Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Palangoje vyks XIII tarptautinė mokslinė praktinė konferencija „Kriminalistika ir teismo ekspertologija: mokslas, studijos, praktika“

2017 09 13

2017 m.  rugsėjo 14-16 d. Palangoje, Kurhauzo ir reabilitacijos centro "Pušynas" patalpose vyks XIII tarptautinė mokslinė praktinė konferencija "Kriminalistika ir teismo ekspertologija: mokslas, studijos, praktika".

Ši konferencija pirmą kartą Lietuvoje buvo suorganizuota 1999 m. dabartinio Mykolo Romerio universiteto Kriminalistikos katedros ir jos nuolatiniu organizatoriumi nuo 2002 m. tapo Lietuvos Kriminalistų draugija.

Konferenciją Lietuvoje nuspręsta organizuoti kas antrus metus - nelyginiais metais. Tačiau išaugus jos pripažinimui ir populiarumui užsienio šalyse, Europoje, nuo 2012 m. neeilinės konferencijos lyginiais metais yra rengiamos ir užsienio šalyse.

Šios konferencijos vyko Rusijoje, Ukrainoje, Lenkijoje. Konferencijoje kiekvienais metais dalyvauja apie 80 užsienio ir Lietuvos mokslininkų, praktikų, besispecializuojančių kriminalistikos, nusikaltimų tyrimo, teismo ekspertizės srityse. Konferencijoje yra atstovaujama 14-16 valstybių. Konferencijos datai yra išleidžiamas mokslinių straipsnių rinkinys.

2017 m. konferencija svarbi keletu aspektų: išsiplėtė geografinė konferencijos dalyvių įvairovė, šiais metais sulaukėme atstovų iš JAV, Suomijos, Graikijos, Ispanijos. Taip pat konferencija pasižymi svečių gausa - dalyvaus 90 užsienio šalių mokslininkų ir praktikų. Leidinyje ir Konferencijoje bus paskelbta daugiau nei 70 straipsnių ir pranešimų aktualiausiomis nūdienos problemomis - terorizmo ir organizuoto nusikalstamumo užkardymas, nusikaltimų tyrimo efektyvumas, teismo ekspertizės reikšmė nusikaltimų tyrimuose.

Konferencijos organizatoriai - Lietuvos kriminalistų draugija, Lietuvos teismo ekspertizės centras, Lietuvos teisės institutas.

Organizatoriai, džiaugdamiesi konferencijos populiarumu dėkoja Palangos miesto savivaldybei, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijai, Reabilitacijos ir poilsio centrui "Pušynas" už paramą ir pagalbą rengiant konferenciją bei užtikrinant jos aukštą mokslinį, kultūrinį lygį.