Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Į Lietuvą plūsta programuotojai iš viso pasaulio. Prasideda didžiuausia šios srities konferencija Baltijos šalyse.

2019.11.12.

Lapkričio 13 dieną Lietuvos sostinėje prasidės jau aštuntoji programuotojų konferencija „Build Stuff“. Šių metų idėja – programavimo džiunglės (Software Jungle), kuriose raginama pasinerti į mokymus, dirbtuves, naujoves ir itin platų šios srities profesionalų ratą.

Šiandien Vilniaus Oro Uostas vieną po kito pasitinka „Build Stuff“ konferencijos dalyvius ir pranešėjus, tarp kurių Casey Rosenthal (JAV), šiuo metu populiarėjančio Chaosinio programavimo (Chaos Engineering)  metodikos autorius, anksčiau vadovavęs Netflix programuotojų komandoms. Michele Bustamante (JAV) – bestselerio „Learning WCF“ autorę, Randy Shoup – WeWork įmonės Technologijų vadovą.

Pavykus užkalbinti pirmuosius konferencijos dalyvius, atvykėliai itin žavėjosi šiltu Lietuvos sutikimu, džiaugėsi patogia kelione:

„Pirmas kartas Lietuvoje tikrai nenuvilia. Labai smagu sulaukti malonaus sutikimo po jaukios kelionės“ – sakė C. Rosenthal. Jam antrino ir M.Bustamante, sakydama, kad labiausiai bijojo lietingo, vėsaus oro – „Draugai, viešėję šioje šalyje, minėjo, kad čia dažnai lyja ir yra šalta. Apsidžiaugiau, kai pamačiau rudenišką saulę“.

O R. Shoup nekantravo kuo greičiau dalyvauti konferencijoje ir pasidalinti sava patirtimi – „Jau ne pirmą kartą dalyvauju kaip pranešėjas „Build Stuff“ konferencijoje Lietuvoje. Kiekviena viešnagė kol kas buvo puiki – labai laukiu konferencijos pradžios, turiu daug kuo pasidalinti!” – su šypsena kalbėjo R.Shoup.

Vilniaus Oro uosto laukiamasis, skirtas pasitikti konferencijos dalyvius, buvo papuoštas „Build Stuff“ atributika, kuriančia džiunglių nuotaiką.

Paklausus „Build Stuff“ įkūrėjos Neringos Young, kuo šių metų ruošimasis konferencijoms išsiskiria lyginant su praeitais, atsakė, kad labiausiai jaučiamas itin stiprus bendruomenės ryšys:

„Ar šie metai tokie, ar padeda per tiek metų įgyta patirtis, bet šiandienos ruošimasis konferencijoms yra kitoks. Jis brandesnis – konferencijų pranešėjai, dirbtuvių lektoriai ir patys dalyviai, dažnas iš jų jau yra tapęs draugu, atvykstančiu į Lietuvą jau ne pirmą kartą. Negana to – jaučiamas milžiniškas programuotojų bendruomenės palaikymas dėl to, ką darome. O mūsų ne tiek ir mažai – atrodo, bendraujame kone su kiekviena valstybe“ – šypsosi N.Young – „Be to, pranešėjų šiais metais taip pat yra daugiau. Tad jei žmonės atvyksta – reiškia, darome viską teisingai. Dėl to itin džiaugiasi visa „Build Stuff“ komanda“ – antrina.

Lapkričio 13 dieną Lietuvoje bus per 1400 informacinių technologijų atstovų. Geografinis laukas – itin platus: IT pasaulio atstovai atvyksta iš daugiau, nei 40 šalių: Baltijos, Vidurio Europos, JAV ir daugiau.

Konferencijoje dalyvaus tokios įmonės kaip „Danske Bankas“, „Metasite“, „Oracle, „Light Conversion“, „Cujo AI“, WIX, „Seb Bankas“, „Nortal, „Microsoft“ „Entigo“.

 

Nuotraukos autorius Augustas Didžgalvis