Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

M. Lauhde: „Huawei“ dalyvavimas 5G tinklo diegime padidintų Europos skaitmeninę nepriklausomybę

2020.03.10

Penktoji mobiliojo tinklo karta, ekspertų nuomone, bus viena svarbiausių šio dešimtmečio technologijų. Ji vartotojams suteiks 20 kartų didesnį duomenų perdavimo greitį, o pramonei padės įvykdyti skaitmeninę transformaciją ir padidinti daugelio procesų efektyvumą. Deja, sėkmingą 5G plėtrą daugelyje valstybių pristabdė vienam pagrindinių naujojo tinklo įrangos tiekėjų „Huawei“ pritaikytos Jungtinių Amerikos Valstijų sankcijos, motyvuotos nepagrįstais kaltinimais šnipinėjimu ir asmeninių duomenų vagystėmis. Norėdamas išsklaidyti abejones „Huawei Technologies“ viceprezidentas kibernetinio saugumo ir privatumo klausimais Mika Lauhde aiškina, kodėl kompanijos tiekiama 5G infrastruktūra pagerintų nacionalinį Lietuvos bei kitų Europos šalių kibernetinį saugumą.

Saugumą užtikrins galimybė naudoti nuosavus šifravimo algoritmus

Prieš keletą metų buvęs Estijos vyriausiasis informacijos saugumo pareigūnas Jaan Priisalu viešai pareiškė, kad jo šalis privalo sukurti nuosavus duomenų šifravimo algoritmus, kurie užkirs kelią slaptos valstybės informacijos vagystei. „Huawei“ buvo viena kompanijų, į šią idėją pažvelgusių rimtai, ir savo kuriamą telekomunikacijų infrastruktūrą pradėjusi vystyti taip, kad ši vizija galėtų būti įgyvendinta visose Europos šalyse.

„Huawei“ tikslas yra pateikti naują požiūrį į kibernetinį saugumą ir nacionalinį konfidencialumą, taip padidinant Europos skaitmeninį suverenitetą. Mes laikomės visų Europoje ir Lietuvoje galiojančių teisės aktų, o į kai kuriuos teisinius aspektus pažvelgėme kur kas atsakingiau nei kitos 5G tinklo įrangą tiekiančios bendrovės“, – tikina Mika Lauhde.

„Huawei“ tiekiama 5G tinklo įranga suteikia galimybę valstybėms naudoti nuosavus šifravimo algoritmus, kurių šifravimo raktai neprieinami pašaliniams ar kitų šalių vyriausybėms – tik vietiniai mobiliojo ryšio operatoriai gali iššifruoti informaciją, kai jie tai padaryti įpareigojami teisiškai. Be to, kiekvienas vartotojas gali būti ramus, kad jo asmeninė informacija nepateks trečiosioms šalims – „Huawei“ nenaudoja vartotojų informacijos piniginiais tikslais, todėl jautrius duomenis laiko Europoje esančiuose serveriuose.

Planuoja perkelti 5G įrangos gamybą į Prancūziją

Įsigalioję nauji Europos 5G komunikacijų analizės ir rizikų reikalavimai lėmė tai, kad nuo šiol visi įrangos tiekėjai privalo įveikti identišką ir objektyvią rizikos vertinimo patikrą, kurios vienas kriterijų yra tiekimo grandinės saugumas. Mika Lauhde teigia, kad ši nauja tvarka „Huawei“ rūpesčių nesukels – šiuo metu bendrovė turi tyrimų centrų visoje Europos teritorijoje, o netolimoje ateityje planuoja perkelti 5G įrangos gamybą į Prancūziją.

„Tuo siekiame ne tik užkirsti kelią bet kokioms saugumo abejonėms, bet ir suteikti papildomos naudos Senojo žemyno valstybėms“, – pasakoja Mika Lauhde.

„Huawei“ yra numačiusi į naująją telekomunikacijų įrangos gamyklą Prancūzijoje investuoti daugiau nei 200 milijonų eurų. Tai sukurs apie 500 naujų darbo vietų ir leis per metus pagaminti produktų, kurių vertė sieks vieną milijardą eurų. Per 20 veiklos metų bendrovė mūsų žemyne yra tiesiogiai įdarbinusi 12 000, o netiesiogiai – 170 000 darbuotojų.

Monopolijos pavojus

Mika Lauhde mini ir dar vieną priežastį, kodėl jo atstovaujamos bendrovės 5G technologijų diegimas pasitarnautų kiekvienai šaliai – tai ženkliai padidintų tinklo atsparumą.

„Eliminavus „Huawei“ iš Lietuvos rinkos, joje įsivyrautų vos kelių telekomunikacijų įmonių dominavimas. Tai lemtų, jog netikėto gedimo ar kibernetinės atakos atveju, galėtų būti paralyžiuota visa šalies 5G infrastruktūra, kas sukeltų eilę grėsmių ir nepatogumų“, – įspėja Mika Lauhde.

Jei sąžininga rinkos dalis tektų „Huawei“, egzistuoja tikimybė, jog tokios nelaimės atveju šios kompanijos ryšio įranga išliktų funkcionali ir galėtų veikti, kol sutrikimai būtų pašalinti. Na, o jei problemų būtų „Huawei“ pusėje, kitų rinkos žaidėjų įrengimai galėtų ir toliau tiekti ryšį. Už tokią kritinės tinklo infrastruktūros diegimo strategiją pasisako dauguma kibernetinio saugumo ekspertų, o Kinijos telekomunikacijų įmonės priverstinis pasitraukimas galėtų apsunkinti jos įgyvendinimą – kadangi šiuo metu „Huawei“ prilygstančius 5G sprendimus gali pasiūlyti vos kelios bendrovės, rinkoje nebūtų išvengta monopolijos.

„Huawei“ tiki stipria Europos skaitmenine nepriklausomybe, konkurencingais mobiliojo ryšio tinklais ir vienodais reikalavimais visiems rinkos dalyviams. Siekiame Kinijoje sukauptomis kompetencijomis pasidalinti su Europa – teigia Mika Lauhde, „Huawei Technologies“ viceprezidentas kibernetiniam saugumui, – pasiekti šių tikslų nėra lengva, tačiau tikime, kad esame teisingame kelyje.“