Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Boksininkas D. Šemiotas: „Bokso mada jau ateina ir į Lietuvą“

Pasaulio čempionato bronzos medalininkas, olimpietis boksininkas
Nuotraukos

Pasaulio čempionato bronzos medalininkas, olimpietis boksininkas Daugirdas Šemiotas įsitikinęs - Lietuvoje jau griaunami stereotipai apie bokso sporto šaką. Bokso treniruotės tampa lengvai prieinamos kiekvienam sporto entuziastui, o jose išmokstama ne tik apsiginti.

 „Bokso treniruotėje sujungiamos įvairiausios sporto šakos. Treniruotės intensyvumas įvairus - nuo mažiausio iki didžiausio. Bokso treniruotėje išjudinami visi kūno raumenys, šioje sporto šakoje - kone pats plačiausias treniruočių spektras", - teigia jis.

D. Šemiotas teigia, kad boksas - tikrai nėra monotoniškas ar nuobodus sportas. „Kiekviena treniruotė yra skirtinga, įvairi. Žmonės ateina į bokso treniruotes tam, kad išmoktų bokso technikos, kiti ateina todėl, kad nori numesti svorio", - priežastis vardija D. Šemiotas. Numesti svorio boksuojantis tikrai galima: pasak trenerio, vienos bokso treniruotės metu „sudega“ iki 1200 kilokalorijų.

Jau šešerius metus bokso treneriu dirbantis D. Šemiotas džiaugiasi, kad visame pasaulyje boksas populiarėja ir  kaip kardio treniruočių dalis. „Bokso treniruotes vis dažniau renkasi pasaulinio lygio modeliai, įžymybės, aktoriai. Į Lietuvą bokso mada dar tik ateina. Vis daugėja keičiančiųjų požiūrį į bokso sporto šaką“, -  tikina treneris.

Vis dėlto, verta pabrėžti ir praktinę šios sporto šakos naudą. D. Šemiotas teigia, kad nenorintys patirti fizinio kontakto yra atleidžiami nuo šios prievolės, o norintys pasisemti tam tikrų kovinių, savigynos žinių yra mokomi bokso technikos, specifikos, kuri yra realizuojama praktikoje nebūtinai prieš oponentą - tai sportuojančių pasirinkimo klausimas.

„Boksas yra naudingas ne tik dėl naudos sveikatai įvairiais aspektais. Labai svarbu įvertinti ir tai, kad treniruočių metu, sportuojantys žmonės semiasi praktinių žinių: įgauna tam tikros specifinės bokso technikos, kovinių įgūdžių, kurie nežinai kada gali gyvenime praversti. Manau, kad mokėti apsiginti turi mokėti kiekvienas, ypatingai dailiosios lyties atstovės, o tą ši sporto šaka gali drąsiai pasiūlyti", - teigia treneris.

Pasak D. Šemioto, labai svarbu paneigti visuomenėje vyraujančius stereotipus, kad boksas - agresyvi ir pavojinga sporto šaka. „Toks požiūris apie boksą kyla iš kino filmų, kuriuose visi boksininkai kaunasi iki paskutinio atodūsio, o bokso ringe liejasi kraujas. Toks įvaizdis tikrai neatitinka realybės ir visuomenė be reikalo boksininkus laiko dundukais išmuštomis smegenimis. Ši sporto šaka yra pavojinga nebent tiems, kurie ja užsiima ne dėl savęs, savo fizinės būklės gerinimo, savigynos klausimo, o tiesiog noro muštis ir išmokti tai daryti. Tokie žmonės bėdų paprastai pridaro ne tik sau, bet ir aplinkiniams, ką jau bekalbėti, kad dėl jų kenčia ir šios sporto šakos prestižas. Dėl tokių žmonių kaltinti šią sporto šaką yra beprasmiška", - sako boksininkas.

 Pasak jo, ypatingai jaučiamas moterų požiūrio pasikeitimas bokso atžvilgiu. Vis daugėja bokso treniruotėmis susidomėjusių moterų, ypač nekontaktiniu boksu, kuomet nereikia stoti vienas prieš vieną ir patirti galimų sumušimų.

„Tikra tiesa, kad moterys vengia kontakto ir galimų sumušimų - tai yra absoliučiai suprantamas dalykas. Todėl šiuolaikiškas boksas ir šiuolaikiški treneriai siūlo paprastesnes treniruotes šiuo klausimu: koncentravimasis į techniką treniruočių metu, o praktiniai įgūdžiai tobulinami dirbant kartu su treneriu bei smūgiuojant į kriaušę. Ši praktika leidžia įkvėpti pasitikėjimo savimi“, - dalinosi patirtimi specialistas.

„Nespėjau“, „Nėra laiko“ - tai ne pasiteisinimai“, - sako bokso treneris. „Kai nori sportuoti, visada galima atrasti laiko, svarbiausia užsispirti, peržengti savo komforto zoną, įrodyti sau, kad viskas įmanoma.“