Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Kaip vyksta automobilių varymas iš Lietuvos į Ukrainą

2017 11 29

Ukrainos įstatymai numato du būdus, leidžiančius įvežti automobilius be muito mokesčių. Abu jie skirti užsieniečiams, tačiau vietos gyventojai ir čia rado spragų.

Ukrainiečiai automobilius su užsienietiškais numeriais įsiveža tranzito ar laikino buvimo šalyje režimu.

Pirmą būdą – „tranzito“ režimą naudoja pasienio gyventojai. Tarkim Lvovo gyventojai gali Lenkijoje nusipirkti automobilį ir be jokių muitų važiuoti namo. Tiesa, jam kas penkias dienas teks nuvažiuoti į Lenkiją, nes, priešingu atveju, reikės mokėti muitą arba, to nepadarius, likti be automobilio.

Antras būdas tinka Ukrainoje gyvenantiems užsieniečiams. Jie metus laiko gali naudoti savo automobilius be ukrainietiškos registracijos, pasirinkę „laikino įvežimo“ režimą. Kaip tik čia skylę ir rado ukrainiečiai. Lenkijoje ir Latvijoje atsirado asmenų, kurie registruoja savo įmones, įmonėms priskiria automobilius, o tada pagal įgaliojimus perduoda juos ukrainiečiams. Už pinigus. Pagal dokumentus automobilis priklauso Lietuvos įmonei, todėl ukrainietis juo gali naudotis metus be jokių mokesčių. Iš pradžių šia sistema naudojosi Kijevo ir Vakarų Ukrainos gyventojai, dabar lietuviški automobiliai važinėja Zaporožės, Chersono ir Odesos regionų keliais.

Tiesa, jeigu lietuviška įmonė užsidarys ar jos turtas bus areštuotas, ukrainietis liks be patikėto transporto.

Šiuo metu Ukrainoje yra 383 300 užsienyje registruoti automobiliai, 236 600 iš jų jau pažeidė galimus buvimo šalyje terminus. Daugiausia automobilių per šiuos metus ukrainiečiai parsivarė iš Lenkijos – 118 000 vnt., per pus mažiau – iš Lietuvos – 54 700 vnt.

Kiek galios tokia tvarka, sunku pasakyti, nes Parlamentas jau gavo įstatymo projektą, kuris numato privalomą visų automobilių registraciją.

 

Paruošta pagal užsienio spaudą

Prim.lt