Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Šalti orai gena lietuvius į šiltus kraštus

2017 11 29

Atsibodo žvarbus vėjas, šaltukas ar šlapdriba? Vis dažniau pagalvoji apie pavasarį ir norisi šviesesnių  nuotaikų? Pasiilgusiems šilumos ir saulės yra išeitis: verta prisiminti apie šiltesnius kraštus. Net psichologai ir gydytojai sutinka, kad būtent rudenį verta išsiruošti į kelionę pietinėse šalyse: taip tarsi sutrumpinamas šaltasis žiemos sezonas, patiriamas malonus kelionės planavimo ir laukimo jaudulys. Grįžus dalijimasis įspūdžiais, peržiūrint kelionės nuotraukas ar pasakojant patirtus nuotykius, taip pat leidžia pabėgti nuo kasdienės rutinos.

Laukiantiems atgaivos tiktų keliauti į Pietus

Psichologas Olegas Lapinas pastebi, kad ir seniau buvo žmonių, kurie nuo rudeninių darganų stengdavosi pabėgti į šiltuosius kraštus. Dažniausiai tai buvo aristokratai, kurių galimybės leido pasimėgauti pietinių žemių saule. Šiais laikais tai jau nebėra prabangos dalykas – ir vidutines pajamas gaunantiems žmonėms poilsis egzotiškuose kraštuose tapo prieinamas. Savaime suprantama, kelionės žmonėms padeda atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių ir buities, juk nereikia rūpintis maisto ruoša, namų tvarkymu, randama laiko tiesiog atsipalaiduoti ar pabendrauti negalvojant apie rytojaus darbadienį. Visgi psichologas pažymi, kad kelionė neišspręs rimtų ar ilgalaikių problemų, tačiau gali padėti bent trumpam atitrūkti nuo rutinos ir ilgesniam laikui atgauti vidinę pusiausvyrą.

Poilsis šiltuose kraštuose naudingas: gydo ir kūno ligas

Šeimos gydytoja Jūratė Pauparienė pastebi, kad medikai nuo senų laikų viešnages sauso ir šilto klimato šalyse rekomenduodavo pacientams, sergantiems kvėpavimo ar sąnarių ligomis. O turintiems širdies negalavimų žiema yra kone vienintelis tinkamas laikas apsilankyti karštesnio klimato šalyse: nuo lapkričio iki kovo pradžios ten vyrauja maloni šiluma (apie 22-25 laipsnių), o balandį – spalį kaitros nepakeliantiems turistams ten gali būti per karšta. Tiems, kurie nori aktyviau praleisti atostogas, o ne vien gulėti prie baseino, gydytoja pataria geriau keliauti tada, kai vyrauja vos aukštesnė nei 20 laipsnių šiluma. Taip pat, anot medikės, norint be rūpesčių praleisti atostogas šilto klimato šalyse, vertėtų atidžiai rinktis maistą (nepirkti jo gatvėse ar atsitiktinėse kavinėse), jokiu būdu negerti vandens iš čiaupo, naudoti tik geriamą vandenį, pardavinėjamą sandariai uždarytuose buteliukuose. Turistai nespėja taip greitai adaptuotis, todėl nuo neįprastų patiekalų gali sutrikti virškinimo sistema. Visgi tie, kurie laikosi higienos taisyklių ir vaišinasi patikimoje vietoje pagamintu maistu, tokių nesklandumų išvengia ir gali mėgautis atostogų teikiamais malonumais.

Tenerifė – įsimylėjėliams ir burlenčių sporto mėgėjams

 Išgirdę apie Tenerifę dauguma ten pabuvojusiųjų palaimingai prisimena niekad nesibaigiančią šilumą. Dažnu atveju šią kryptį pasirenka įsimylėjėlių poros, kurioms romantiška kelionė įgauna ypatingą vertę dėl malonaus klimato ir gausybės pramogų – naktinių klubų, diskotekų ar atrakcionų parkų. Šioje Atlanto vandenyno dalyje vyraujantys vėjai į salą pritraukia tūkstančius burlenčių ir jėgos aitvarų mėgėjų. Ištisi kurortų kvartalai ar kempingai dirba vien šių sporto šakų fanams, pasiūlydami galimybes tiek parungtyniauti, tiek smagiai atsipūsti po treniruočių.

