Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Susižalojusiems užsienyje – gydymo įstaigų spąstai

Po turistinių kelionių užsienyje mus dar ilgai lydi gražūs prisiminimai apie svečią šalį, tačiau kartais tokias išvykas aptemdo ir nelaimingi atsitikimai, netikėtos ligos ir būtinybė kreiptis į vietos medikus
Nuotraukos

 

 

Dažniausios užsienyje patiriamos traumos: kelių sužalojimai, raktikaulių ir rankų lūžiai žiemos sezonu. Šiltuoju metų laiku dažni apsinuodijimai maistu, peršalimai nuo kondicionavimo sistemų, pėdų sužalojimai užmynus ant jūrų ežių šiltosiose jūrose.

Po turistinių kelionių užsienyje mus dar ilgai lydi gražūs prisiminimai apie svečią šalį, tačiau kartais tokias išvykas aptemdo ir nelaimingi atsitikimai, netikėtos ligos ir būtinybė kreiptis į vietos medikus. Tokios situacijos ne tik, kad sukelia nemažai streso, nepatogumų, bet, neapsidraudus kelionių draudimu, gali ir nemažai kainuoti. Vienos draudimo bendrovės Lietuvoje žalų administravimo departamento direktoriaus Audriaus Pilčico teigimu, keliaujant nepažįstamoje šalyje gyventojams taip pat gali kilti problemų surandant aukštos kokybės medicinines paslaugas teikiančias įstaigas ir nepakliūti į kuo daugiau pinigų iš pasimetusių klientų norinčių išpešti abejotinos reputacijos privačių klinikų spąstus.
 

„Patirti nelaimingą atsitikimą ar traumą visada nemalonu, juo labiau atostogaujant užsienyje, kur su medicinos paslaugų sistema iki tol greičiausiai visai nebuvo tekę susidurti. Suprantama, kad ištikusi nelaimė ar aplankiusi liga sukelia daug streso, kuriuo dažnai mėgina pasinaudoti ir kai kurios gydymo įstaigos. Pacientui jose dažnai pateikiama ne visai tiksli informacija, bandoma dramatizuoti situaciją, daromas spaudimas klientui nieko nelaukiant naudotis būtent tos įstaigos paslaugomis, sakoma, kad būtinas itin skubus gydymas, kai iš tiesų situacija nebūtinai yra tokia rimta“, – pasakoja A. Pilčicas.

Anot draudimo eksperto, kraštutiniais atvejais, kurių pasitaiko tokiose turistų iš Lietuvos mėgstamose vietose, kaip Kanarų salos ar žiemos sportu garsėjančiose Italijoje, Austrijoje, vos pacientui atvykus į kliniką paprašoma paso, kuris grąžinimas tik jau atlikus gydymą ir, be abejo, apmokėjus gerokai išpūstą sąskaitą už paslaugas, kurių kokybe klientai retai kada lieka patenkinti.

„Svetimoje šalyje prireikus medikų pagalbos pačiam nukentėjusiam ar jo bendrakeleiviams gali būti sudėtinga atskirti tikrai aukšto lygio paslaugas teikiančias įstaigas nuo neįprastai dideles kainas už abejotinos kokybės paslaugas siūlančių klinikų ir ligoninių. Pastarosios dažnai įsikuria netoliese turistų traukos vietų, pavyzdžiui, slidinėjimo kurortų, jų interjeras įrengiamas taip, kad sudarytų labai solidžios ir patikimos vietos įvaizdį, dažniausiai klientai pasitinkami itin mandagaus ir tvarkingo personalo. Vis tik tai negarantuoja aukšto lygio medicinos paslaugų, būtinos įrangos ar kompetentingų medikų“, – pastebi A. Pilčicas.

Pasak draudimo eksperto, net ir išsivysčiusioje Europoje regioninės ar universitetinės ligoninės gali neatrodyti taip įspūdingai ir gražiai kaip privačios klinikos, tačiau dažnai jose paslaugų kokybė nepalyginamai aukštesnė, o dirba paprastai daug labiau patyrę gydytojai. Be to, į nelaimę patekusių turistų išgąsčiu ir nežinojimu manipuliuojančiose klinikose kainos būna bent 30–40 proc. aukštesnės, nors tam ir nėra jokio pagrindo.

Kelionių draudimu ar draudimu nuo nelaimingų atsitikimų apsidraudusiems gyventojams patyrus traumą ar susirgus, jei tik sveikatos sutrikimai nereikalauja neatidėliotinos medikų pagalbos, pirmiausia rekomenduoja kreiptis į draudimo polise nurodytus atsakingus asmenis, kurie suorganizuos visas reikiamas medicinos paslaugas, kokybišką gydymą užtikrinančiose įstaigose.

Dažniausios užsienyje patiriamos traumos ir sveikatos sutrikimai, A. Pilčico teigimu, yra kelių sužalojimai, raktikaulių ir rankų lūžiai žiemos sezonu. Šiltuoju metų laiku dažni apsinuodijimai maistu, peršalimai nuo kondicionavimo sistemų, pėdų sužalojimai užmynus ant jūrų ežių šiltosiose jūrose. Egzotiškuose kraštuose, tokios kaip Tailandas ar Indija, pasitaiko įvairių karštinių atvejų, pavojingų vabzdžių įgėlimų.

 

Info