Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Pradėjo veiklą „Luminor“ bankas

2017.10.02

Rugsėjo mėnesį sulaukę Europos Komisijos leidimo, skandinavų bankai „Nordea“ ir DNB sujungė veiklą Baltijos šalyse ir sukūrė naują banką – „Luminor“.

Spalio 1 dieną „Luminor“ pradėjo veiklą valdomas naujos vadovų komandos, kurią sudaro vadovai iš septynių šalių. Organizacijai vadovauja „Luminor“ vykdomasis direktorius Erkki Raasuke, banko padalinio Lietuvoje vadovas Andrius Načajus, padalinio Latvijoje – Kerli Gabrilovca, o padalinio Estijoje – Guunar Toomemets. „Luminor Group“ direktorių tarybos pirmininkas yra Nils Melngailis.

Banko pranešime teigiama, kad „Luminor“ yra naujas Baltijos šalių bankas ir finansinių paslaugų teikėjas, išlaikantis tvirtus santykius su pagrindiniais bankais.

Po susijungimo „Luminor“ tapo trečiu pagal dydį banku Baltijos bankininkystės rinkoje, turinčiu 16 proc. indėlių ir 23 proc. paskolų rinkos dalį. Bendras „Luminor“ paskolų portfelis, įskaitant paskolas privatiems ir verslo klientams, sieks apie 12 mlrd. eurų, indėliai sudarys 9 mlrd. eurų.

„Sukurdami „Luminor“, norime pakeisti Baltijos šalių bankininkystės rinką. „Luminor“ sukurtas išskirtinai Baltijos šalių žmonėms ir verslui“, – sakė „Luminor Group“ direktorių tarybos pirmininkas N. Melngailis.

„Luminor“ vykdomasis direktorius E. Raasuke teigė, kad naujojo banko pagrindiniai klientai bus vietos kompanijos ir finansiškai aktyvūs bei verslūs žmonės.

„Luminor“ bankas buvo sukurtas po to, kai 2016 metų rugpjūtį „Nordea Bank“ ir „DNB Bank ASA“ sutarė suvienyti savo jėgas Baltijos šalyse ir sukurti naują jungtinį banką.

Visų Baltijos šalyse esančių „Nordea“ banko padalinių turtas ir įsipareigojimai buvo perkelti į atitinkamus DNB banko padalinius ir pervadinti į „Luminor“. „Nordea“ antrinės kompanijos buvo perleistos atitinkamiems DNB padaliniams.

Artimiausiu metu klientų sąskaitų numeriai, sutartys, mokėjimo kortelės, kodai, slaptažodžiai ir kitos priemonės išliks nepakitusios. Banko sutartiniai įsipareigojimai kiekvienam banko klientui išliks galiojantys, „Luminor“ finansines paslaugas ir toliau teiks kaip įprasta. Kol kas klientų sąskaitos ir mokėjimų valdymas vyks dabartinėse bankininkystės sistemose. galės naudotis jiems įprastomis elektroninėmis priemonėmis: interneto banku, mobiliąja programėle, banko interneto svetaine ir kitomis.

Pirmąsias „Luminor“ banko produktų ir paslaugų naujoves planuojama pristatyti pirmąjį kitų metų ketvirtį.