Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Mokslininkai rado būdą, kaip suklaidinti bepilotį transportą

2017 08 08

Amerikiečių specialistai nustatė, kad specialiu būdu apklijavus kelio ženklus, galima suklaidinti bepilotį transportą, iššaukiant jo ne adekvačią „reakciją“.

Kaip žinoma, pagrindiniu bepiločio transporto informacijos šaltiniu yra taip vadinamas „automobilinis matymas“ – informaciją, kurią automobilis gauna iš kamerų ir lidarų. Tokie automobiliai mokomi atpažinti pakeliui sutinkamus objektus – kitus automobilis, pėsčiuosius ir kelio ženklus.

Autonominio transporto „mokymai“ vyksta sukeliant į jų „atmintį“ tiek automobilio užfiksuotus vaizdus, tiek iš kitų šaltinių paimtas nuotraukas ir vaizdo įrašus. Automobiliai jau išmoko atpažinti kelio ženklus, su sąlyga, kad pastarieji nėra pažeisti arba uždažyti. Arba, kaip nustatė mokslininkai iš Vašingtono, nėra apklijuoti lipdukais. Atlikdami eksperimentą, specialistai ant ženklo STOP užklijavo du juodus ir du baltus lipdukus. Autonominis automobilis ženklą suprato kaip informaciją apie greičio ribojimą.

Vėliau tas pats STOP ženklas buvo „papuoštas“ spalvotais lipdukais, sukuriant žodžius LOVE ir HATE (meilė ir neapykanta). Taip pakeistą ženklą automobilis vėl suprato kaip greičio ribojimą. Vėliau buvo atliktas eksperimentas su ženklu, nurodančiu posūkį į dešinę.

Tiesa, šiuo atveju mokslininkai atspausdino analogiško dydžio ženklą, kuriame rodyklę sudarė skirtingo ryškumo pilki kvadratai. Autopilotas ženklą ir vėl suprato kaip greičio ribojimą. Pateikdami išvadas, specialistai pareiškė, kad keletas pilkų lipdukų ant bet kurio ženklo gali suklaidinti dabartinius bepiločius automobilius.

Nepaisant to, kad ši žinia priverčia susimąstyti, specialistai įsitikinę, kad laikui bėgant ir autopilotams sukaupus daugiau informacijos, lipdukai ant ženklų jų nebeklaidins.

Beje, kol amerikiečiai žaidžia su lipdukais, Volvo specialistai Australijoje ieško būdų, kaip bepilotį transportą išmokyti atpažinti kengūras. Reikalas tas, kad dėl nenuspėjamo ir neprognozuojamo šių gyvūnų elgesio, kompiuterinės smegenys, kol kas, nesugeba tiksliai jų identifikuoti ir tinkamai reaguoti sutikus tokią „kliūtį“ kelyje.

 

Paruošta pagal užsienio spaudą

Prim.lt