Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Į Varšuvą aktyviau keliauja lietuviai, po Baltijos šalis – estai ir latviai

2020.07.02.

Atnaujintais „Lux Express“ maršrutais skirtingų Baltijos šalių gyventojai naudojasi nevienodu intensyvumu. Lietuviai aktyviausiai keliauja į Varšuvą, o latviai ir estai dažniau renkasi reisus, jungiančius Taliną, Rygą ir Vilnių.

Keleivių vežėjas „Lux Express“ dar gegužę atnaujino reisus tarp trijų Baltijos šalių sostinių, o birželio viduryje – ir maršrutą Vilnius–Varšuva.

Tačiau keleivių vežėjai pastebi, kad lietuviai, latviai ir estai prioritetą teikia skirtingoms kryptims. Pavyzdžiui, 39 proc. visų keleivių, pasirenkančių maršrutą į Lenkijos sostinę, sudaro būtent Lietuvos gyventojai – šia kryptimi atnaujintais reisais jie naudojasi aktyviausiai.

Tuo tarpu „Lux Express“ maršrutais Vilnius–Ryga, Vilnius–Talinas bei Ryga–Talinas, intensyviausiai naudojasi latviai ir estai – jie nuperka du trečdalius visų bilietų.

Keleivių srautai pasiekė tik pusę pernykščio lygio, Lietuvoje – dar tik trečdalį

„Atnaujinome visus anksčiau veikusius maršrutus, keleivių srautų atsigavimas vyksta pamažu ir šiuo metu jis pasiekė pusę to srauto, kurį aptarnavome tokiu pačiu metu pernai“, – pasakoja Rait Remmel, „Lux Express“ tarptautinio verslo plėtros vadovas.

Jis taip pat pastebi, kad iš visų Baltijos šalių lėčiausiai atsigauna keliautojų iš Lietuvos aktyvumas, šiuo metu siekiantis vos trečdalį pernykščio srauto.

„Pirmosios dienomis, kai tik atnaujinome tarptautinius maršrutus Baltijos šalyse, visi bilietai buvo išperkami tą pačią kelionės dieną arba išvakarėse. Dabar pastebime, kad grįžta išankstinis kelionių planavimas – gyventojai rezervuoja bilietus prieš dvi savaites, – dalinasi „Lux Express“ atstovas. – Pradėjo augti išankstinis bilietų pardavimas – tai yra ženklas, jog susidomėjimas kelionėmis ir keleivių pasitikėjimas pamažu grįžta.“

Keleivių vežėjų atstovas pastebi, kad šiais metais visose Baltijos šalyse aktyviau populiarinamos kelionės į kaimynines šalis, todėl tikimasi nuolat augančio keleivių srauto. Atsižvelgiant į rekomenduojamus saugumo reikalavimus, visuose „Lux Express“ autobusuose po kiekvieno reiso atliekama sėdimų vietų dezinfekcija, o keleiviai aprūpinami rankų dezinfekantais. Siekdama visapusiškai užtikrinti saugumą, „Lux Express“ kiekvienam keleiviui, pageidaujančiam daugiau privatumo, suteikia galimybę papildomai rezervuoti gretimą vietą už pusę įprastos bilieto kainos.