Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Inovatoriai įsteigė 17 perspektyvių verslų

2018.10.03.

Nesustebkite, jei netolimoje ateityje upėse pamatysite elektra varomus laivus, atvykus pas gydytoją Jums bus įtaisyta ankstyvuosius širdies sutrikimus diagnozuojanti sistema, o ūkininkaujantiems bus siūloma leisti klasikinę muziką siekiant užauginti kokybišką jautieną. Šios ir daugybė kitų naujovių jau skverbiasi į Lietuvos rinką.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) paskelbė kasmetinio konkurso „Ieškomas Inovatorius!“ galutinius rezultatus. Rugsėjo mėn. buvo įkurta 17 naujų startuolių, kurių idėjos stebina perspektyvumu. Sporto ir medicinos inovacijos, dronų įkrovimo prietaisai, hibridiniai saulės kolektoriai, robotizuotos sistemos, kriptovaliutų platformos, naujos gyvūnų auginimo technologijos, naujovės elektronikos srityje  – tokios idėjos šiuo metu vystomos Lietuvoje.

 „Mūsų tikslas atrasti ir paskatinti inovatorius, talentingus verslo idėjų generatorius, kurie nori įgyvendinti savo svajonę – turėti verslą. Inovacijų savaitės metu stengiamės užkrėsti naujovių „virusu“ bei paskatinti galvoti apie idėjų realizavimą. Taip pat turime tikslą prisidėti prie 1000 startuolių idėjos vystymo Lietuvoje iki 2020 metų “, sako MITA direktorius Kęstutis Šetkus.

Inovatyvūs verslai kuriami taikant įvairius sprendimus, pavyzdžiui pasitelkiant lietuviškus lazerius vystomos naujos litavimo ir apdirbimo technologijos, plačiai naudojamos robotizuotos technologijos, kurios leidžia atsisakyti žmogaus darbo jėgos bei skaitmenines technologijos, įgalinančios procesų standartizaciją. Nauji verslai pasitelkia naujas vaizdo filmavimo ir apdorojimo technologijos bei virtualios realybės sprendimus.

Miesto festivalio „Inovacijų savaitė 2018“  metu inovatyvių idėjų kūrėjai buvo apdovanoti diplomais ir paskatinimu eiti pirmyn iš MITA ir Lietuvos inovacijų centro ekspertų.

Pavasarį šiame konkurse buvo gautos 72 idėjos, iš kurių buvo atrinktos perspektyviausios, o jų autoriams pavyko įsteigti 17 inovatyvių verslų.

Startuoliams  šiuo metu yra teikiama konsultacinė pagalba teisiniais, finansavimo, investicijų pritraukimo klausimais.

Geriausieji iš jų, įvykdę didžiausią progresą, turės galimybė vykti į MITA organizuojamas akceleravimo programas prestižiniuose užsienio akceleratoriuose. Bus siūlomos galimybės vykti į Izraelį, Singapūrą, Kiniją ar į Skandinavijos valstybes.

Ši veikla įgyvendinama per MITA kartu su partneriais vykdomą inciatyvą „InoSpurtas“. Prie šio konkurso prisideda ir pradedančiuosius inovatorius konsultuoja net 8 organizacijos: MITA, Lietuvos inovacijų centras, Visorių informacinių technologijų parkas, Kauno mokslo ir technologijų parkas, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, Fizikos instituto mokslo ir technologijų mokslų parkas, Saulėtekio mokslo ir technologijų parkas, Šiaurės miestelio technologijų parkas.

MITA konkursas  „Ieškomas inovatorius!“ jau vyksta antrą kartą. Pernai buvo įkurta 11 startuolių, o šiemet – net 17.