Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Vilniuje baigėsi pirmasis Lietuvos jaunųjų atlikėjų festivalis-konkursas „Linksmieji pasažai“.

Šiais metais konkurse dalyvo net 140 moksleivių, iš jų – 65 pianistai solistai ir 36 ansambliai iš visos Lietuvos muzikos ir meno mokyklų.
Nuotraukos

2018.04.23.

Vakar Vilniuje baigėsi pirmasis Lietuvos jaunųjų atlikėjų festivalis-konkursas „Linksmieji pasažai“. Šiais metais konkurse dalyvo net 140 moksleivių, iš jų – 65 pianistai solistai ir 36 ansambliai iš visos Lietuvos muzikos ir meno mokyklų.

Festivalio-konkurso perklausos vyko baladžio 21 d. Vilniaus mokytojų namų Svetainėje ir Didžiojoje salėje. Dvi vertinimo komisijos, kurias sudarė Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos pedagogai, atrinko 42 laureatus, kurie buvo pakviesti dalyvauti baigiamajame laureatų koncerte. Jauniausios ansamblių grupės dalyvės apdovadotos paskatinamuoju prizu ir pakviestos dalyvauti laureatų koncerte. Laureatų koncertas vyko balandžio 22 dieną Chodkevičių rūmų salėje.

Renginio organizatorė VšĮ „Muzikos forumas“ direktorė Skirmantė Stasėnaitė dėkoja visiems, padėjusiems įgyvendinti sėkmingą ir gražų renginį, ir džiaugiasi užsimezgusiu gražiu bendradarbiavimu su Vilniaus paveikslų galerija, leidykla „Alma littera“ bei Lietuvos muzikos informacijos centru. Leidykla „Alma littera“ jau ne vienerius metus knygomis remia įstaigos organizuojamus renginius, o įstaigos iniciatyvą minint valstybės atkūrimo šimtmetį įsteigti specialius prizus už gražiausiai atliktus lietuvių kompozitorių kūrinius šiais metais parėmė Lietuvos muzikos informacijos centras, kurio išleistais kompaktiniais diskais apdovanoti 8 solistai ir ansambliai. Skirmantė Stasėnaitė pastebi, kad nesitikėjo tokio aktyvaus dalyvių susidomėjimo, tačiau tai, kad į renginį sugužėjo toks didelis vaikų ir jaunimo būrys iš visos Lietuvos, rodo, kad yra poreikis tokio pobūdžio renginiams: „Siekiame suteikti moksleiviams šventę, apdovanoti kuo daugiau dalyvių, siekiame ne skatinti muzikines varžybas, o paskatinti norą muzikuoti ir suteikti galimybę jauniesiams atlikėjams iš visos Lietuvos koncertuoti unikalioje viešojoje erdvėje ir įgyti vertingos patirties“.

Ansamblių vertinimo komisijos pirmininkė Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja ekspertė Albina Šikškniūtė pripažino, kad vertinimo komisija buvo maloniai nustebinta aukšta jaunųjų muzikantų atlikimo kokybe, o laureatų baigiamajame koncerte dalyvavusi vertinimo komisijos narė Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos vyr. mokytoja Inga Vyšniauskaitė pažymėjo, kad buvo sužavėta nuoširdžiu jaunimo muzikavimu.

Festivaliui-konkursui perengusi net kelis moksleivius Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokytoja Jurga Silickienė taip įvertino renginį: „Dvi šventiškai džiaugsmingos dienos pakylėjo mus virš kasdieninio darbo ir jį įprasmino. Šiandien dar visomis mintimis, ausimis, širdimis mes praėjusioje muzikinėje fiestoje! Kaip gaila, kad ji baigėsi...“.