Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Kodėl visos pamergės rengiasi vienodai?

Pasak istorijos šaltinių, ši tradicija atkeliavo dar iš karalienės Viktorijos laikų
Nuotraukos

Pasak istorijos šaltinių, ši tradicija atkeliavo dar iš karalienės Viktorijos laikų.

Independent.co.uk rašo apie keletą teorijų, iš kur galėjo kilti paprotys per vestuves pamergėms rengtis vienodai.

Viena jų byloja, kad šios tradicijos ištakos – Senovės Roma, kur vienapatystė taip pat buvo vertinama.

Kai kurie tikėjo, kad pamergės – grupėlė vienodai apsirengusių moterų, kurios nubaidydavo piktąsias dvasias ir užtikrindavo, kad sužadėtinių vestuvių ceremonija įvyks be jokių trukdžių.

Prof. Liz Gloyn iš Londono universiteto pasakojo, kad iš tikrųjų nėra jokio ryšio tarp Senovės Romos ir šiuolaikinių vestuvių tradicijų.

Ji paaiškino, kad ši neteisinga idėja kilo iš tam tikros romėnų santuokos – “confarreatio”, kurioje turėdavo dalyvauti 10 liudininkų.

„Confarreatio“ turėdavo dalyvauti 10 liudininkų, tačiau istorijos šaltiniuose nėra informacijos apie tai, kad jie turėjo būti apsirengę vienodai. Be to, liudytojais būdavo vyrai.

Nuotaka turėdavo grupelę moterų, kurios ją išlydėdavo iš į vyro namus.“

Tad panašu, kad pamergių vienodo apsirengimo tradicija nėra atkeliavusi iš Senovės Romos. Tačiau prof. L. Gloyn pasakojo, jog daug labiau tikėtina, kad veliumo dėvėjimas yra tų laikų palikimas.

„Nuotaka dėvėdavo ilgą geltoną veliumą, kuris buvo tarytum geras ženklas ir žymėdavo moters atėjimą į visuomenę jau kaip ištekėjusios. Be to, veliumas taip pat reikšdavo, kad nuo šiol ištekėjusi moteris visada viešumoje vaikščios prisidengusi savo plaukus.“- pasakojo L. Gloyn.

Braitono universiteto profesorė Lou Taylor pasakojo, kad Vakaruose tradicija pamergėms rengtis vienodas sukneles rėmėsi Karališkojo dvaro etiketu, o pirmosios pamergės su identiškomis suknelėmis jau buvo užfiksuotos per Karalienės Viktorijos vestuves, 1841 metais.

„Tokios progos suteikdavo (dar ir dabar suteikia) galimybę parodyti Karališkųjų rūmų galią ir karališkųjų tradicijų laikymąsi, ypač vestuvių metu pačiame Londono centre – vykdavo procesija iki pat Vestminsterio vienuolyno.

„Karalienė Viktorija turėjo 12 pamergių, kurios vilkėjo tokias pačias tuo metu madingas sukneles be petnešėlių, o plaukus puošė dirbtinės rožės. Vienoda pamergių apranga taip pat reiškė Karališkos šeimos valdžią bei pataikavimą svečiams.“ – pasakojo L. Taylor.

 

Info