sielos sveikatinimo būdas, tinkantis įvairaus amžiaus ir kompleksijos žmonėms. Nors gydytojai sako, kad bet koks sportas teigiamai veikia sveikatą, tačiau pasak Respublikinės Šiaulių ligoninės chirurgės Vandos Pupkutės, išskirtiniais atvejais šiaurietiškas ėjimas gali sukelti ir sveikatos problemų.

Po rimtų traumų – šiaurietiškas ėjimas nerekomenduojamas

Kaip sako šiaurietiško ėjimo trenerė Janina Barzevičienė, šiaurietiškas ėjimas nėra sudėtingas ir lengvai išmokstamas. Šiaurietiško ėjimo judesiai yra panašūs į paprasto greito ėjimo metu daromus judesius, bet judesiai žymiai intensyvesni. Kad pajustų žmogus judėjimo malonumą ir efektyvumą, reikia išmokti teisingos šiaurietiško ėjimo technikos. Šiaurietiškas ėjimas tinka visiems žmonėms, nes kiekvienas gali pasirinkti judėjimo greitį pagal savo pasirengimo ir ištvermės lygį. Nėra jokių nustatytų griežtų taisyklių, tačiau reikėtų pasirūpinti patogia avalyne ir apranga, kuri nevaržytų judesių, ir išsirinkti jūsų ūgiui tinkančias lazdas, kad pečių ir nugaros raumenys judant neįsitemptų“, - sako trenerė J. Barzevičienė.
Tačiau svarbu žinoti ir tai, kad po rimtų traumų, kada yra sužalotos kojos, esant stuburo problemoms ar sąnarių ligoms, pasak chirurgės V. Pupkutės, šiaurietiškas ėjimas netinkamas. „Esant stuburo ar šlaunikaulio lūžimams, tokios mankštos gali net pakenkti. Tačiau yra ligų, kurias galima pagydyti aktyviai sportuojant. Kartais tereikia gerai pasimankštinti, kad pagerėtų savijauta, žmogus taptų lankstesnis. Ir taip pastebiu, kad dauguma vaikšto turėdami antsvorį, todėl labai teigiamai vertinu, kad Šiauliuose vykdomos nemokamų mankštų akcijos, kurios skatina visuomenę aktyviai sportuoti“, - sako V. Pupkutė.
Šiaurietiško ėjimo trenerės teigimu, vis dėlto šiaurietiškas vaikščiojimas kartais gali teikti džiaugsmo netgi sunkiai vaikštantiems ir turintiems judėjimo problemų žmonėms. „Daugelis pradėjusiųjų lankyti šias treniruotes iš karto gauna daug naudos. Įsigiję lazdas visi gali sportuoti bet kur ir bet kada, nereikia nei specialaus fizinio pasirengimo, nei vietos. Geriausi rezultatai pasiekiami, kai sportuojama bent tris kartus per savaitę po 1 valandą. Apytiksliai šiaurietiško vaikščiojimo metu nueinama po 5 kilometrus“, - sako J. Barzevičienė.

Treniruotės – prevencinė priemonė

Kai kuriose šalyse šiaurietiškas ėjimas taikomas prevencinėse ligų programose ir ateityje, matyt, turės žymų vaidmenį visuomenės sveikatos priežiūros sistemoje visame pasaulyje. „Šiaurietiškas ėjimas ne tik treniruoja visus kūno raumenis, gerina kvėpavimo organų, širdies ir kraujagyslių veiklą, bet ir teigiamai veikia nuotaiką, plačiai naudojamas kaip reabilitacinė judėjimo forma sergant širdies ligomis arba po traumų, gerina fizinį pajėgumą“, - teigiamas šiaurietiško ėjimo savybes vardija trenerė J. Barzevičienė.
Chirurgė V. Pupkutė sako, kad ne veltui yra skiriamos reabilitacinės programos, kuriose pacientui daromi ne tik masažai, bet ir skiriamos mankštos. „Manau, kad šiaurietiškas ėjimas galėtų būti viena iš reabilitacinių priemonių, tačiau reikia tinkamai parinkti, kam tokia mankšta būtų tinkama. Gali būti taip, kad toks sportas naudos ir malonumo atneš ne visiems - tai priklauso nuo fizinio pasirengimo, sveikatos būklės“, - sako chirurgė V. Pupkutė.



Lina ABROMAVIČIENĖ