Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Leiskitės į turistinį žygį: ką pasiimti ir kaip pasiruošti?

Įsibėgėjus vasaros sezonui, norisi daugiau laiko leisti gryname ore ir leistis į žygius bei nuotykius.
Nuotraukos

2023.06.14.

Įsibėgėjus vasaros sezonui, norisi daugiau laiko leisti gryname ore ir leistis į žygius bei nuotykius. Visgi, norint, kad išvyka būtų sklandi ir nuotaikos negadintų nesklandumai, reikia tinkamai pasiruošti.

Prekybos tinklo „Senukai“ atstovai pastebi, kad tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje jau pavasarį išauga susidomėjimas laisvalaikio ir turizmo prekėmis – dviračiais, elektriniais paspirtukais, taip pat auga palapinių, miegmaišių, turistinių baldų, kepsninių paklausa.

Susiruošti į iškylą gali būti nelengva užduotis, nes reikia susiplanuoti ne tik maistą, bet ir užtikrinti komfortišką aplinką sau, aplinkiniams bei augintiniams. Ekspertai dalijasi trumpa atmintine, ką vertėtų pasiimti į turistinį žygį ar savaitgalio išvyką.

1. Palapinė

Norint, kad stovyklavimas gamtoje būtų patogus ir malonus, būtina pasirinkti tinkamą palapinę. Išsirinkti bus paprasčiau, jei žinosite keletą pagrindinių kriterijų.

  • Palapinės tipas ir dydis. Apsvarstykite, kiek žmonių vyks stovyklauti. Jei stovyklaus visa šeima, patogiau rinktis 4–5 žmones talpinančią palapinę su atskira miego ir poilsio zona. Planuojantiems eiti į žygį, aktualu taupyti vietą ir nešti mažesnį svorį. Tokiu atveju, rinkitės palapinę, kuri turi tik miegojimo erdvę, supakuojama į kuo mažesnę pakuotę, yra lengva. Dar vienas palapinės tipas, kuris itin tiks žmonėms, nenorintiems užtrukti daug laiko ją statant ir griaunant – pop up palapinės arba palapinės, turinčios automatinio pastatymo mechanizmą. Tokių tipų palapines galima pastatyti per kelias minutes.
  • Biudžetas ir atsparumas vandeniui. Palapinės kokybinį lygį nusako jos išorinio audinio atsparumas drėgmei (hidrostatinis slėgis). Palapinė kiaurai neperšlaps, jei jos hidrostatinis slėgis bus ne mažesnis nei 1500 – 2000 mm. Tad jeigu stovyklaujate retai, atsižvelgiate į orų prognozes, tuomet galite rinktis ekonomiškesnes palapines. O jeigu jums aktualu apsisaugoti nuo lietaus, naudoti palapinę daugiau metų, tuomet „Senukų“ specialistai rekomenduoja pirkti brangesnę, kurios hidrostatinis slėgis yra aukštesnis, pavyzdžiui, 3000 mm.
  • Palapinės išplanavimas. Nuspręskite, ar jums palapinėje reikia atskirų miego zonų. Kai kurios palapinės turi du atskirus miegamuosius su atskirais įėjimais, todėl jos pravers keliaujant su vaikais ar draugais.

Įsigyjant palapinę, verta išsirinkti ir užuovėją – ji suteikia papildomą apsaugą nuo vėjo, saulės ir lietaus, apsaugo nuo vabzdžių, suteikia papildomos erdvės, norint gaminti maistą.

2. Miegmaišiai ir kilimėliai

Tam, kad gamtoje miegotumėte šiltai ir patogiai, būtina turėti miegmaišį. Miegmaišis nuo kūno temperatūros įšyla ir taip suteikia komforto poilsiui. Jie yra skirstomi į dvi rūšis:

  • Mumijos (kokono) formos. Šios rūšies miegmaišiai yra patys populiariausi, jei norima sutaupyti vietos. Jų pakuotės yra mažesnės, todėl jei planuojate į žygį leistis pėsčiomis ir miegmaišį ketinate neštis su savimi – tai praktiškas pasirinkimas.
  • Stačiakampio formos. Šie miegmaišiai yra daug erdvesni ir yra platesnio naudojimo – juose galima ne tik miegoti, bet ir jais apsikloti ar pasitiesti kaip paklodę. Šios formos miegmaišiai tinka tiems, kurie mėgsta erdviau miegoti.

Taip pat svarbu atsižvelgti į miegmaišio dydį – jį rinkitės pagal savo ūgį. Atsižvelkite ir į nurodomą miegmaišio komforto temperatūrą (komforto, ribinė ir ekstremali), kad nesušaltumėte. Miegmaišio pakuotės maišai būna su kompresiniais diržais, leidžiančiais sumažinti pakuotės dydį ir taip sutaupyti vietos, arba be jų – verta atkreipti dėmesį ir į tai.

Žinovai pataria pasirinkti ir dangą, ant kurios su miegmaišiu miegosite, kad būtų minkščiau ir patogiau. Turistinis kilimėlis – pigiausias pasirinkimas, bet nebūtinai su juo miegoti bus patogiausia. Savaime prisipučiantis čiužinys užima mažiau vietos nei aksominiai čiužiniai, jie prisipučia atsukus oro sklendę. Stori pripučiami čiužiniai yra itin komfortiški, tačiau užima daug vietos. O norintiems ypatingo patogumo verta rinktis turistines lovas.

3. Turistiniai baldai

Buvimą gamtoje galima paversti komfortišku, įsigyjant kokybiškus turistinius baldus. Specialistai siūlo pagalvoti apie kėdes ir stalą. Tačiau prieš renkantis, tinkamai įvertinkite, kaip juos planuojate naudoti.

  • Turistinės kėdės. Paprastos turistinės kėdės pasižymi mažu svoriu ir sulanksčius užima mažai vietos, todėl jas patogu transportuoti. Galima rinktis ir turistines kėdes–gultus su metaliniais porankiais ir rėmais, tačiau jos yra sunkesnės ir užima daugiau vietos.
  • Stalas. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į stalo matmenis jį sustačius ir supakavus, kad galėtumėte jį patogiai įdėti ir išimti iš automobilio.

4. Kitos priemonės

Keliaujant į gamtą svarbu pasirūpinti ir savo apsauga. Pasirinkite kokybišką saulės kremą su pakankamu SPF, kuris apsaugos jūsų odą nuo kenksmingų saulės spindulių. Jei planuojate laiką leisti prie vandens, pasirinkite vandeniui atsparų kremą.

Pasiimkite apsaugą nuo vabzdžių ir priemones po jų įgėlimo. Prekybininkų atstovai pastebi, kad vis labiau populiarėja uodus, museles ir kitus kraujasiurbius atbaidantys, nemalonaus kvapo neskleidžiantys „Thermacell“ įrenginiai.

Taip pat iškyloms svarbu pasirūpinti ir kitomis priemonėmis – kompasu, žibintuvėliu, pirmosios pagalbos rinkiniu, vaistais, primena „Senukų“ ekspertai.