Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

NASA mokslininkai sukūrė unikalias padangas

2017 11 23

NASA mokslininkai iš Džono Gleno vardo tyrimų centro sukūrė visiškai naujo tipo ypač elastingas padangas, kurios ne tik nebijo pradūrimų, bet ir gali atsistatyti po deformacijos.

Kol kas planuojama, kad jomis bus „apmauti“ marsaeigiai, tačiau kūrėjų komanda įsitikinusi, kad padangos gali pakeisti ir įprastą, guminį automobilių „apavą“.

Super elastingos (Superelastic) tapo NASA kartu su Goodyear vykdyto projekto tęsiniu. Padangos supintos tarsi grandininiai marškiniai iš nikelido titano lydinio. Šis lydinys iš visų šiandien žinomų geriausiai atgauna turėtą formą – jis gali visiškai atsistatyti jeigu deformacija neviršija 10 proc.

Anksčiau bandytose padangose iš spyruoklių ir kompozitinių medžiagų šis rodiklis buvo 0,3 – 0,5 proc.

Be kitų naujųjų padangų privalumų įvardinamas jų mažas svoris – 9 kg, galimybė reguliuoti sukibimą su bet kokia kelio danga ir puikios „regeneracinės“ savybės. Be to, naudojant formą „įsimenančius“ lydinius ir kaip radialinius standumo rėmus, skirtingai nuo spyruoklių, pasiekiamas didesnis konstrukcijos lankstumas.

Neapsiribodami vien kosmosu, mokslininkai jau dabar ieško būdų, kaip padangas pritaikyti karinei ir žemės ūkio technikai, automobiliams ir visureigiams. Teorinius skaičiavimus specialistai bando patvirtinti praktiškai, iš leidę į kelius tokiomis padangomis apmautą Jeep Wrangler.

 

Paruošta pagal užsienio spaudą

Prim.lt