Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Plūdinės meškerės

Žvejybos patarimai
Nuotraukos

Plūdinė - tai daug žmonių mėgstamas ir paprastas žvejybos būdas, nes nereikia labai daug pastangų įdėti norint pagauti žuvį. Tiesiog tereikia stebėti iš vandens savo plūdę ir viskas. Jai ji neria reikia kisti jai ji važiuoja į šonus reikia kirsti jai ji gulasi reikia kirsti ir pan.

Sudedamosios dalis:

1. Meškerė.

2. Ritė.

3. Valas.

4. Pašaras.

5. Kvapai.

6. Masalas.

7. Pavadėliai.

8. Kabliukai.

9. Suktukai.

10. Plūdė.

Meškerė - Pirmas klausimas tikriausiai kokia geriausia meškerė plūdiniai žvejybai. Taigi pirmiausiai mes turime pagalvoti apie malonia žvejybą ir tą jausmą kaip traukiame žuvį. Norint kad suteiktu pakankamai jautrumo ir nepakartojamų efektų siūlyčiau imti lengvą meškerykotį, reiktu taip pat suderinti visas dalis kad žvejyba butu pasisekusi ir pagautumėt. Plūdinėmis meškerėmis dažniausiai žvejojama 1 - 3 m gylyje, kartais giliau. Norint, kad masalas greičiau pasiektų dugną ir jo begrimztančio nenumautų smulkios žuvytės, bei kad plūdė stovėtų - ant pavadėlio tvirtinami svareliai. Svareliai dažniausiai naudojami šratelio pavidalo. Pradžių per 5 - 15 cm nuo kabliuko pritvirtinamas mažiausias svarelis, o toliau - didesni: vienas nuo kito per 15 - 20 cm. Vieno stambaus svarelio naudoti nepatartina, nes, jį užmetant, labai pliaukši o tai baido žuvis, kartais supainioja valą.

Ritė - Rite galima naudoti paprasta žinoma neper daug paprasta reikia kad atlaikytu krūvius jai jus žvejosite iki keliu kg žuvis ir nusipirk labai paprasta ritę jūsų rite atlaikys labai mažai net sezono neišlaikys. Siūlyčiau kažkokia tai ryte susijusia su “shimano” gamybos. Kadangi jos ilgiausiai tarnauja ir yra pritaikytos visokiai žvejybai. (Rekomenduočiau dar pasikonsultuoti su pardavėju, nes kiekvienais metais vis atsiranda naujovių).

Valas - Siūlyčiau mono, nes jis yra tinkamas labai šiai būtent sistemai, kadangi jis būna tamprus ir gerai pasikerta žuvis. Nereikia ten labai jau sudėtingu valų ar labai brangiu. Nes mes nesame milijonieriai, kad pirktume labai brangius valus. Žinoma reikia priderinti ir prie meškerykočių. Plūdinei meškerei naudojamas dažniausiai 0,1 - 0,25 mm storio valas, kuriuo galima ištraukti nemažą žuvį. Tačiau būna, kad ir meškerykotis būna sunkesnis bei ilgesnis, ir valas storesnis - iki 0,4 mm, tai daroma specialiai stambių žuvų (karšių, lydekų, laukinių karpių ir kt.) gaudymui. Vidutinėms žuvims gaudyt storas valas netinka - jis apsunkina plūdę, be to, ir žuvis valą greičiau pastebi. Prie valo reikia pririšti plonesnio valo pavadėlį, priešingu atveju žūklė bus ne visad sėkminga.

Pašaras - Kitaip dar vadinami “Jaukas” Kam jis mums reikalingas galvojat arba jai jo nusipirksite busite garantuoti, kad pagausite. Ne visada pagausite su jaukais nes gali būti keletą priežasčių:

1. Blogai paruoštas jaukas.

2. Gerai neįsigėręs ir neišbrinkęs.

Kvapai - Dažniausiai kaip naudojame pašarą (jaukus) mes perkame kvapus kad daugiau pritrauktume žuvies. Tačiau atsiminkite viena dalyką, kad kvapus reikia taip pat rinkti pagal jauką nes jai nuo jauko skirsis tai yra netos pačios firmos bus kvapai neatitiks jauko kvapų ir jaukas nesudirbs taip kaip reikia.

Masalas - Masalų pasirinkimas yra labai įvairus nuo musės lervų iki kokiu sliekų ar dzikų.

Pavadėliai - Visada geriausiai naudoti plonesni nei valas nes yra keletą privilegijų:

1. Žuvis ne taip baidosi.

2. Nenutrauksit plūdės su švinų. (tik kabliuką).

Kabliukai - Kokius kabliukus naudoti plūdiniai meškerei nėra atsakymo. Kadangi žiūrint ką žvejosim jai, jai žvejosim tarkim mažą žuvį, naudosim mažus kabliukus. Jai stambia reiks didesnio kabliuko. Tiesiog reiktu daugiau pasidomėti prekybos vietose apie svorio laikymą kabliuko ir jų formas.

Suktukai - Kam reikalingi suktukai dažnas klausimas taip pat pasitaikantis. Atsakymas yra labai paprastas jų paskirtį galima naudoti labai įvairiai:

1. Antram kabliukui rišti.

2. Kad kabliukai jai yra 2 nesusipainiotu.

3. reguliuojamas pavadėlio dydis.

Plūdė - Dauguma klausia kokia plūde naudoti yra geriausiai naudoti? Slankiojančia ar paprasta. Aš tiesiog laikausi prie tos nuomones, kad žiūrint kur žvejosi ar tekančiame vandenyje ar dar kokiame.

Tada dar manęs kalusia kiek gramų plūdę geriausiai dėtis? Čia taip pat nėra atsakymo kadangi reikia žiūrėti pirmiaisia ką gaudysit, kur gaudysit, ir kokia žuvį.

 


sarunas112