Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Kalėdine šviesų pasaka viliojantis Santakos parkas stebina kauniečius

2017 12 14

Šviečiantys elniai, spindinčios žvaigždės, medžiuose nutūpę paukščiai, iš tolo žibantis krištolinis lietus ir vilnijančios bangos. Taip kalėdiniu laikotarpiu atrodo Kauno senamiestyje esantis Santakos parkas, vakarais priviliojantis šimtus lankytojų.

„Anksčiau kalėdinio miestelio ribos Kaune apsiribodavo Rotušės aikšte ir pilimi. Šįmet nusprendėme išplėsti geografiją ir šventinę nuotaiką atnešti į Santakos parką. Puošdami jį siekėme netikėtumo įspūdžio. Norisi, kad čia apsilankę mažieji kauniečiai pajustų Kalėdų pasakos dvasią, o suaugusieji – prisimintų vaikystę ir tą nuostabų nekantraus laukimo jausmą. Tikimės, kad daugeliui tai bus kažkas naujo ir nepatirto“, – pasakojo Kauno miesto savivaldybės atstovas Andrius Palionis.

Centrinės miesto gatvės bei tiltai buvo papuoštos „šerkšno medeliais“, žvaigždėmis, panašią gamtos tematiką nuspręsta išlaikyti ir Santakos parke, sukuriant žiemiškos pasakos įspūdį.  Palei pėsčiųjų takus išsirikiavo aštuoni Kalėdų senelio elniai. Pasvajoti kiekvieną iš praeivių kviečia dvi didžiulės šiaurinės žvaigždės, kurių ryškus švytėjimas neabejotinai padės išpildyti sugalvotus norus.

Medžiuose supasi beveik šimtas paukščių ir triskart tiek spindinčių „krištolinio lietaus“ varveklių. Naujus šviestuvų stulpus padabino pusšimtis nuo upės atneštų šarmotų „bangų“, o čia pat stūksančios Kauno pilies stogelius ir kontūrus išryškino daugiau kaip 3,7 km ilgio gelsvos šviesos girlianda su tūkstančiais švieselių.

Šviesos instaliacijos įžiebiamos kasdien apie 16 val. kartu su visomis miesto gatvėmis. Priklausomai nuo oro sąlygų – saulėta, giedra ar apsiniaukus – kartais improvizuota kalėdinė pasaka čia sužimba ir kiek anksčiau. Kauniečiai ir miesto svečiai ja, kaip ir kitomis šventinėmis miesto puošmenomis, grožėsis iki sausio 7 dienos.