Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Lietuviško repo inovatorius Virusas: „Sėkmingų vyrukų tema dabar ant bangos“

2017 11 13

Robertas Azaravičius-Virusas į Lietuvos repo padangę daugiausiai naujų vėjų atnešė prieš pusmetį, kai pasirodė jo kūrinys  „Dar liko“, per trumpą laiką muzikiniame kanale „Youtube“ surinkęs daugiau kaip 100 tūkst. peržiūrų. Šiandien atlikėjas pristato naują darbą „Sėkmingų vyrukų tema“. Kaip pats sako, „daugiau nebegaliu tylėti apie tai, ką pastebiu aplinkoje“. Naujausias muzikinis kūrinys gimė iš paties kūrėjo asmeninių patirčių dirbant samdomą darbą, kuriant asmeninius santykius ir bandant rasti autentišką buvimo būdą. Sumanymui realizuoti prireikė beveik pusės metų. Robertas viskuo rūpinosi pats – nuo idėjos, dainos žodžių sukūrimo, muzikinio klipo scenarijaus parašymo iki atlikimo. „Šis darbas – stipriausia, ką iki šiol kurdamas repą esu padaręs“, –  savo kūrinį į socialinius tinklus ir radijo stotis palydi atlikėjas.

Robertai, naujasis kūrinys, regis, drąsiai drebia klausytojui į akis visus jo ir aplinkos netobulumus. Iš kur atsirado drąsos kalbėti apie tai atvirai?

Suvokimas, kad aš ir mano bendraamžiai esame taip įsisukę į kasdienius reikalus, kad neberandame laiko buvimui vienas su kitu be skubos. Kūrinyje susijungia mano ironiškas požiūris į tai, kas vyksta su mano bendraamžiais ir manimi pačiu. Kalbu apie jausmus, kuriuos išgyvenu visa tai stebėdamas. Suvokiu, kokias kliūtis reikia įveikti ir kiek daug nusivylimų patirti jaunam žmogui, kol jis susikuria savo sėkmės istoriją. Matau daug nusivylimo pasirinktu profesiniu keliu, liūdesio, kad gerų draugų kompanija tapo nutolę vienas nuo kito.Vieni pardavė sielą buities reikalams, kiti – nieko daugiau aplink nematydami vaikosi pinigų ir karjeros, treti – tokie apsnūdę, kad neaišku, kaip pažadinti. Susitinkame vis rečiau. Aplinkybės ir jų sąmoningas įsisamoninimas ir priėmimas buvo geriausia motyvacija rastis naujajam darbui.

Ką juo nori pasakyti?

Aš noriu, kad jaunas žmogus Lietuvoje būtų suprastas, kad vyresni žmonės, pamatę šį darbą, pamąstytų, jog jam yra nelengva. Noriu, jog kasdienėje veikloje įstrigusi asmenybė pažiūrėtų į save iš šalies, surastų šiame kūrinyje savo personažą ir galbūt priimtų sau tinkamus sprendimus, gal netgi pasijuoktų iš šios realybės, trumpam stabtelėtų ir atsikvėptų.

Atlikai didelio masto darbą – pats rūpinaisi viskuo neturėdamas jokios pagalbos ir finansinės paramos, netgi vadybininko. Kaip pavyko įkvėpti komandą realizuoti Tavo idėją taip preciziškai?

Komanda aplink mane būrėsi natūraliai, be skubos. Niekada nepamiršiu videomontuotojo Tomo Labašausko degančių akių, kai susitikome ant mano namo stogo, ant kurio buvo filmuojama viena iš klipo scenų, ir aš pirmą kartą jam parodžiau dainą bei papasakojau klipo idėjos „griaučius“. Jam labai patiko, nes ji buvo visai kitokia nei tai, kas šiuo metu kuriama Lietuvoje. Atlikdamas dainą skiriu daug dėmesio ekspresijai. Mano nuomone, tai nėra iki galo įsitvirtinę Lietuvos repo kultūroje. Dauguma žmonių, kurie nusifilmavo, yra mano draugai ir giminaičiai.

 

Kas buvo sunkiausia? Juk dirbai su neprofesionaliais aktoriais ir vaidmens atlikėjais, o rezultato profesionalumą ir paveikumą turėjai užtikrinti pats?

