Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Video
Katalogo kategorijų
Nuotraukos

Sostinėje šventes pirmieji pasitiko bėgikai

2017 12 18

Savaitgalį Vilniaus centre buvo kaip niekada daug veiksmo! Net 42-ąjį kartą rekordinis skaičius šventiškai nusiteikusių ir pasipuošusių bėgikų užplūdo sostinės gatves – buvo duotas „Eurovaistinės Kalėdinio bėgimo“ startas.
 

Pirmieji bėgikai startavo Vinco Kudirkos aikštėje, kur bėgimo dalyvius sveikino ir 12 km davė startą Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius, susirinkusiems linkėdamas geros nuotaikos, nugalėti save ir įveikiant tuos dvylika kilometrų apmąstyti, kas įvyko per praėjusius dvylika mėnesių.
 
 

Tradiciniai Kalėdų seneliai, snieguolės, nykštukai, originalumo nestokojantys gyvūnų kostiumai, vaikiškų filmukų personažai, elfai – tai personažai, kurie tradiciškai sostinės gatvėse pasitinka šventes ir skleidžia ypatingą nuotaiką bėgdami su dainomis ir kūrybingomis kostiumų idėjomis. Bėgikai šiemet atvyko ne tik iš kitų Lietuvos miestų, bet ir užsienio šalių.
 

Daugiau nei 3100 kostiumuotų bėgikų startavo keliose skirtingose distancijose: pirmieji buvo tradicinės 12 km distancijos dalyviai, vėliau startavo 6 km, 3 km, nemokamos 3 km „Fun Run“ bėgimo dalyviai ir mažieji 200m „Etno Nykštukų bėgimo“ bėgikai. Šiemet bėgime dalyvavo ir Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojų komanda, kuri taip pat įveikė skirtingas bėgimo trasas.
 

Kaip ir kasmet, šiemet Kalėdinio bėgimo dalyviai taip pat atliko ir kilnią misiją – registruodamiesi į pasirinktą distanciją bėgikai taip pat aukojo mažųjų Adelės ir Pauliaus svajonių išsipildymui, arba „Raudonojo Kryžiaus“ globojamiems vienišiems seneliams.
 

Kalėdinis bėgimas šiemet vyko jau 42-ąjį kartą. Pirmosios varžybos, 1976 metais buvo surengtos tam, kad bėgimo entuziastai bendraminčių būryje galėtų atšvęsti Naujuosius metus. Jose dalyvavo 77 bėgikai. Daugelį metų varžybos buvo vadinamos Naujametiniu bėgimu, tačiau atgavus Nepriklausomybę jų laikas dažnai sutapdavo su Kalėdomis, todėl ilgainiui prigijo kitas pavadinimas – Kalėdinis bėgimas.
 

Varžybų idėja nepakito ir šiandien. Šimtai bėgimo entuziastų paskutinį kartą metuose susirenka pasimatyti su draugais ir bendraminčiais, o ištroškę azarto – pasivaržyti.


Tradiciškai bėgime dalyvavo ir nei vieno iki šiol dar nepraleidęs Kūno kultūros mokytojas Vytautas Stanevičius. Tradiciškai jis bėgo 12 km distanciją. Šių metų renginio globėjas – Prezidentas Valdas Adamkus.

Pamatyti savo bėgimo rezultatus dalyviai gali http://kaledinisbegimas.lt