Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Teismų šališkumu nusivylę tėčiai rengiasi piketui

Liūdna, kad valstybei garsiai deklaruojant, jog vaikai – tai mūsų ateitis, tyliai laužomi šių jaunų ir dar palyginti trapių žmogiukų likimai
Nuotraukos

 „Lietuviai išmano apie viską. Beveik visi šalies gyventojai yra krepšinio ekspertai, maždaug kas antras puikiai išmano apie vaikų auklėjimą, o dar tiek pat – apie tėvų ir vaikų bendravimą po skyrybų. Tiksliau, mano išmanantys. Ypač apmaudu, kad tokių „visažinių“ gausu ne tik tarp eilinių žmonių, bet ir tarp žmonių, turinčių įtakos vaikų likimui: teisėjų, socialinių darbuotojų, psichologų“. – liūdnai pasakoja Darius, vienas iš tų tėčių, kurie neapsikentę šališkų sprendimų ir ne vienus metus vykdomos tėčių ir po skyrybų norinčių būti tėčiais diskriminacijos, nebematydami kito būdo atkreipti tiek valdininkų, tiek ir apatiškos visuomenės, linkusios „nematyti“ čia pat prieš akis esančios problemos dėmesį, rengiasi piketui.


Pasak Dariaus, reikia vieną kartą atsidurti „kitoje barikadų pusėje“ ir visą gyvenimą atsiminsi, kad po skyrybų Lietuvoje, absoliučia dauguma atvejų, tėčiams paliekamas tik bankomatų vaidmuo. Mamos, kurioms teismai lengva ranka ir pritariant ypatingai šališkiems ir prieš nieką už savo abejotinus sprendimus neatsakantiems Vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovams, palieka vaikus, ganėtinai greitai paverčia juos keršto tėčiams ir „pinigų melžimo“ įrankiais.

„Liūdna, kad valstybei garsiai deklaruojant, jog vaikai – tai mūsų ateitis, tyliai laužomi šių jaunų ir dar palyginti trapių žmogiukų likimai.“ – atsidūsta Darius – „Mėgstama visokių valdininkų ir valdininkėlių frazė yra, kad jie, esą, viską daro vadovaudamiesi vaiko interesais, tačiau niekur nėra tiksliai ir aiškiai apibrėžta, kokie tai „vaiko interesai“. Be to, labai dažnai, „netikėtai“ vaiko interesai mūsų šalyje sutampa su mamos ambicijomis ir kaprizais. Ilgus metus sėkmingai su tėčiais bendravę vaikai „staiga“ atšąla, ima tolti, ignoruoti tėčius. Įvairiausiems „vaikų teisių saugotojams“ tai atrodo normalu, nors pasaulinė psichologinė praktika rodo ką kitą. Vaikai atšąlą ir ima tolti tik patirdami psichologinį vienos iš pusių (94 proc. atvejų Lietuvoje tai būna mamos) spaudimą. Vaikai tampa piktesni, irzlesni, nustoja bendrauti ne tik su tėčiais, bet ir su savo bendraamžiais. Tačiau čia – „vsio zakono“, kaip kad sakė vienas iš buvusių šalies vadovų.“

„Mes – grupė tėčių – pavargome tyliai kovoti su „vėjo malūnais“ ir apie neteisybę nusprendėme pareikšti garsiai. Vaikų psichologinis spaudimas ir tėčių, gyvenančių atskirai, diskriminacija – įsisenėjusi ir daugeliui puikiai žinoma problema. Tiesiog daugeliui patogu jos nematyti arba apsimesti, kad „viskas gerai“. Žmonės, viskas yra blogai. Ir net labai. Per skyrybas kiekvieną mamą teisme atstovauja ne tik jos advokatas, bet ir „nešališkas ir objektyvus“ VTAS atstovas. Seniai nustatyta, kad norint užtikrinti harmoningą vaiko vystymąsi, jam reikia bendrauti su abiem tėvais. Užsienyje tai ne tik suprasta, bet ir taikoma praktikoje. Mūsų krašte mamos, ganėtinai dažnai, leidžia sau nevykdyti net teismo sprendimo, nes žino, kad ir už tai liks nenubaustos. Karti tiesa – anstoliai, turintys užtikrinti teismo sprendimų vykdymą, bylų, kuriose nustatyta bendravimo su vaikais tvarka, kratosi kaip „velnias kryžiaus“. XXI amžiaus teisinėje ir demokratinėje Lietuvoje (bent jau taip ją bandoma pristatyti) yra vienetiniai atvejai, kai piktybiškai teismo nutarčių nevykdžiusios ir piktnaudžiaudamos tuo, kad vaikai gyvena su jomis, mamos buvo patrauktos atsakomybėn. Tai, kas turėtų būti įprasta teisinėje valstybėje, šiandien yra išimtis“. – pasakoja Darius.

„Galbūt pirmasis piketas iškart rezultato ir neduos, bet mes bent jau galėsime sakyti, kad padarėme viską, jog atskirai nuo vaikų gyvenančių tėčių diskriminacija būtų nutraukta. Padarėme viską, kad visuomenė pagaliau pamatytų tai, kas seniai bado akis – išsiskyrę tėčiai mūsų krašte dažnai ir nepelnytai priskiriami „antrarūšiams individams“, iš kurių mamos mielai ima pinigus, tačiau visokeriopai trukdo bendrauti su vaikais. Padarėme viską, kad tie tėčiai, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių, nusprendė gyventi atskirai, nesijausti nereikalingais ir kad vaikai, net ir po tėvų skyrybų, turėtų visas sąlygas harmoningam vystymuisi ir laimingai vaikystei.“

Piketas vyks Vilniuje, 2014–11–07 nuo 11 val. iki 13 val. Gynėjų 6 g.