Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

JAV specialistai rado dar vieną priežastį, kodėl daugėja avarijų

2017 12 05

Mokslininkasi Mara Fačio ir Džonas Dž. Makonelis iš Perdju universiteto buvo gerokai nustebę, kai paaiškėjo, kad avarijose žūstančių žmonių skaičius po  2011 metų pradėjo augti. Daugelis tai sieja su išmaniųjų telefonų plitimu ir interneto tarifų mažėjimu.

Ta intencija minėti mokslininkai nusprendė išsiaiškinti, kiek pavojingi ne patys išmanieji telefonai, o viena programėlė – kadaise populiariu buvęs žaidimas Pokemon Go. Tam jie surinko visus duomenis apie avarijas, įvykusias nuo apie Indianos valstijoje Tipekano apygardoje tarp 2015 – 2016 metų.

Tyrimą atlikę specialistai mano – jeigu susumuoti jų tyrimų rezultatus, tai per Pokemon Go „krizę“ viso šalyje per penkis mėnesius įvyko 145 632 avarijos, kuriose 29 370 žmonės nukentėjo ir 256 žuvo. Avarijų pridaryti nuostoliai vertinami nuo 2 iki 7,3 mlrd. JAV dolerių.

Tiesa, šie skaičiai – teoriniai, išvesti įvertinus avarijas viename regione. Kita vertus, jeigu pokemonus pakeis kokia nors kita, panaši programėlė, tai gali sukelti naują avarijų bangą, tačiau ką daryti su mokslininkų paskaičiavimais, JAV pareigūnai kol kas nenusprendė.

 

Paruošta pagal užsienio spaudą

Prim.lt