Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Biuro paslaugos lankstumas nebėra tik mažų įmonių prioritetas

2020.10.06.

Pakitus požiūriui ne tik į darbą, bet ir į darbo vietą lankstumo poreikis bei svarba dar labiau išaugo. Spalio 1 d. rengtoje Colliers International konferencijoje „Flex Forward | The Future of Flex in EMEA“ metu diskutuota kaip suteikti daugiau galimybių tiek įmonėms, tiek darbuotojams? Kaip atrodys šio sektoriaus ateitis?

WeWork: Lankstumo poreikis

Dirbti nuotoliniu būdu šiandien nėra tik reta galimybė – tai daugeliui tapo kasdienybe. Kaip pastebi „WeWork“viceprezidentas Ronen Journo – tradiciniai stacionarūs ofisai, kai organizacija pati atsakinga už patalpų nuomą ir visokeriopą aprūpinimą, ateityje taps daug retesniu pasirinkimu, daugės lanksčių (angl. Flex office) ofisų nuomos pasirinkimo galimybių. Dėl šios priežasties didės ir konkurencija šioje srityje. Anot R. Journo, darbuotojams itin svarbu, kad jie patys galėtų daryti pasirinkimus – planuoti dienotvarkę, susidaryti grafiką leisiantį atlikti užduotis tinkamiausiu metu, pasirinkti iš kur dirbti – ofiso, namų ar kitos vietos.

Flex tipo centrai Europos, Vidurio rytų ir Afrikos regionuose

Pasak Sandros Jovaišaitės, „Colliers International Advisors“ partnerės ir tarpininkavimo departamento vadovės Vilniuje, žvelgiant į Europos, Vidurio rytų ir Afrikos regionus (toliau EMEA, angl. Europe, the Middle East and Africa), Vilnius turi vieną mažiausių veikiančių flex tipo centrų skaičių. Vis dėl to, pagal užimamo ploto proporciją biurų rinkoje (2.7 - 2.6 %)  viršija EMEA vidurkį, kuris 2020 metų pirmame pusmetyje siekė apie 1.9 % viso esamo biuro ploto. „Analizuojant EMEA regiono paklausos tendencijas matome, jog nors dalis įmonių nutraukė savo sutartis, 2020 metų pirmąjį pusmetį tokiose miestuose kaip Viena, Hamburgas, Maskva ir Sankt Peterburgas apie 30% nuomos sandorių jau buvo sudaryta flex tipo centruose. Manome, jog tokio tipo centrų  paklausos aktualumas išliks dėl lankstumo ir sprendimo spartos. Tiek Lietuvoje, tiek EMEA mastu, operatoriai vis daugiau konkuruos su augančia subnuomai skirtų plotų pasiūla, o galimos viešbučių paskirties objektų konversijos į flex tipo biurus dar labiau aštrins konkurenciją. Be abejo ši tendencija gali būti išnaudojama ir kaip galimybės flex tipo centrų plėtrai partneriaujant su jau rinkoje patyrusiais operatoriais. Atsiranda galimybių nuomininkams – panaudoti įrengtus ir nenaudojamus plotus, kuriuos norisi išlaikyti ateities plėtrai. Ilgalaikėje perspektyvoje šio subsektoriaus perspektyvas vertiname palankiai. Jau prieš Covid-19 pandemiją EMEA regione nuomininkai formavo poreikį lanksčioms nuomos struktūroms, įtraukiančioms dalį biuro poreikio flex tipo centre. Ši tendencija Lietuvoje dar mažai pastebima, tačiau tai tik laiko ir naujų biuro nuomos pirkimų klausimas.“  – pastebi S. Jovaišaitė.

Workland: vis daugiau didžiųjų įmonių pereina į lanksčios nuomos biurus

„Šiuo metu „Workland“ užimtumas siekia 90 procentų, tačiau stipriai keičiasi klientų ratas – jei prieš Covid stambių įmonių užklausos buvo gan retos, dabar yra dominuojančios. Pilnai aptarnaujami centrai tampa racionaliu sprendimu, dėl  nuomos sąlygų lankstumo. Taip pat puikiai tinka naujiems įgūdžiams kai dirbama tarp namų ir biuro. Įmonės susiduria su nuolat kintančių darbuotojų skaičiumi, nauja tendencija dirbti tarp namų ir biuro parodė, kad standartinė nuoma – nuomos mokestis už nenaudojamą plotą – šiai dienai atrodo neracionalu. Pilnai įrengti biurai suteikia privalumų darbdaviams, nes tuomet jie gali pasiūlyti daugiau lankstumo ir užtikrinti unikalias darbo vietas savo komandai – ne tik jaukios virtuvės, bet ir pramogų, poilsio erdvės. Tai svarbu siekiant į ofisus susigrąžinti namų laisvę ir komfortą pamėgusius darbuotojus.– sako „Workland“ valdomų verslo centrų vadovė Lietuvoje Laura Panovienė 

„Tikiu, pilnai aptarnaujamų biurų ateities perspektyva. Šis segmentas stipriai auga. Matome, kad pandemija veikė kaip katalizatorius, tokių lanksčių paslaugų paklausai, ypač tuomet kai norisi atsargiai elgtis su ilgalaikiais įsipareigojimai“ – L.Panovienė.