Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Garsus plastikos chirurgas apie pacientų norus – „pripūstos“ krūtinės eina užmarštin

2019.10.18.

Vienas garsiausių Lietuvoje plastikos chirurgų, plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas med. m. dr. Kęstutis Maslauskas sako, kad nenatūraliai atrodančios „pripūstos“ krūtinės eina užmarštin. Vyraujančia tendencija tapo natūralumo siekis. Tiesa, specialisto teigimu, yra ir kita tendencija – išvaizdos korekcijų pageidauja vis jaunesni žmonės.

Per metus K. Maslauskas atlieka apie 500 plastinės chirurgijos procedūrų. Anot jo, paklausa metai iš metų beveik nekinta, tačiau pacientų paveikslas dabar kiek kitoks nei, pavyzdžiui, prieš dešimtmetį.

„Anksčiau beveik absoliuti dauguma pacientų buvo moterys. Vyravo du tipai – norinčios nugalėti bėgančius metus ir pasididinti krūtinę. Jaunos merginos kreipdavosi gana retai. Žvelgiant į dabartinę situaciją, galima drąsiai teigti – besikreipiančiųjų į plastikos chirurgus amžiaus vidurkis mažėja. Manau, dabar didžiąją dalį sudaro moterys nuo 25 iki 35 metų“, – sakė dr. K. Maslauskas.

Anot jo, pacientės tampa vis drąsesnės, plastinės operacijos nebėra tabu. Pavyzdžiui, dalis pacienčių, kurios pageidauja operacijų būdamos jaunos, kreipiasi dėl nosies korekcijos. Be to, į krūtų ir pilvo operacijas dabar dažniausiai atvyksta pacientės po gimdymo, dėl pakitusių proporcijų ir kūno formų.

„Tarp mano pacientų vyrai sudaro tik kelis procentus. Jie dažniausiai kreipiasi po nosies traumų arba norėdami pakoreguoti itin pastebimą nosies kuprelę“, – pasakoja dr. K. Maslauskas.

Plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo manymu, jauni žmonės vis dažniau nori koreguoti savo išvaizdą dėl įsigalėjusio grožio kulto. „Socialiniai tinklai, žiniasklaida ir apskritai internetas labai smarkiai paveikė žmonių suvokimą apie tai, kokia turi būti žmogaus išvaizda. Visa tai sukūrė spaudimą darantį foną, kuris jaunus žmones priverčia jausti nepasitenkinimą dėl savo išvaizdos“, – sakė. dr. K. Maslauskas.

Laimei, plastikos chirurgo teigimu, ima ryškėti tendencija, kuri rodo, kad žmonės į „tobulos išvaizdos“ standartus pradėjo žiūrėti kritiškiau.

„Nors daugelis, matyt, yra girdėję apie tyrimus, kurie rodo, jog patrauklūs žmonės yra laimingesni ir sėkmingesni, vis rečiau matau atvejų, kai galvoje susikurto grožio standarto vaikomasi aklai. Štai, pavyzdžiui, krūtų korekcijos. Anksčiau buvo gana daug atvejų, kai buvo prašoma nenatūraliai atrodančios krūtinės. Dabar pastebiu vis daugiau racionalumo ir noro net ir po korekcijos išlaikyti natūralias proporcijas“, – aiškino gydytojas K. Maslauskas.

Pasak jo, didelę tokių pacienčių dalį sudaro moterys, neseniai susilaukusios vaikų, kurios pageidauja atstatyti iki gimdymo buvusias formas ar jas net patobulinti. Jų amžiaus ribos yra 30–48 metai.

„Vaikų auginimas ir buitis iš jų pareikalauja daug jėgų. Ne visoms mamoms pavyksta įterpti dar ir užtektiną sporto krūvį, todėl kreipiamasi į plastikos specialistus“, – dėstė dr. K. Maslauskas.

Plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo teigimu, noras apskritai išvengti operacijos taip pat – pastebimai auganti tendencija. Vis dažniau pasirenkami vadinamieji mini invazijos metodai, kai pageidaujami rezultatai, pasitelkus injekcijas ar lazerinius prietaisus, pasiekiami be chirurginės intervencijos.

„Vis dėlto svarbiausias klausimas yra ne tas, kokią ar kokio tipo grožio procedūrą pasirinkti, o kodėl jos apskritai reikia. Ar ji yra būtina, ar tai tik visuotinio spaudimo atrodyti tobulai suformuotas poreikis“, – apibendrino dr. K. Maslauskas.