Beje, ar žinojote, kad Tenerifėje galėsite paragauti ypač skanių  mėsos ir daržovių troškinių, kurių deriniai atitinka įvairiausius lūkesčius? Taigi, jei vienas kitas lietaus lašas nesugadina jūsų nuotaikos, ši vieta tikrai turės ką pasiūlyti malonių atostogų besitikintiems keliautojams.  

Kai pas mus šalta, viena populiariausių krypčių tampa Egiptas

Anot turizmo agentūros „Kelionių panorama“ vadovės Kristinos Graužinienės, bene dažniausiai rudens darganų ir žiemos šalčio išvarginti žmonės pageidauja atostogauti būtent sausu ir šiltu oru lepinančiame Egipte.  Šioje šalyje maloni šiluma ir giedras dangus praktiškai garantuoti; ši šalis yra dažniausiai pasirenkama ne tik pavienių turistų ar romantiškai nusiteikusių porų, bet ir šeimų su vaikais. Keliones organizuojančios bendrovės „Kidy Tour“ pardavimų vadovės Kristinos Prieskienytės duomenimis, beveik pusę poilsiautojų, keliaujančių į Egiptą žiemą, sudaro būtent šeimos, o moksleivių atostogų metu lėktuvuose daugiau nei 60 proc. keleivių yra jaunesni, nei 16 metų.

Egiptas, pasak kelionių organizatorių, žavi lankytinų objektų gausa ir gilia istorija, tad nepasigailėsite porą dienų paskyrę istorinių paminklų apžiūrai. Aišku, čia nestinga ir kitokių aktyvių pramogų: jodinėjimas kupranugariais, safaris ar kruizai laivu – neišdildomus įspūdžius paliekančios veiklos, noriai įamžinamos ir nuotraukose. Pramogų įvairovė ir priimtinos kainos leidžia Egipte atostogauti ilgiau nei savaitę – dažniausiai renkamasi dešimties dienų atostogų pasiūlymus. Be to, į šią egzotišką šalį nėra būtinos specialios medicinos pažymos ar skiepai, o vizomis pasirūpina organizatoriai. Pramogų pasiūla, įspūdingi istoriniai paminklai bei užburianti gamta, anot Kristinos Graužinienės, tarsi magnetas traukia į Egiptą sugrįžti dar kartą arba netgi įsigyti ten būstą.

Nardytojai žavisi Raudonąja jūra ir negali pamiršti vaisių skonio

Beje, Egipto krantus skalaujančią Raudonąją jūrą galima pavadinti nardymo entuziastų rojumi. Net visko matę keliautojai neslepia susižavėjimo vandens pramogomis Egipte. Pasak žinovų, būtent Raudonojoje jūroje nardymas suteikia stipriausias emocijas ir leidžia pamatyti gražiausias vandens pasaulio spalvas. Taip pat turistai negaili pagyrų Egipto vaisių ir daržovių skoniui. Šiltųjų kraštų didžiulis maisto racionas leidžia papildyti organizmą vitaminų atsargomis. Kaip pastebi gydytoja J. Pauparienė, kokybiškas ir įvairus maistas turi teigiamos įtakos žmogaus gerai savijautai.

Kelionės į šiltuosius kraštus šaltuoju metu tikrai padės bent trumpam užmiršti kasdienius rūpesčius, atgauti vidinę harmoniją, leis pasimėgauti saulės ir vandens pramogomis, pažinti egzotišką kultūrą ir galbūt įkvėps naujiems gyvenimo iššūkiams.