Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Europos inovacijų ekspertai diskutuos apie universitetų verslumą

2018.04.24.

Balandžio 25-26 d. Europos inovacijų ekspertai iš daugiau kaip 20 šalių renkasi Vilniuje dalyvauti antrajame Lietuvos pirmininkavimo Europos inovacijų agentūrų asociacijos TAFTIE renginyje, kurį organizuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Šio renginio tema  – universitetų verslumas ir atžalinių įmonių (angl. k. spin-off) kūrimas.

 „Organizuodami šį renginį tikimės pasisemti patirties iš inovacijų profesionalų, kurie turi skirtingą patirtį. Lietuvą domina, kaip pažangios šalys sukūrė palankią inovacijų ekosistemą ir geba universitetus sutelkti sėkmingam tyrimų komercinimui, verslumo skatinimui. Pavyzdžiui, Oksfordo universitetas pritraukė savo startuoliams milijonines investicijas. Tikimės išgirsti naudingos patirties“, – pasakoja Birutė Bukauskaitė, TAFTIE organizacinio komiteto sekretorė, MITA direktoriaus vyriausioji patarėja.

 „Lietuvoje universitetai aktyviai orientuojasi į įvairias verslumo iniciatyvas ir žingsnis po žingsnio  prisideda prie startuolių ekosistemos kūrimo. Džiugu, kad procesai jau prasidėjo mūsų šalyje: atsirado technologijų perdavimo centrai, jaunimas domisi startuolių kūrimu. Jau turime ir nemažai sėkmingų jaunų verslų. Dabar turime dėti tolimesnes pastangas ir mokytis iš geriausių užsienio ekspertų  bei kurti palankią verslumui aplinką mokslo įstaigose“, – sako Ričardas Valančiauskas, TAFTIE organizacinio komiteto pirmininkas, MITA Inovacijų skyriaus vedėjas.

Renginyje žinomi ir pripažinti ekspertai iš Jungtinės Karalystės, Danijos, Belgijos, Serbijos skaitys pranešimus ir pasidalins patirtimi apie tai, kaip universitetuose esančios organizacinės struktūros padeda kurti jaunus verslus.

Renginio metu Lietuvoje įsikūrusio rizikos kapitalo fondo „Opencircle Capital“ partneris Jens Kristian Damsgaard iš Danijos kalbės apie ateities įžvalgas ir atžalinių įmonių svarbą.

Pranešimą apie tai, kaip užauginti sėkmingas atžalines įmones, perskaitys Belgijos KU Leuven universiteto fondo vykdomasis direktorius dr. Koenraad Debackere.

Esminius sėkmingų universitetų kriterijus, būtinus sukurti palankią aplinką atžalinėms įmonėms augti, įvardins Danijos komercializacijos direktorius Jon Wulff Petersen, dirbantis konsultacinėje patentų, prekės ženklų ir dizaino apsaugos bendrovėje „Plougmann Vingtoft“.

Apie tai, kas vyksta Oksfordo universitete ir kaip universitetuose sukurtos struktūros padeda sukurti startuolius, kalbės konsultantė Britta C Wyatt iš Jungtinėje Karalystėje įsikūrusios globalios inovacijų vadybos ir technologijų bendrovės  įmonės Oxtentia Ltd.

Londono verslo mokyklos inovacijų ir verslumo instituto vykdomasis direktorius Jeff Skinner papasakos, kaip sėkmingai komercializuoti universitete sukurtas technologijas.

Ekspertinėmis žiniomis apie technologijų perdavimo srities naujausias tendencijas pasidalins Serbijos Belgrado universiteto Technologijų perdavimo centro direktorius dr. Nedeljko Milosavljević.

Į renginį kviečiami dalyvauti Ūkio, Švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos universitetų atstovai.