Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Mažųjų atostogos: tinklaraščio „Cukrinis avinėlis“ autorė pataria, kur ir kaip keliauti su vaikais

Vaikų atostogų planavimas ir pasirengimas gali tapti tikru galvos skausmu, o pačios kelionės su mažais vaikais – iššūkiu, nuo kurio pradeda svirti rankos.
Nuotraukos

2019.10.28.

Vaikų atostogų planavimas ir pasirengimas gali tapti tikru galvos skausmu, o pačios kelionės su mažais vaikais – iššūkiu, nuo kurio pradeda svirti rankos. Visgi, finansinių paslaugų įmonės „Credit24“ vykdytos apklausos duomenimis, 47 proc. jaunų suaugusių Lietuvoje išleistų savo atliekamus pinigus būtent kelionėms. Keliaujanti su mažamete dukra, Lietuvos mamų mėgstama tinklaraštininkė Berta Garuckė dalijasi patarimais, kas svarbiausia besiruošiant šeimos kelionei. 

Pasak tinklaraštininkės, prieš planuojant kelionę svarbiausia atsižvelgti į vaiko būdą, o užbaigti pasiruošimo darbus – daiktų sąrašu, kurį kelis kartus peržiūrėti ir atsirinkti tik būtiniausius daiktus. Tai padės ne tik neprisikrauti nereikalingų daiktų, bet ir nepamiršti pačių svarbiausių.  

Tinka ir pažintinės kelionės, bet nepamirškite zoologijos sodų

Atsižvelgdami į atostogų trukmę ir vaiko būdą, rinkitės ir kelionės tipą. Jei vaikas yra impulsyvus, jam greitai atsibosta būti vienoje vietoje, planuokite kelių dienų keliones į aplinkines šalis. Trumpos kelionės neišvargins vaiko.

„Kelionės į kaimynines šalis yra puikus pasirinkimas, norintiems bent trumpam pakeisti aplinką ir pamatyti naujas vietas. Tokioms kelionėms rinkitės automobilį, autobusą ar traukinį. Mes dažnai savaitgaliais vykstame automobiliu į Latviją, Lenkiją ar tiesiog maišome Lietuvą. O kol dukra buvo visai mažytė, labiausiai vengiau kelionių autobusu“, – sako „Cukrinis avinėlis“ tinklaraščio autorė.

Jei vaikai visgi yra ramesni ir turite daugiau laiko, o biudžetas leidžia rinktis – vykite į poilsines ar pažintines keliones tolimesnėse šalyse. 

„Jei piniginė leidžia ar radote gerą pasiūlymą, patogiausios kelionės yra poilsinės, su „viskas įskaičiuota“. Keliaukite į Egiptą, Turkiją, Bulgariją, Ispaniją – krypčių tikrai netrūksta. Kelionės metu galima derinti tiek poilsį, tiek šalies pažinimą – dažnai yra siūlomi kelių valandų ar vienos dienos turai į žymiausias to regiono vietas“, – kalba B. Garuckė.

–  Pažintinės kelionės yra intensyvesnės, bet taip pat puikiai tinka keliauti su vaikais. Svarbu tik rinktis vietas, kuriose būtų ne tik muziejai, bet ir zoologijos sodai, pramogų parkai, kad būtų įdomu ne tik tėvams, bet ir vaikams. Pažintinėms kelionėms tinka Italija, Prancūzija, Vokietija, Kroatija.“

Pasirinkus ilgą skrydį, pasiteisina stalo žaidimai

Dažnas susiviliojame pigiais skrydžiais ir net nepagalvojame, kad pigus dažnai gali reikšti nelabai patogų: mažai vietos kojoms ar ilgi persėdimų laikai. Todėl renkantis tokius skrydžius, atkreipkite dėmesį į jų trukmę, netaupykite bagažui ir būkite paruošę vaikams veiklos, kad ir jums ir aplinkiniams ši kelionės dalis netaptų košmaru. Juk negalite tikėtis, kad mažieji pakeleiviai visą laiką ramiai snaus. 

„Mes kol kas dar vengiame tolimų, egzotinių kelionių, nes vaikams sunku iškęsti tokius ilgus skrydžius, tuo labiau, dažniausiai jie būna su persėdimais. Laikas oro uoste prailgsta, vaikai nuobodžiauja, mato daug blizgių, ryškių pakuočių, o galiausiai ir tėvų piniginės yra paploninamos. Tačiau iš patirties žinau, kad skrendant lėktuvu ar laukiant skrydžio labai pasiteisina nedideli stalo žaidimai“, – pataria B. Garuckė.

Pasak „Credit24” klientų aptarnavimo vadovės Donatos Stoškuvienės, ypač keliaujant lėktuvais, reikia būti apdairiems ir veltui neišleisti pinigų oro uostuose.

„Oro uosto kavinėse ir lėktuvuose maistas ir gėrimai yra kur kas brangesni nei įprastose parduotuvėse. Vaikai matydami lėktuve sumuštinį ar šokoladuką valgantį pakeleivį, greičiausiai užsinorės užkąsti. Iš anksto pasirūpinkite savo skanėstais. Taip pat, nepamirškite pasiimti gertuvės, tačiau vandens įsipilkite jau praėję patikrą. Taip sutaupysite pinigų”, – įspėja D. Stoškuvienė.

Taip pat, norėdami išvengti nenumatytų išlaidų, valiutą išsikeiskite iš anksto, o ne oro uoste, ten dažniausiai keitimo įkainiai ir valiutų kursai yra didesni. Taip pat derėtų nepamiršti užsiregistruoti skrydžiui iš anksto, nes atvykus į oro uostą, registracijai ar papildomam bagažui taikomi kur kas didesni mokesčiai. Pasak „Credit24” klientų aptarnavimo vadovės, lauktuves pirkti derėtų dar atostogų metu, nes laukdami skrydžio net už mažmožius permokėsite keletą kartų.

Privalomų kelionės daiktų sąraše – užkandžiai ir filmukai išmaniajame

Kiekviena mama turi kelionės daiktų sąrašą, be kurių negalėtų išsiversti nė vienoje išvykoje. Berta sako, kad pirmi punktai jos sąraše skirti užtikrinti gerą savijautą ir saugumą – termometras, vaistai nuo alergijos, gelis nuo nubrozdinimų, pleistrai ir bintai.

„Be vaistinėlės, man svarbiausia pasirūpinti greitai negendančiais užkandžiais, jie labai praverčia pradėjus vaikui nuobodžiauti! Mano dukra labiausiai mėgsta duoniukus, džiovintus obuolius, morkų lazdeles, tyreles“, – patarimais dalijasi B. Garuckė.

– Taip pat, kelionės metu visada turime kelis smulkius žaisliukus, knygeles, žurnaliukus, spalvinimo priemones. Žinoma, neapsieiname ir be išmaniųjų technologijų, kur įrašome trumpus filmukus bei žaidimus.“