Sunkiausia buvo laviruoti tarp oficialaus vadybininko darbo, formalių užduočių, kurias reikėjo atlikti kasdien kaip samdomam darbuotojui ir kūrybinio proceso. Man trūko miego, pinigų, atrodė, kad man daug kas trukdo – žmonės, aplinkybės. Aš norėjau tik sėdėti ir kurti, bet to negalėjau sau leisti. Laimei, man pavyko – kūryba nepralaimėjo kovoje su darbu.

Kas labiausiai nustebimo šiame procese?

Idėjų generavimo inercija. Veiksmas lyg indukcija variklio statoriuje, kuriam atsiradus, idėjos pradeda suktis galvoje lyg variklio rotorius, be tiesioginio veiksmo ir mechaninio poveikio. Suvokiau, kad viena maža, bet galinga idėja lipdosi kaip sniego gniūžtė ir be finansavimo iš šalies gali nugriauti kalnus. Taip atsitiko ir man – aš tikėjau ir tam atidaviau visą save, nes jaučiau, kad kitaip negaliu. Liepą pabaigiau nugludinti dainos žodžius, vėliau ėmiausi klipo scenarijaus, kūriau personažų įvaizdį, organizavau filmavimus. Vis dar gyvenu su dilema, kaip dirbant visą darbo dieną, suderinti tai su kūrybine veikla. Jai skiriu visą savo energiją darbui, uždirbu pinigų, jei kūrybai – kenčia darbas.

Kiek laiko per dieną skiri muzikai?

Būna dienų, jog tam visai nerandu laiko, tačiau stengiuosi išspausti maksimumą. Dainuoju vos tik atsiranda tokia galimybė, tobulinu vokalinius įgūdžius, rašau tekstus kitiems Lietuvos atlikėjams.

Kas Tavo klipo žiūrovas?

Žmonės, kurie nuolat skuba, turi „n“ prievolių ir jaučia, jog pavargo. Taip pat tie, kurie susiduria su aplinkybėmis ir dilemomis atspindėtomis kūrinyje.

Klipe atlieki pagrindinio herojaus vaidmenį. Ar Tau artima jo realybė?

Tai yra mano klonas. Net netvarkingas kambarys atspindi realų mano kambario vaizdą. Pagal specialybę aš esu elektros inžinierius, o klipo pradžioje matosi šios specialybės atributų.  Ši specialybė nėra mano pašaukimas, nors aš dažnai sukuosi šioje sferoje. Bet tik dėl to, kad tai moku geriausiai ir tai man leidžia užsidirbti pinigų. Ilgą laiką kaip ir klipo herojus aš bijojau imtis kažko naujo – toleruodavau tai, ką man siūlo „sistema“. Po truputį atsiranda resurso jai pasipriešinti. Kol kas vis dar nelabai drąsiai.

Kas kėlė daugiausiai baimių?

Šeimos kūrimas, nes atrodė, jog tada teks paaukoti kūrybą, kad neliks tam laiko. Maniau, kad kurdamas ryšį dabartiniame gyvenimo etape tiesiog nuvilsiu ir skaudinsiu man artimą žmogų. Šiuos vidinius procesus lydėjo abejonės, ar tikrai svarbu tik pinigai ir kūryba, vėliau – nuovargis ir liūdesys, laiko neturėjimas, nuolatinis veiksmas, senų laikų ir draugų ilgesys.

Muzikiniame klipe apie tai aiškiai kalbi, tačiau jis viltingas. Ar atsiras dar daugiau vilties ir tikėjimo Lietuva bei šviesesniu rytojumi čia kituose Tavo darbuose?

Esu suplanavęs sukurti dar du klipus – bus repo trilogija. Turiu daug ambicijų – pagaliau susirasti vadybininką, kad pats galėčiau mažiau rūpintis techniniais ir plėtros dalykais, o susikoncentruoti į kūrybą.  Taip pat išlavinti vokalą, kad tapčiau universaliu atlikėju.

NAUJAUSIAS darbas – https://www.youtube.com/watch?v=6usKJ84C8Bo

Žydrė Dargužytė